Обилен и продължителен цикъл след раждане ?

  • 15 023
  • 15
Здравейте мами! Родих секцио преди малко повече от месец.Тъкмо почти ми бяха спряли лохиите когато започна обилно течение на 30 ден от раждането.Течението е същото като при нормален цикъл, но доста по-обилно.Първите три дни отвисях в тоалетната да сменям превръзки през половин час,никога не ми се е случвало, дори преди преди почти не ползвах превръзки,защото тампоните ми бяха достатъчни.От два дни намаля и ми тече като в първия ден на цикъла, но няма особени изгледи да спира.Притеснява ме толкова обилно и продължително течение и то само месец след раждането.На някоя случвало ли и се е подобно нещо?Утре  съм на преглед но нямам търпение да чакам дотогава  Sad
Виж целия пост
# 1
Както си решила за твое успокоение отиди на лекар да погледнат матката Peace.Според мен си е нормално, на мен ми дойде първия цикъл точно около 28-30 ден от раждането, и точно тогава ходих на преглед и лекарят потвърди че е цикъл. А относно обилността, при мен се задържа обилен и по-продължителен така първите 3-4 цикъла и после нещата се нормализираха.
Виж целия пост
# 2
Благодаря за отговора !Дано е цикъл и дано спре скоро че ми омръзна все нещо да тече  Sad
Виж целия пост
# 3
И при мен след второто раждане (макар че аз съм раждала нормално) първият цикъл, който дойде на 10 месец, заради кърменето, беше много обилен. Същото се повтори още 3-4 пъти и вече на 5-6 цикъл нещата се нормализираха.
Виж целия пост
# 4
И моят цикъл дойде месец след секциото. В интерес на истината не мога да си спомня дали беше обилен или не. Но сега първите 2 дни имам силно кръвотечение, което на третия ден изведнъж рязко намалява.
Виж целия пост
# 5
При мен не беше толкова обилен, но от други майки знам, че след раждане на някои жени цикълът им става доста по-обилен, а на други (като мен) доста по-оскъден. Както са ти казали преди мен  - за всеки случай отиди да те видят.
Виж целия пост
# 6
Въпреки, че цикълът ми се възстанови чак година и четири месеца след раждането, първите няколко пъти беше страхотно болезнен и обилен. Но лека-полека се върна към предишната си форма.
Виж целия пост
# 7
И моят първи цикъл беше страшно обилен , но пък за сметка на това на 3-тия ден нямах нищо и все още не може да ми се нормализира  #Crazy
Виж целия пост
# 8
И моя първи цикъл дойде 3-4 дни след като спряха лохийте някъде 42-45 дни след секциото и беше оскъден мина на 3-тия ден. Дори не бях сигурна че е цикъл, но лекар след преглед ми го потвърди и точно след 28 дни дойде пак и на 5 мин бях за смяна на нощна превръзка  ooooh! По телефона лекарката ми каза витамин ц и калций (каза ми дозите), добре че ми повлияха те тогава, но ми продължи 10-тина дни. Първата година след раждането бях точна на 28 дни по 6-7 дни без болки цикъл. После дните на цикъла ми почнаха да варират 26-30 и стана на 5 дни (2-рия ден обилно и после намалява) и екстрата болка се върна  Tired
Виж целия пост
# 9
Благодаря момичета  Hug Докито каза,че е цикъл,но още не ми е спряло напълно и направо ме подлудява  #2gunfire Явно първите няколко пъти ще е така.Зареждам се с търпение и превръзки  Laughing
Виж целия пост
# 10
Тялото продължава да се "чисти" от хормоните и затова ти тече обилно , когато баланса в тялото се нормализира всичко ще се оправи
Виж целия пост
# 11
И мен ме тресат същите терзания. Второ раждане, още не бяха свършили лохиите (31-32 ден) и като текнах, та 4 дена реки. През 2 часа сменям превръзка. Обадих се на лекаря и каза, че е нормално, но може да взимам вит. С с калций и ако продължи повече от 10 дни да отида да ми сложат инжекция. Не стига, че през цялата бременност имах кървене, ами и сега няма спиране.
Виж целия пост
# 12
Дойде ми на 40тия ден след раждането, беше кошмарно! Сигурно 10 дни ходих с нощни превръзки през деня, а през нощта ставах поне по 2 пъти. И така до към 7-8м. Сега нещата се нормализираха, но първите 2 дни пак е доста обилно. Но тък като все още кърмя, никой доктор не се наема с изследвания и т.н. Само като чуят "кърмя" и спират да слушат за притесненията ми ooooh!
Виж целия пост
# 13
Здравейте , да подбутна темата . Аз родих преди 7 месеца , лохиите ми бяха 40 дена . След това цикъла ми дойде когато бебчо беше на около 6 месеца . Първия път след раждането ми дойде на 23,08 и ми стоя 12 дена . Сега , втория път ми дойде на 24,09 и до днес ми тече , особено последните 4 дена. Обилно си тече, не както първите дни.
Не съм ходила на док, мисля да ходя като ми свършим, но ако продължи още 5 дена отивам , дори и в цикъл!
Виж целия пост
# 14
При 14 дена обилно кръвотечение не бих ти препоръчала да чакаш още 5 дена, а да отидеш възможно най-скоро.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия