малък епилептичен припадък

  • 4 114
  • 13
Бихте ли ми казали как се разпознава малкият епилептичен припадък?Малката преди няколко дена пак заспа изведнъж сякаш някои я изключи от контакта.2-3 минути след това я събудих и тя беше толкова бодра все едно , че въобще не е заспивала и два часа след това щуря.Това ни се случва за 3-ти път,но честно казано се чудя дали просто не и се е спяло,вече и аз не знам какво да мисля. newsm78
Виж целия пост
# 1
Имам 2-ма братовчеди с епилепсия  Cry Cry Cry повярвай ми никога няма да сбъркаш епилептичен припадък със заспиване. Не съм чувала за "малък припадък"!!!  След пристъпите се чустват много отпаднали и зле - и това е далго време. Според мен детето просто си заспива, но .... има едно заболяване, болните от което лекарите наричат "хъркачите". Т.е. както стоят и заспиват, после се будят и са бодри сякаш не са заспивали. Моля те, не се плаши!!! Не съм чувала дете да е болно от това. Мисля че се дължеше на недостатъчно оросяване, но незнам на кое точно. Върви и говори с лекар и си наблюдавай детето. Стискам ти палци всичко да е наред. 
Виж целия пост
# 2
А споделяла ли си това с детският ви лекар или най добре потърси специалист - невролог...На колко е мъничката........?!?
НЕ искам да те плаша, но на мен това ми прилича малко на малкият епилептичен припадък - той представлява краткотрайно откъсване от средата.Детето спира определено движение, втренчва погледа си и след малко продължава действието си.......Но незнам дали се характеризира и със заспиване.........Направи една консултация все пак, щом не е еднократен случай........Дано не е нищо сериозно.......Успех!!!
Виж целия пост
# 3
Да определено прилича на малък припадък.Доколкото знам се характеризира с това,че детето се втренчва в една точка и се изключва,за заспиване незнам.Най-добре се консултирай с лекар
Виж целия пост
# 4
Б лагодаря за отговорите,наистина не и се случва за пръв път и днес ходихме на детски невролог.Посещаваме тази докторка  /др Христова/за втори път и мога да кажа че е страхотна.Сега трябва да следя малката внимателно и ако отново се случи ще направим ЕЕГ когато е много изморена/по време на сън/За сега др. не е поставила конкретна диагноза.Малката е на 3г. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Надявам се всичко да е наред!!!Миличката принцеса,,,,,,,,,,,стискам палци!!! Praynig
Виж целия пост
# 6
Не прилича на епилепсия. По-скоро, ако изобщо му има нещо на детето, е някакво внезапно заспиване - има си такава болест.
Малкия епилептичен припадък е просто по-краткотраен в сравнение с големия, който може да продължи да 40 мин. и повече, с гърчове, високо кръвно, пяна и т.н. Казват му малък, защото е къс, но не се заспива при него, определено.
Консултирай се с лекар за твое спокойствие.
Виж целия пост
# 7
Наскоро на моя приятелка на детенцето поставиха диагноза епилепсия  Sad Нито веднъж да е получавало гърч или припадък. При него става дума точно за т.нар. малки епилептични припадъци - детето не е заспивало никога, а просто както си седи или си играе, за момент се втренчва в една точка и се "изключва" от всичко наоколо. След малко се връща отново към действията си. Просто бяха зачестили тези втренчвания много и накрая се оказа епилепсия, което мен ме изуми, защото аз мислех, че тази болест е свързана с припадъци, гърчове и т.н. Дано при вас размине този проблем и да няма нищо сериозно!
Виж целия пост
# 8
Не бързай да поставяш такива диагнози! Просто си направете изследвания, за да се успокоите.
Сестра ми е епилептичка и тези "малки" припадъци не са толкова невинни. Те не приличат на заспиване и след като преминат е необходимо време да се съвземе. След тях обикновено човек е отпаднал и спи много.

Успех! И дано опасенията ви се окажат напразни!
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви и дано всичко да се размине Joy
Виж целия пост
# 10
Дай Боже, всичкото да е наред. И ние водихме нашето детенце при д-р Христова и останахме доволни от нея. Дано да ви няма нищо.
Виж целия пост
# 11
моля ви, дайте координати на д-р Христова, трябва ми детски невролог, при нас проблемът е едно странно мигане с оченцата.
Виж целия пост
# 12
Едва сега  прегледах темите днес,така че Sorry за късния отговор.Др Христова работи в Детско здраве на ул.Ами Буе тел 9524297.Успех. Joy
Виж целия пост
# 13
Бих ти препоръчала да отидеш в Клиника Св.Наум на 4ти километър. Това е детска неврологична клиника - най-добри са и правят всички изследвания на място. Работят с направления. Ние ходихме там по-рекомендация на педиатъра, защото и нас ни пратиха на Ами Буе, но там са педиатри -невролози.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия