Глезено бебе = разглезено дете

  • 3 361
  • 22
Искам да споделите мнения и опит .Значили , че когато едно бебе е типа " малка принцеса " или "принц" от тези който само се разнасят , искат персонално внимание и не умеят да се забавляват самички , който ако има начин да се разнасят денонощно ще са вечно усмихнати и доволни , който докарват майките си до лудост с постояното си викане и други всякакви подобни каквито се сетите  Simple Smile и такива бебчета какви деца стават автоматично ли се катигоризират към разглезени те деца дето се мятат и тръшкат на всяка крачка или двете нещо са далече едно от друго и от това какво бебе е незначи какво пораснало дете ще стане ?
Виж целия пост
# 1
Ми аз лично съм на мнение, че детето не бива да се разнася денонощно без причина, но пък и не бива да се оставя само в леглото, ако е неспокойно или плаче. Алекс като плаче винаги съм го взимала и съм го носила, докато се успокои. И аз в началото се опасявах, че така ще свикне и ще иска да го нося постоянно, но не. Когато е спокоен- нахранен, подсушен и няма колики си стои в леглото и си бодърства, не плаче. Не знам как ще бъде като порастне, но засега не ми създава проблеми в това отношение. Според мен детето още от малко трябва да усети, че не е само и да усеща любов. Много по- зле би се отразило на психиката му ако не му се обръща внимание и не се полагат нужните грижи за него.
Виж целия пост
# 2
Когато плаче Натали винаги я гушкам,като порастне няма да имам тази възможност.И не мисля,че я разглезвам.
Когато не спи гледам да я залъгвам с играчки,"говорим" си.
Виж целия пост
# 3
оф, и мен много ме интересува този въпрос, защото характерът на Никола много съвпада с този, който си описала. Вече разбрах, че няма начин да го преодолея на дадения етап и ми остава само да се надявам, че след време ще започне сам да се занимава и няма да ме тероризира така. От друга страна ми е хубаво да го гушкам и се наслаждавам на всеки миг, прекаран с него Grinning
Виж целия пост
# 4
Гушкала съм го и съм си го глезила и не го приемам за нещо нередно, особено при по-малките бебета  Simple Smile
Сега като проходи, много рядко ми дава да го гушна за по-дълго време. Не вярвах 4е ще настъпи този момент, в който да си се занимава сам, но е факт. Дори нервничи понякога, когато му се меся  Laughing

Поведението на децата е на периоди и се израства. Дори и тръшкането и реването при малко по-големите. Според мен не опира основно до разглезване.
Виж целия пост
# 5
Не смятам, че бебето ще стане лигаво дете, щом когато има нужда от нещо, тази нужда се задоволява. Винаги съм смятала, че бебетата не реват без причина. Сина ми винаги е бил носен на ръце, когато е имало нужда, никога не съм го оставяла да реве, и е едно весело и щастливо дете, и много палаво. Много го целувам и прегръщам непрекъснато.
Моя син също никога не се заиграва с играчки сам, постоянно изисква внимание и те ангажира денонощно, нон-стоп, въпреки че скоро ще стане на 1 година. Много е палав и понякога си мисля, че съм толкова зле , че и в лудницата няма да ме вземат Laughing Crazy , с две думи побърква ме ужасно и ще ми докара нервна криза някой ден. На всичкото отгоре не иска да спи ни денем ни нощем, спи от 12ч. до 8ч. и през този период се събужда поне още 10-20пъти. И въпреки това не смятам, че го разглезвам така. Не получава всичко което поиска, когато иска нещо което не може да получи, и започне да реве или да се тръшка или мрънка, развличам му вниманието с нещо друго и веднага забравя за какво е мрънкал. Но не смятам, че така ще го разглезя.
Виж целия пост
# 6
Според мен глезеното бебе не означава автоматично глезено дете. За това дали детето ще е глезено голяма роля има стила на родотелстване. Хора, които са склонни да "разглезват" бебетата си биха ги глезили и като порастнат. Та дали детето ще е глезено според мен определят родителите му
Виж целия пост
# 7
Според мен да дадеш любовта си на СВОЕТО дете не означава, че го разглезваш ... Естествено че ще го носиш на ръце като плаче, естествено че ще го гушкаш и целуваш - това си е твоето дете ... Ако сега като малки не ги гушкаме, кога после  -- като тръгнат с приятели на дискотеки ли ... Но това съвсем неозначава, че цял ден и нощ все на ръце - като е спокойно и се заиграва, защо да го нося, сядам да си играя с нея, да й говоря, да пея даже, да редим кубчета и т.н. и т.н., но понякога си я оставям и сама да си играе, особена като я видя че се е заиграла с нещо, а аз имам работа в къщи ... 
Виж целия пост
# 8
Моите са тип ПРИНЦЕСИ. Цялата рода и всички познати са полудели по тях и непрекъснато някой идва да ги види и гушка, особено, бабите и прабабите. Аз естествено се притеснявам като теб и водя война и все се карам, макар че не ме слушат особено и като се обърна пак на ръце. Въпреки това като сме сами, те не искат на ръце, пеят и се смеят и са много послушни. Мисля, че не е задължително  да станат глезени деца, по-скоро зависи от поведението на родителите и как се държат с тях, особено като започнат да разбира(а те разбират доста от рано), а не дали ги държат на ръце. Аз гоня златната среда, стремя се към умереност.А и четох някъде, че гушканите и глезени деца се социализират по-лесно като големи.
Виж целия пост
# 9
Според мене отношението трябва да еволюира - при бебе е едно, после се променя с възрастта на детето. Бебетата се гушкат, носят, хранят, обличат, но ако така гушкам, храня, обличам и 2-год. ми син, да - ще се разглези  Grinning
Обаче това с тръшкането и опърничавостта ви чака всички май  Twisted Evil
Виж целия пост
# 10
1. Кое дете е глезено е много субективно и обикновено родителите, които глезят децата си, не мислят, че децата им са такива... но от страни... грозна картинка
2. Няма нищо общо между любовта към детето и глезенето. Глезенето не е в гушкането, а в "нарушаването" на установените правила без смислена причина. Защото съм убедена, че децата експериментират с това до къде могат да стигнат и нямат нищо против това да им се покаже къде е границата. Не съм привърженик на това децата да се целуват само докато спят, моите деца са много гушкани, целувани и обичани, но в същото време не позволявам да ми се качат на главата, само защото са "моите" деца, просто двете неща не са взаимно изключващи се
3. Дисциплината и режимът помагат на децата да растат по-спокойни и уравновесени, а не ги затормозяват... не виждам нищо хубаво в това едно дете да няма здрав, поне 10-часов нощен сън...
4. Колкото по-късно се започне с установяването на правилата, толкова по-трудно и по-травмиращо е и за детето и за родителя!!!
Виж целия пост
# 11
Според мен едно бебе има нужда да усеща, че майка му е до него. Гушкайки го когато има нужда, майката помага за придобиване на сигурност и увереност в себе си. Така, когато порастне, ще се чувства сигурно да се отделя все повече и повече, знаейки че има здрава опора в нейно лице. Разглезването на детето става в по-късен етап - когато тръгне да се "отделя" от майката, т.е когато започва да изследва света и да се ориентира за собственото си "стоене" в него - тогава не бива да го спираме с поведението си на прекалено загрижени родители. Също подкрепям cvyrche относно дисциплината и правилата. Те са много важни, защото всяко едно общество (вкл. семейството) не може да съществува без правила.
А тръшкането е нормален етап през детството - всяко дете отначало е егоистче и неговата личност отказва да се ограничава от чужди правила. Имено в този етап ние трябва да социализираме детето, приучавайки го да спазва дадени правила.
Ох, стана малко дълго и объркано като че ли, но дано да сте ме разбрали - обичайте децата си и ги прегръщайте и целувайте колкото искате!
Виж целия пост
# 12
зависи как ще продължи възпитанието му занапред Wink до 5-7 год.възраст най-късно
Виж целия пост
# 13
1. Кое дете е глезено е много субективно и обикновено родителите, които глезят децата си, не мислят, че децата им са такива... но от страни... грозна картинка
2. Няма нищо общо между любовта към детето и глезенето. Глезенето не е в гушкането, а в "нарушаването" на установените правила без смислена причина. Защото съм убедена, че децата експериментират с това до къде могат да стигнат и нямат нищо против това да им се покаже къде е границата. Не съм привърженик на това децата да се целуват само докато спят, моите деца са много гушкани, целувани и обичани, но в същото време не позволявам да ми се качат на главата, само защото са "моите" деца, просто двете неща не са взаимно изключващи се
3. Дисциплината и режимът помагат на децата да растат по-спокойни и уравновесени, а не ги затормозяват... не виждам нищо хубаво в това едно дете да няма здрав, поне 10-часов нощен сън...
4. Колкото по-късно се започне с установяването на правилата, толкова по-трудно и по-травмиращо е и за детето и за родителя!!!

Добре казано  newsm10 newsm10 newsm10
Виж целия пост
# 14
Бебе-принц или принцеса няма!
За разглезване не може да става въпрос при малки бебета.
При деца  - да!
Бебето никога не плаче без причина , а за по-големички деца - винаги си личи дали се налагат, капризничат или имат проблем.
Да оставиш едно бебеда плаче до изнемога например, щото щяло да се разглези, си е чиста проба егоизъм и мързел - сакън да не си наруши родителя личното спокойствие. И аз се притеснявах малко преди, но сега всичко си е наред, а Боби не ми слизаше от ръцете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия