две питанки - очите и първия път???

  • 851
  • 12
Здравейте на всички - нещо се чудех напоследък та реших да питам:
очите - знам, че докато се кърми бебето не може да се каже какъв ще е истинския цвят на очите, но това само за светлите очи ли важи??? В смисъл знам, че когато са сини има голяма вероятност да станат тъмни в последствие, но случва ли се от тъмни очи да се получат в крайна сметка светли??? Crazy
първия път   -  става въпрос за мървият цикъл след раждането - интересуваме дали е като преди раждането - нармален или пък е по-оскъден, или по-обилен. Мен още ми текат лохии, но от онзи ден пак се появи кръв, една такава червеничка... ама малко та се чудех дали е това...ох как нямам търпение вече да свърши този ужас Sick

Виж целия пост
# 1
И аз се питама кога ще ми дойде първия път? Като гледам лентичката,сме раждали горе долу по едно и също време.
И на мен почти ми бяха спрели лохиите и изведнъж - яркочервена кръв. Е, не много, но колкото да ме накара да се замисля. Ние се кърмим, ако това има значение
Виж целия пост
# 2
На дъщеря ми очите бяха тъмно сини като се роди, после изсветляха до сиво-сини, после до много светло сини и сега са синьо-злени, пъстри някакви. Та ако са тъмно сини, може и да станат светли, но ако са си кафяви - едва ли newsm78
Виж целия пост
# 3
Наистина съм чувала, че очите могат да се променят след като се отбие детето, но при нас не стана така - сина ми се роди със сини очи и сега са му такива (кърмих го до втория месец). 
А за цикъла - на мен след раждането започна да ми идва по-редовно и спря да ме боли корем първия ден. Като продължителност и сила си остана пак същото - 7 дена  Confused
Но, щом още имаш лохии, това не може да ти е цикъла. Знам, че докато кърмиш не ти идва, но има и доста изключения от това правило, така че не разчитай на него. При мен наистина дойде, след като спрях да кърмя.
Виж целия пост
# 4
Моята дъщеря беше с по-тъмни сиви очички, но изсветляха с времето. Сега са някакви пъстри. Изобщо не знам как да нарека цвета - кафяво-зелени с нещо сиво. Доколкото съм чела черните очи си остават черни и не изсветляват.
Колкото до първият мензис - на мен ми дойде 5 месеца след раждането. Все още кърмех и продължик още 2 месеца. Беше малко по-обилно от обикновено, но затова пък по-кратко. И оттогава - както преди раждането. Гинекологът ми ме беше предупредил, че може да е много нередовен и да се чудя имам ли нямам ли. Даже ми беше дал една опаковка противозачатъчни да пия когато ми дойде първият път, за да го регулирам, но не се наложи.
Виж целия пост
# 5

Моята дъщеря се роди с наситени сини очи в последствие станаха сиво сини , всички казваха че като се отбие ще потъмнеят, но все още е са  сини, моите са били морско сини до 3 г. сега са зелени.Божа работа Wink. Колкото до цикъла на мен ми дойде 2 седмици след като спрях да кърмя съвсем нормално,преди да родя имах болезнена менструация , но сега не се оплаквам. При всеки е различно ! Няма страшно  bouquet
Виж целия пост
# 6
Детенце беше с мътни очи до навършване на 3 месеца. Сега е с ясни сини очи.
Виж целия пост
# 7

първия път   -  става въпрос за мървият цикъл след раждането - интересуваме дали е като преди раждането - нармален или пък е по-оскъден, или по-обилен. Мен още ми текат лохии, но от онзи ден пак се появи кръв, една такава червеничка... ама малко та се чудех дали е това...ох как нямам търпение вече да свърши този ужас Sick


На мен ми дойде 3 месеца след раждането.Първите няколко цикъла ми бяха по-обилни,но после станаха както преди.Идва ми на същия интервал както преди и продължава пак колкото и преди.
Виж целия пост
# 8
Дъщеря ми беше със сини оче, когато се роди, а сега е с тъмнокафява. След като спрях да я кърма (на 6 месеца) не са се променяли очите й.
Първият път не е еднакво когато ти дойде. Може да е слабо,  но може и да е убилно.
Виж целия пост
# 9
Не знам за очите,но аз само изцеждах до Коледа абебка все още е със сини очи-нямаме такива в рода.
А цикъла ми доиде на 51 я ден и за мен беше много обилен.Преди седмица ми доиде за втори път -също много обилен,като имам в предвид нормалният ми от преди бременноста.
Виж целия пост
# 10
няма никаква връзка между кърменето и цвета на очите. Определя се към
3тия месец.
Първата менструация е доста обилна и продължителна по принцип, при мен си беше нормална. Дойде ми точно на третия месец.
Виж целия пост
# 11
Очичките на моят бебчо като се роди му бяха светли,но по-скоро към сиво.Сега са му все още светли,но не мога да определя сиви или сини!Аз и таткото и каката сме с кафяви очи,но моите со по-скоро към черно!Свекървата вика,че щели да му станат кафяви,но майка ми и повечето хора около нас казват,че щели да си останат светлички!   newsm78   На мен ми дойде на 2-ия месец след раждането,въпреки че си кърмя редовно.Беше ми доста силно-1 пакет за един ден,мислех даже да се обаждам на лекарката ми,но след 3 такива дни всичко се нормализира и общо ми беше около 5 дни.Още не ми е дошло за 2 път! smile3521
Виж целия пост
# 12
Очите могат да се променят докъм 2-2.5г.Просто в първите 3 до 6 месеца промяната е най-интензивна,затова някои я свързват с кърменето.
Първия ми цикъл дойде точно на 3.месец,беше с нормална продължителност и необилен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия