Отбиване !!??

  • 389
  • 3
Момичета ,помагайте.....
От около седмица бебо нещо се ослушва като почнем да се храним.Цокне 2-3 минутки и после започва да се хили и да се разсейва.Пробвахме ,легнали, гушнати ,полу прави, на тъмно, на светло, на тихо, на шумно ...абе общо взето какво ли не.......Нормално суче само като е пред заспиване Shocked Единственото ядене което му е пълноценно-т.е. суче нормално е вечер в 9 като ляга и сутрин в 6.
  Мен ме притеснява факта, че за 20 дни е качил само 300-400 гр/досега под кило, кило и половина не сме падали/., но педито каза че е ок/ а и каза че все пак правя сравнение между нейния и нашия кантар и все ще има разлика между двата/.Другото е, че той ужасно много се движи, адски спокоен е , не плаче/освен крещенето, но то е от радост и от това, че е научил нови звуци/......но краката му не спират да се движат и се гърчи като червей на всички посоки-това от любопитство.............та мисълта ми беше-адски много енергия изразходва....Ака си по 1-2 пъти на ден...но ВИДИМО е отслабнал..няма му ги вече бузите.......ръцете са му постоянно в устата , но те са си там отпреди 2 месеца ,така че не са зъби..........
Значи педито каза че се отбивал и да му направя пауза от 4-5 часа между храненията и да видя как ще се държи....Еми ето в 10 цокна точно 3 мин и сега-вече минава 14 ч. все още гука щастлив #Crazy newsm78и  не търси да яде.
Кажете какво да го правя??????
 ......А имам и друг проблем...........От вчера се опитвам да му завра шише в устата- с вода, с чай, с кърма- не ще и не ще.........е аз значи 2 крачки не мога да направя без него Joy/не ми се нахвърляйте- не го уча да пие вода ами просто понякога ми се налага да съм навън по -дълго време, а той като не иска от шише кърма, съм вързана ужасно много/
Е това е май стана много объркано , ама помагайте Hug
Виж целия пост
# 1
Бебето е наддало нормално, право е педито. Ако все качваше по кило - кило и половина, як ти кръст... Wink
А щом имаш кантар, пробвала ли си да засечеш колко суче? Това не го препоръчвам шп принцип, защото явно си върви добре детето и се храни нормално -  иначе да не ти казвам бебе на 4 месеца колко ясно и гласовито ще оповести, ако е гладно... Само за твое собствено успокоение.
На тазо възраст бебетата започват да откриват околния свят, да сучат по-кратко и по-ефективно, така че времето за сукане силно се съкращава нерядко.
Бъди спокойна. Предлагай начесто да суче (а не на 4-5 часа!). Шишета не давай, ако нямаш някаква основателна причина...за какво?
Изобщо, релакс Simple Smile Всичко изглежда наред при вас!
Виж целия пост
# 2
Абе все за нещо трябва да се тревожим, това ни е в кръвта на майките Simple Smile. Спомням си, че и ние имахме такъв период, на около 4-5 месеца беше дъщеря ми, когато изведнъж започна да прави 4-5-6 часови паузи между кърменията. като и бутах гърдата или обръщаше глава или ми се хилеше и накрая ревваше, ако станех по-настоятелна. Направо не можех да кажа, че това е моето дете, което беше все залепено за гърдите ми. Понеже тогава беше точно разгара на лятото си мислех, че може би е от жегите, но може да са били още 1001 причини. Както и да е, мина след около 2-3 седмици и нашата отново се залепи за мен като гербова марка. така и не разбрах каква беше причината, всичко друго си беше ОК, и когато на консултацията видях, че си е наддала нормално съвсем се успокоих и реших да я оставя да яде колкото и когато си иска без да и нахалствам.
Виж целия пост
# 3
Вярно си е , все за нещо да си се тревожим.....таман го нагодихме това кърмене и ново 20...........както и да е ...
Благодаря ви момичета за бързите отговори............така като има кой да ти поговори и да те успокои .Абе друго си е сродната душа Hug
Само да кажа, че се наяде в 14.30 като змей и заспа..........обаче сега пак не ще.....ще го мъча след малко Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия