Как размръзявате плодови и зеленчукови пюрета?

  • 328
  • 5
Пюретата си ги приготвям аз - веднъж седмично, после наливам във формички за лед и замръзявам за през седмицата. Как да ги размръзявам - бързо с толпа вода, бавно и дълго? Кажете как не се унищожават витамините?
Виж целия пост
# 1
Според мен не размразяването ,а предварителната топл. обработка разрушава витамините! А колко време може да се съхраняват такива пюрета? А млякото кога са слага- преди замраз. или след размразяване newsm78
Виж целия пост
# 2
за съхраняването - знам че е до 3 месеца, така или иначе пюретата са минали топлинна обработка - купените също, домашните аз ги приготвям на пара ( имам си такъв уред) и ги пасирам със сока, който пускат при обработката ( има си такъв съд уреда) . Доколкото знам това е най-здравословния начин
Виж целия пост
# 3
Размразяването може да стане, каго от предната вечер оставите бурканчето в хладилника. На сутринта се е размразило и може само да го затоплите преди консумация. Може и на стайна Т да го оставите и после затопляте за консумация. Ако е спешно, може и на бързо в МВ, но не е препоръчително.
Кърма или АМ се добавя непосредствено преди консумация. Те не се варят.
Виж целия пост
# 4
Аз също размразявам, като оставям в хладилника от предната вечер, а ако съм забравила - като извадя кубчето/тата от фризера ги разчупвам с вилица на парченца и те се размразяват бързо, то и количеството им не е голямо, и после в уреда за претопляне на "AVENT".
Виж целия пост
# 5
Размразяването може да стане, каго от предната вечер оставите бурканчето в хладилника. На сутринта се е размразило и може само да го затоплите преди консумация. Може и на стайна Т да го оставите и после затопляте за консумация. Ако е спешно, може и на бързо в МВ, но не е препоръчително.
Кърма или АМ се добавя непосредствено преди консумация. Те не се варят.
newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия