какво ядете, бременни мацки?

  • 5 262
  • 34
Аз откакто забременях се нахвърлих само върху "здравосровни" и "препоръчителни" храни, а именно майонезени салати, сини и мухлясали сирена, салами /от тези в които няма месо/, пици и какво ли не. Не ям плодове зеленчуци и месо /зле ми става само при мисълта за тези храни/. Чудя се как ли ще се отрази това на бебето...
Виж целия пост
# 1
Режима не ми се е променил - ям това, което съм яла и преди! Wink
Виж целия пост
# 2
На мен доктора ми казваше: "Не се тъпчи, то на бебето каквото му трябва, то ще си го поиска!". Не мисля, че трябва да се притесняваш. И аз се тъпчех със същото като теб, плодове не можех да помириша, призляваше ми от тях, ядех тестени неща на корем, пиех по 2 литра кола и по 2 кафета, бира, червено вино по малко и всичко, каквото ми е ядеше, пък Беба се роди почти 4 кг.
Леко бременеене!
Виж целия пост
# 3
Моят апетит се увиличи драстично, когато бях бременна. Баща ми твърдеше, че съм като африкански скакалец - унищожавах всичко в кухнята. Ядях всичко, но най-много ми се ядяха сладки неща.
Виж целия пост
# 4
Ядях си каквото и преди и каквото ми се прияде. Изобщо не съм се насилвала зорлем да се тъпча с плодове или разни здравословни храни. Важното е да се яде нормало- да не се гладува, нито пък да се яде много. Peace
Виж целия пост
# 5
И аз се тъпчех със същото като теб, плодове не можех да помириша, призляваше ми от тях, ядех тестени неща на корем, пиех по 2 литра кола и по 2 кафета, бира, червено вино по малко и всичко, каквото ми е ядеше, пък Беба се роди почти 4 кг.
 Laughing Това с питиетата направо ме развесели. Гледам голяма сладуранка се е пръкнала в резултат. Ще взема да приема, че и на мойто бебе просто му ядат гадорийките които ям.
Виж целия пост
# 6
Мисля,че трябва да си промениш начина на хранене,все пак бебето е преди всичко нали?А по време на бременносттта категорично се забраняват всякакви сини и мухлясали сирена,пастети,морски деликатеси и такива животински храни,които не са минали обработка минимум 70 градуса...Аз съм привърженик на здравословния начин на живот,но по едно време в началните месеци умирах за макдоналдс,направо ....обаче не прекалявах,заради консервантите и мазнините.
Ама като ти се хапват такива неща...просто се опитай да ги намалиш
Виж целия пост
# 7
В началото нищо не ми се ядеше,повръщаше ми се от всичко,ама като премина този период,ела ме виж,хапвах от всичко,хич не се ограничавах и кафе си пиех.
Виж целия пост
# 8
Мен постоянно ми се ядяха праскови,пилешка супа и таратор друго почти не съм яла Peace
Виж целия пост
# 9
Аз ядеех всичко каквото ми се яде и нищо от което ми се гади. не можех да понасям зеленчучите......Гадеше ми се и от матерната и не я пиех,а бебо си беше взела всичко от мен, даже имах проблем с липсата на желязо и калций,но не и тя СЛАВА БОГУ.Стреми се да замениш това, което не обичаш с друго, което ще ти набави необходимите неща./така казват лекарите/,а също и че Всичко,което пиеш и ядеш,че е за теб, защото бебето ще си го вземе но при теб ще е в недостиг.Даже,тъй като съм страстен пушач и много ми се пушеше, си пушех до 5 цигари на ден.Лекарите не ме виняхя,даже ме поущряваха, щом толкова ми се пуши. Но ти ще си прецениш и не пренебрегвай факта,че си имаш инстинкти, те ще ти показват правилният път.Когато имах недостиг на калций се разсипвах да ям сирене...... успех.
Виж целия пост
# 10
Вкуса и апетита ми през бременността не се бяха променили. Хапвах всичко, което и преди съм яла. Peace
Виж целия пост
# 11
az ne sum saglasna ,che trjabva da se izkluchat sinite sirena i morskite delikatesi ,tova go pravjat samo v anglija ,zashtoto neshto na rasata ne im bilo kato horata v tozi period ako jadat skaridi naprimer .No tuk problemi njama.A i kak da ne minavat visoka temperatura ,nali se varjat ,pekat ili se mjatat na skara  newsm53
Az naorimer sum si hapvala ot tezi neshta mnogo prilichno i nishto mi njama.A kak vurvjat s vince.......oh okapah se pak.
Po-princip ne sum se tupkala kakto purvata bremennost ,no ne sum se i lishavala .Interesno ,che sega ,kogato sum na praga na devetijat mesec ,njamam apetit i mi se jadat samo salati i plodove.Koeto e dobre ,zashtoto njama da se osvinja mnogo .
Az naprimer do momenta sum kachila 20 kg i mislja taka da si ostana do kraja.No pri men bebo e mnogo goljam i se ochakva oshte pri rajdaneto 12 kg da izletjat  newsm03
taka che shte mi ostanat da svaljam kum 8 .....ne e mnogo , purvijat put imah da svaljam 27 chisto i gi svalih newsm44
A saveta mi e - hapvai si ot vsichko ,no po dve tvoi shepi ,tolkova ti e stomaha Simple Smile
Виж целия пост
# 12
И аз се тъпчех със същото като теб, плодове не можех да помириша, призляваше ми от тях, ядех тестени неща на корем, пиех по 2 литра кола и по 2 кафета, бира, червено вино по малко и всичко, каквото ми е ядеше, пък Беба се роди почти 4 кг.
 Laughing Това с питиетата направо ме развесели. Гледам голяма сладуранка се е пръкнала в резултат. Ще взема да приема, че и на мойто бебе просто му ядат гадорийките които ям.
И аз така и се роди 1 седмица по-рано,по мое желание,3.300, а ако бях чакала сигурно щеше да е то-голяма. Whistlingи незмам от къде щеше за излнезе!
Виж целия пост
# 13
Няма да се заяждам,но не е само в англия,а в повечето страни...а и отровени от морски деликатеси хора постоянно,тук са замразени ,пътуват от някъде си и т.н. а сирената не ги варят нали?Иначе ако са пресни не знам ,може би...
Виж целия пост
# 14
ne be Konstans ,nie ne se zaiajdame ,a izkazvame mnenie.Spored men njama nishto losho da si hapvash  ot tjah .Az sushto se hranja razdelno ot 3 godini kakto i vsichki vkushti ,no tova ne znachi che trjabva da se lishavam ot udovolstvieto da si hapna frensko sirene .No tova si e precenka na vseki.Te i zelenchucite sa pulni s nitrati ,ama za tjah nishto ne spomenavash   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия