песъчинки в бъбреците

  • 28 365
  • 6
Здравейте,момичета!От една година имам болки и тежест в кръста.Ходих на преглед  - установи се, че имам песъчинки в бъбреците, кистозни образувания в левия бъбрек и пак в левия камъче с размер 5мм.Лекаркатами предписа лечение с билков препарат за един месец.Не трябва ли някакво по- сериозно лечение?Някой имал ли е подобни проблеми?Как сте се лекували?
Виж целия пост
# 1
И аз съм с песъчинки в бъбреците,доста години пиех какви ли не билки-има ефект,така че пий си каквото ти е изписала лекарката,повече вода и чай,за да могат да се изхвърлят песъчинките и това е.Ако има възпаление на бъбреците,тогава изписват химиотерапевтици или антибиотици.
Оправяй се бързо! Grinning
Виж целия пост
# 2
Аз имах камък. /Разбрах го след като се събудих с бъбречна криза/ Незнам как се е разбил /правих едни лимонови диети, може да е от тях/ - после имах песачинки в бъбреците. Хич и не им обърнах внимание. Минлата година изкарах 4-5 цистита след като ходих на дискотека. Като отидох на нефролог той ми каза, че вече нямам песачинки, защото съм пила водка /тя разшитява пикочните и кръвоносните съдове/ заедно с много минерална вода Shocked Аз така си пия ни дискотека - колкото и водка да изпия, ако поема много минерална вода никога не ме хваща. А не съм имала точно цистити, а съм изхвърляла песачинките. Като бях бремена пак ми гледаха бъбреците и нисхто не видяха, но песачинките в пикочния мехур не винаги се виждат на видеозон. Ще се оправиш, вече има много начини на лечение на това заболяване. Дано никога не получиш бабречна криза ...  Peace
Виж целия пост
# 3
Аз също имам хронични проблеми с бъбреците. След една много жестока криза взех мерки. До антибиотик не се стигна, но сега първо се пазя през зимата, второ купила съм си билков чай на Ламбрев (диуретъчен). А от оня ден доктора ми изписа и Неоренал. Това се билкови хапчета от бреза, който прочистват уретерите, пикочо-каналите и още куп неща. Можеш спокойно да си вземеш и да ги пиеш две седмици по трипъти на ден.

А тук във форума прочетох, че по време на криза се пиело гореща бира и веднага болката отшумява.
Виж целия пост
# 4
Това за бирата и аз го знам само,че да е топла,а не гореща и наистина помага,опитвала съм,но пък е гадно. Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Аз имах също песъчинки - пих Роватинекс. Изписа ми го уролог. И понеже хич ме няма с пиенето на лекарства - се влачих дълго време. Накрая доктора ми каза, че трябва да ги пия редовно(сутрин обед и ве4ер), и така 2 опаковки. Сега съм екстра(да чукна на дърво) Laughing Знам колко е неприятно. Аз също бях пуснала тема преди време. Помага много пиенето сутрин(на гладно) липов чай Peace
Виж целия пост
# 6
Пий повечето течности, но и лекарствата, които ти са предписани, защото песачинките са предпоставка за камъни. Роватинекса наистина е много добро лекарство, но се пие по лекарско назначение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия