Отказва да яде с лъжица

  • 613
  • 13
Не мога да я науча яде слъжица,
плюе ,мръщи се и т.н.
Моля за съвет!!!
Виж целия пост
# 1
Дай малко повече инфо - на колко е дететнцето, от кога го захранваш....
Виж целия пост
# 2
в началото винаги е трудно, но се иска постоянство Wink и инат от твоя страна Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Търпение, ще се научи
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми се научи да яде от лъжица на 7 месеца, а сина - на 4.Изобщо не си го слагай на сърцето, тва са бели кахъри.Все някога ще се научи.
Виж целия пост
# 5
Не знам колко е голямо детенцето, но от опит мога да твърдя , че не трябва да се насилва.Аз спрях за десетина дни и после пак я пробвах.Вече нямаше проблем.Беше около тримесечна.
Виж целия пост
# 6
Иска се търпение и ще се научи.Пробвай да даваш вода с лъжичка и след няколко дни му дай яденето .
Виж целия пост
# 7
Незнам колко ти е голямо детето, но сина ми от скоро и той не иска с лъжица. Не че не може, а не иска. Та му давам храни, които стават да се нарежат на парченца и той си ги хапва с ръчички
Виж целия пост
# 8
Ще се научи! От началото е трудно, заради сукателния рехлекс, който е вроден на бебетата. Давай нещо, което много обича с лъжичка  и само, когато е гладно бебето. Така, заради стремежа си да яде, няма да обръща внимание с какво го храниш.
Виж целия пост
# 9
Ще се научи не се притесняваи от начало винаги е трудно.Аз  синчето сапочнах да го уча когато беше около 4 месеца но той отказваше и само штом му бутнех лажицата в устата се скасваше от рев и спрях да му давам и след около месец опитах пак и то детето само започна да си отваря устичката без да бутам и сега си лапка без проблем

Успех Peace
Виж целия пост
# 10
Ще се научи не се притесняваи от начало винаги е трудно.Аз  синчето сапочнах да го уча когато беше около 4 месеца но той отказваше и само штом му бутнех лажицата в устата се скасваше от рев и спрях да му давам и след около месец опитах пак и то детето само започна да си отваря устичката без да бутам и сега си лапка без проблем
Точно така. Не го насилвай детето да не стане злоядо. Пробвай след 2-3 седмици пак. Мойта се научи на 5 месеца
Виж целия пост
# 11
 Моят изобщо не можеше да схване за какво иде реч, когато уж трябваше да се започва с лъжицата. Това беше към 6тия месец. Опитите ми бяха повече от неуспешни, резултатът беше, ужасно мръсно и много ядосано дете и още по-изнервена майка.  Rolling Eyes Така че, реших да поотложа малко нещата. Пробвах пак след 2-3 седмици. Тогава беше много по-лесно.
Виж целия пост
# 12
Не знам колко е голямо бебето ти,но проблема може да не е в лъжицата,а в това какво има в нея.При нас беше точно така,но се свиква де........
Виж целия пост
# 13
Няма голям човек, дето да не се храни с прибори нали  Grinning - ще се научи.  При нас плодовите пюрета не бяха проблемни с лъжицата, но зеленчуковите докато им свикне трудно ги искаше с лъжицата. Има и нещо друго - ако сте на етапа заместване на едно ядене с пюре - много често бебоците не възприемат в началото яденето с лъжичка като хранене и докато не си получат сученето не мирясват - моя син така трудно ядеше повече от 5, 6 лъжици - започнаше да се върти, да плюе и най-вече да недоволства от глад. Решихме проблема като докато свикне на вкуса на зеленчуковите пюрета ги ядеше през шишето и след около 2, 3 седмици го пробвах с лъжича - изяде си цяло пюре.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия