Кое е най-доброто пюре?

  • 2 350
  • 15
Смятам от другия месец да давам пюрета. Направила съм си домашни, но мисля и да купувам. Видях цените на Хип - между 1,20 и 2,50 лв. Ще ги преглътна, поне засега. Но въпроса ми е, понеже има и много други марки - коя марка, или от коя марка, кой вид, най-добре се хареса на вашите мъници?
Виж целия пост
# 1
#Milti
Виж целия пост
# 2
Цитат на: PoliaSp
Направила съм си домашни,...


това е отговора на въпроса ти!  Grinning
Виж целия пост
# 3
Дъщеря ми не искаше готови пюрета в началото и всичко правех аз, но после започна (доста по-късно) да яде и готови - двете предпочитани марки бяха - HIPP и Semper.
Готово зеленчуково никога така и не опита. Нито веднъж.
На 10 мес.започнахме да си взимаме храна от детската кухня та чак до ден днешен си яде обяд от кухнята (вече е на 2год.)Явно и е много вкусно - бурканчетата се омитат за нула време- да са живи и здрави лелките.
Виж целия пост
# 4
Как ги правите тези домашни пюрета?А как се котсервират? В смисъл мога ли да направя за месец напред например?А киселите?Аз давам само от кухня и на Ам-ам, но през почивните дни ми се иска да и наготвя а не зная как Embarassed
Виж целия пост
# 5
Цитат на: pepa
Как ги правите тези домашни пюрета? В смисъл мога ли да направя за месец напред например?А киселите?Аз давам само от кухня и на Ам-ам, но през почивните дни ми се иска да и наготвя а не зная как Embarassed


И аз се присъединявам към питането.От няколко дни и аз давам зелунчуково пюре, но ми се иска да почна аз да си й ги приготвям, но честно казано и аз незная как.
Виж целия пост
# 6
Домашни и Semper!!!!!
Виж целия пост
# 7
В момента захранвам с готови на HiPP- моркови с картофи и тиква с картофи. Домашно не ще засега. Много му харесват и си изцоква с голямо удоволствие цялото предназначено за деня количество. Понеже в тези на HiPP няма мляко, ги разреждам с ад.мляко (моят ги иска по- редички!!!) и така ги давам.
Виж целия пост
# 8
Домашни! ХИП - не харесва, преди се лъжеше със зеленчуковите на "ам-ам", но от както почнах аз да му ги приготвям, готовите ги отказва. Е, той си е капризен и на моите се мръщи понякога  Wink . Сега от месните хапва и на "Ганчев"(иначе мрази плодови и зеленчукови на Ганчев), то щото аз други не му и предлагам  Grinning . Взехме на Семпер, ма то с едни парчета кайма големи, плуват, а моят глезан е свикнал всичко да му е пасирано и сега така си седят тези пюренца в шкафа (ще дойде и техният ред някога). Сега ще тръгваме на кухня - дано му хареса.
Виж целия пост
# 9
Аз купувам различни  марки - зеленчуковите най-често правя сама. Просто ги сварявам с по-малко вода и след това ги пасирам. В началото четях какви зеленчуци съдържат  готовите зеленчукови и слагах тези.Сега има голямо разнообразие , а самите зеленчучи комбинирам  по мой вкус,не трябва да се слага сол и сгъстители, които съдържат глутен.Може да се добави и масло,или да се разреждат с мляко - адаптирано или кърма, но лично аз не съм го пробвала номера с млякото.
От готовите използвам тези на HIPP, Sunval.Купувам само такива които не им е сезона и не могат да се приготвят.
За плодови мисля че тези на HAME са страхотни, пък и се предлагат на добра цена в сравнение с другите марки.С удоволствие си хапва и на Ганчев тези които са асорти.
Относно местните не мога да кажа нищо почти защото съм дала само веднъж пиле на Ганчев и се хареса на малката, но мисля и тях да си ги правя.Имаше много хубаво предложение из форума да се замразява във форми за лед пасирано месото и просто да се добавя към зеленчуковите.

За съжаление не знам как да ги съхранявам и затова правя през ден. Дано някой с по-дълъг опит да каже някоя хитринка.
Виж целия пост
# 10
Е точно в това е разликата, домашните пюрета трябва да ги правиш през ден два. Немогат да се съхраняват точно защото не съдържат тези "консервирани примесители", които купените пюренца съдържат. Във фризера освен, но аз не го практикувам понеже вкуса е променен. Но може да си ги приготвиш зеленчуците(моркови, картофи, царевица, броколи)  измити, нарязани в кисенца и във фризера. Когато решиш да правиш, обливаш зеленч. с вода и вариш на тих огън. Когато е готово, пасираш и прибавяш малко маслице, без сол. Това поне аз правя, а пък като въобще нямам време си купя и някое на "Семпер".
Виж целия пост
# 11
И аз си правя пюретата сама.Понякога разнообразявам с купени,които съдържат нещо интересно или ако съм по-дълго време навън.Плодовите ги правя от сурови плодове,а зеленчуковите от сварени.Имам кухненски робот и ми е много лесно.Сега като има всичко на пазара и е евтино,като и правя правя в по-големи количества.Слагам ги в бурканчета и във фризера.Зазимили сме се вече  Grinning
Виж целия пост
# 12
аз не съм много-много по готвенето, понеже ходя на работа, затова доскоро я карахме предимно на готови пюрета (освен съботно-неделните ми напъни), понеже и финансова възможност нямах - карахме на Ганчев, освен като не исках да я поглезя с нещо по-скъпичко (в интерес на истината на Сънвал не искаше и да ги помирише)
сега яде на обяд от нашите манджи, а за вечеря веднъж седмично сварявам зеленчукова или пилешка супа - слагам я в бурканчета от Ганчев или Ам-ам докато е още вряла, обръщам ги и след като истинат ги прибирам в хладилника. като ги приготвям за вечеря задългжително ги кипвам, за да видя, дали не се е развалила супичката - засега повече от месец практикувам така и нямам случай да се развали, но не смея да ги държа повече от 7 дни (и така я караме - от неделя до неделя)
Виж целия пост
# 13
Всичко на Hipp + плодови пюрета и готови каши в бурканчета с плодове на Nestle.
Виж целия пост
# 14
И ние сме само на HIPP, но май ще опитам да приготвя и домашни. Притеснява ме обаче факта, че плодовете и  зеленчуците, които ще купя няма да са минали през никакъв контрол.   Confused  Няма ли да са пълни с нитрати и др. подобни? Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия