Шеф, мултиварка или както ние го наричаме Кукър!

  • 143 137
  • 776
# 120
Ще видя в магазина до офиса имаше трансформатори и ще пиша в понеделник.
Няяяяяяяяяяяяяяяма трансформатори, пита ме за какво ми трябва такава щуротия, кой сега ползвал уреди които изискват трансформатор Shocked
Виж целия пост
# 121
Момичета УРАААААААААААААААААААА и в БГ има кукър.
Ето
http://www.topshop.bg/chef_o_matic_pro-2756986-1088-pc.html?main … p;irp=1&pcs=1
Виж целия пост
# 122
ама разбира се че ще се появи и в БГ точно след като поръчах моя инстант пот  от Америка?!? Joy
другата седмица в понеделник или вторник ше го получа Hug

не се вижда какви програми има , със сигурност истант пота е по добър просто леко завиждам за инструкции и книжка с рецепти на български Embarassed
който го купи да пише
Виж целия пост
# 123
ама разбира се че ще се появи и в БГ точно след като поръчах моя инстант пот  от Америка?!? Joy
другата седмица в понеделник или вторник ше го получа Hug

не се вижда какви програми има , със сигурност истант пота е по добър просто леко завиждам за инструкции и книжка с рецепти на български Embarassed
който го купи да пише
И ти пиши като го получиш и без книжка ще се оправим не е кой знае каква философия.
Виж целия пост
# 124

Ама не е честно така да ни хвърляш в оркестъра Simple Smile Коментирай от позицията на човек с дълъг опит качествата, цената и т.н. Мен лично ме смущава теглото - 22 кг, ами хладилникът ми не тежи толкова. Дали не е грешка?
Виж целия пост
# 125
Трябва да се отиде на място да се види иначе от сайта нищо не мога да разбера.
Но трябва да се помни че е с гаранция и с бг меню а това за някой начинаещ е от значение.
За кг мисля че е грешка.
Виж целия пост
# 126
Трябва да се отиде на място да се види иначе от сайта нищо не мога да разбера.
Но трябва да се помни че е с гаранция и с бг меню а това за някой начинаещ е от значение.
За кг мисля че е грешка.
Благодаря за бързия отговор. Май наистина е най-добре да отида на място другата седмица.
Виж целия пост
# 127
Здравейте,

За килограмите - грешка е. Проверих  Mr. Green. Преди малко претеглихме един такъв уред (3 литровия) и опакован и не отварян тежи точно 5 кила, което значи, че самият уред тежи не повече от 4кг. Нямаше как да моля да отварят пакета, защото ще го носят в чужбина за подарък.

баба Станислава, този уред прави всичко, което правят стария Деликук и подобни на него уреди. Хубаво е, че се предлага в 2 размера - 3 и 5 литра купи в случая. Купата е с незалепващо покритие от средно качество. Не е с якото, дебело, гладко покритие на така наречените "керамични" съдове като моята, но не е и паянтовото като на старите съдове на испанските Ерика, Фюжънкук, ДжиЕм и подобни. Няма налягане и опции за избор на различни температури, втори съд, опция за иноксов съд, съд с керамично покритие, което я прави според мене неоправдано скъпа. 5 литровата струва 289лв!!!!!!!!! За тези пари бих избрала пакет с някоя от испанските тенджери, които имат абсолютно всички гореизброени екстри + специален капак за печене. Отиди да ги разгледаш тези на телешопинг и намини и в Карфур да видиш техния уред ако 3л те устройват. Карфурския прави същото.

За тези, които имат някоя от испанските тенджери - излязоха новите модели за 2012г. Нямат кой знае какво в повече, даже не разбрах точно какво имат в повече - май е по-дълго бавно готвене. Обаче ....... те идват с нов, много красив керамичен съд. Покритието е черно и дебело, нищо не залепва даже без масло и нищо не загаря зле. Също се предлага вече малко по-различен иноксов съд - по-дебел, лъскав и като истинска тенджера. Тези съдове могат да се купят и отделно - керамичния за около 40 евра, новия иноксов за 30 евра. Има разпродажба на старите съдове от тефлон Дайкин или инокс и в момента те се намират за 10-15 евра. Ако искате допълнителни съдове сега е момента. Ето новия иноксов съд:

Скрит текст:

Ето керамичните:
Скрит текст:

Скрит текст:

Скрит текст:

Разпродажба на старите съдове:

http://www.hogarium.es/568-cubeta-acero-olla-electrica.html

http://www.hogarium.es/432-cubeta-teflon-daikin-olla-electrica.html

Видях и много хубав капак за печене за тези тенджери - вдига до 280°С и може да се програмира предварително. Ще питам кой беше и ще го издиря да го покажа.

наталчо, тенджерата ти е в пъти по-хубава и няма за какво да съжаляваш. Тези нямат нито налягане нито иноксов съд. Знам, че тревата у съседа винаги е по-зелена  Mr. Green Непрекъснато излизат нови модели и каквото и да си купиш след година ще има по-добро.


  bouquet Hug


Виж целия пост
# 128
Аз да споделя, че в пловдивския Карфур идея си нямаха какво е кукър. Не успях да го намеря  и сама Sad
Виж целия пост
# 129
Nevena Virolan огромно БЛАГОДАРСКО, ще си взема за Олята нови съдове, че моите вече са одрани.
Виж целия пост
# 130
Здравейте,
Дали някой може да ме ориентира за функциите на това нещо. Само за ориз ли е:
http://www.ebay.com.au/itm/New-CUCKOO-CRP-FA0621MR-6-persons-Pre … sh=item20be11550b
Тази вместимост за 6 човека, колко литра горе-долу ще рече newsm78

А за тази марка знаете ли нещо? Малко евтино ми се струва за нещата, които уж прави:
http://www.ebay.com.au/itm/BOSCO-Digital-Multifunction-Rice-Cook … sh=item4163ab81ec
Всъщност като се поразтърсих..... това си е някаква австралийска марка.
Виж целия пост
# 131
Здравейте,

Дали някой може да ме ориентира за функциите на това нещо. Само за ориз ли е:
http://www.ebay.com.au/itm/New-CUCKOO-CRP-FA0621MR-6-persons-Pre … sh=item20be11550b
Тази вместимост за 6 човека, колко литра горе-долу ще рече newsm78

Това е оризоварка под налягане с най-различни програми за готвене на различни видове ориз (бял, черен, ГАБА, покълнал, стар, сух ориз итн.) и с опции и програми оризът да бъде сготвен по-мек или твърд, по-лепкав или на зрънца. В нея, разбира се, може да се готви и друго и даже да се пече кекс и хляб на програма мултикук (ако конкретният модел го има и мисля, че го има, но не съм сигурна). Изключително удобна за варива, които изискват налягане като боб, леща, карантии, нахут, твърдо месо, сух грах, сушена и осолена риба. Всичко, което се прави на пара може да се приготви в нея. Даже и яйца е варила на пара моята (не е Куку, но е същата технология с налягане). Може и на бавно готвене да се готви в нея и ако няма обособена програма се ползува бутона "дръж топло". Този модел има няколко температури на които може да държи храната топла, като температурите се вдигат като се натиска няколко пъти бутона. Купата е много хубава с незалепващо покритие от керамика, но не може да се мие в миялна или поне не е препоръчано. Понеже готви под налягане може да се пълни максимум до 2/3 (две трети) от обема. Моята купа е 5 литрова за 10 чаши и в нея мога да сложа максимум 3 литра продукти (течни + твърди). В модела, който сте показали, купата е около 2.5-3 литра и може да се сложат продукти с максимум обем 1.5л (литър и половина). Ако обемът ви устройва, този уред е много добър и даже няма нужда от трансформатор, защото е 220V. Може да има нужда от адаптор, но те са евтини и за чужбина може и да пращат уредите с такъв. Има и книжка на английски към уреда. Може да си пригодите рецептите, които готвите по принцип или такива за други уреди. Ако обемът ви е малък може да погледнете уреда, който аз съм си купила и който прави същото и има същата купа, само че 5 литрова. Цената на показаното Куку е много добра според мене, предвид , че е оригинално корейско производство, а не китайско евтино копие, има добре измислени програми, може да приготви приличен ориз за само 18мин от натискане на бутона, има резервни части, направено е от здрави материали и това е много важно, защото повечето такива уреди се разлепват и развалят от горащината и налягането. Тук този уред се продава на по-висока цена.

А за тази марка знаете ли нещо? Малко евтино ми се струва за нещата, които уж прави:
http://www.ebay.com.au/itm/BOSCO-Digital-Multifunction-Rice-Cook … sh=item4163ab81ec
Всъщност като се поразтърсих..... това си е някаква австралийска марка.

Нищо не зная за марката а и няма значение. Всички такива уреди (включая моя) са правени в Китай и само им е лепната марката на продавача в определена държава. Никак не ми се вижда евтин и не бих си поръчала от толкова далеч уред, който прави същото като тези, продавани в Европа. Покритието на купата, която е на снимката не ми се вижда читаво, няма опции за избор на температура нито налягане.

Успех в избора и ако имате други въпроси сме насреща.

....... Вчера в супермаркета Leclerc видях разпродажба на оризоварки, кухненски роботи, фритюрници и подобни. Имаше мъничка оризоварка на марката Orva с приставка за пара. Много простичка, само с едно копче, но много лесна за работа. Другата ми оризоварка е точно такава, само че с по-голям обем и с нея се работи много лесно. Принципът е, че се изключва когато не остане вода по дъното и температурата на дъното се вдигне. Така ястията не загарят. Може да прави каши, ориз, гювечи и каквото ви дойде на ума, да вари яйца на приставката за пара, но не изпича с горна кора. Идеален модел за хора, които искат да изпробват такъв вид уреди преди да си купят по-сложен. Даже мисля да си я взема заради малкия обем. Не е особено удобна за големи количества на пара, но става за бебешки храни. Съдът е тефлониран евтинджос. Струваше само 10евра на разпродажбата и още я мисля. Съдът се мие в миялна. Ето я:

http://www.rueducommerce.fr/m/ps/mpid:MP-E4D66M3641640#moid:MO-A6F6BM5668825

Мулти- печката или фурната или кукър или както се казва беше намален на 35 евра. Става дума за 4 литровия кукър на Орва, който е абсолютно същия като продаваните от телешопинг 3 и 5 литрови такива:


За този говоря: http://www.rueducommerce.fr/m/ps/mpid:MP-DF07FM5498691#moid:MO-9F5CEM8504662

Аз да споделя, че в пловдивския Карфур идея си нямаха какво е кукър. Не успях да го намеря  и сама Sad

Такива уреди рядко са на рафтовете и ако ги има, са сложени до фритюрници, машини за хляб и оризоварки. Обикновено се появяват само на промоции и са наредени на специално направени за това демонтируеми рафтове. Ако промоцията е на дадена марка може да са поставени до бургии, кантари и електрически фурни. Малките вчера бяха на входа на магазина заедно с фритюрници и микровълнови а големите на другия край до препаратите за пране Shocked. В Испания съм ги виждала под името робот, във Франция като робот, многофункционална фурна, многофункционална печка и "готви всичко". Кукър май само в тази тема е наричан bowuu.

Хайде, бягам да готвя   bouquet

Виж целия пост
# 132
Благодаря ти, Nevena Virolan  bouquet
Виж целия пост
# 133
Записвам се да следя темата и да се образовам, че си купих един Intellichef и го чакам да пристигне до 10-тина дни. Party
Виж целия пост
# 134
Здравейте,
Ако някой се интересува от оризоварка, в момента има промоция в метро "Купи 1 вземи 2" на 14 ст на този каталог - http://www.metro.bg/public/site/metro-bg/get/documents/mcc_bg/mu … /HorecaSelect.pdf
Цената е 190,80 лв с ДДС, вместимост - 6,3 л. , функция за готвене и затопляне .........
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия