Никакви ясли и градини, докато не махнем третата сливица?

  • 2 814
  • 26
Откриха на сина ми трета сливица. Той е на 1 год. и 5 мес. Педиатърката ни каза, че не е добра идея да ходи на ясла или градина преди да я изкарат. Вече почнахме с почти хроничната кашлица и хрема и според нея до операцията ще е така - на периоди.
Идеята е, че ако ходи на ясла, задължително ще се разболява често, ще пие антибиотици и съответно няма да му се изгради нормално имунната система.
Има ли майки с подобен опит, моля споделете...
А, ако ходи на ясла само през лятото... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Винаги съм си мислела, че всеки човек си я има тази трета сливица. Rolling Eyes
Може би наистина е по-добре детето да не посещава ясла, след като боледува често.
УНГ специалист ли каза, че операцията ще е необходима или педиатърката?
Виж целия пост
# 2
А разбрахте ли каква е причината за тази хрема и кашлица?

Всеки човек си има трета сливица, но само при някои се уголемява толкова, че се налага отстраняване. Доколкото знам се препоръчва да се направи операцията след 4-тата година. А вие определено имате много време дотогава и може би е добре да предприемете някакви мерки.

Мислили ли сте за консултация и с УНГ и с алерголог?

Намини и тук
http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=alergii
Виж целия пост
# 3
Аз съм ходила и на ясла, и на детска градина - чак, когато станах на 8 години, ми извадиха третта сливица. Не съм била хронично болна, антибиотиц изобщо не съм пила - просто почти винаги имах сополи и хрема през зимния сезон.
Според мен се допитайте до специалист - УНГ.
Виж целия пост
# 4
Извинявам се ,че няма да съм много точна,но някъде четох,че дори и да се извади третата сливица,тя отново може пак да се уголеми,иначе си се свива до към 7-8годишна  възраст.Ще намеря книгата,която четох и пак ще пиша.
Виж целия пост
# 5
Не ти трябва тази сливица, махай я! Освен многото болести и лекарства, всеки път като се събере вътре гной ще отива надолу към сърцето. Това не знам колко е вярно, но ми го каза една позната лекарка.
Виж целия пост
# 6
валвал - нека го види УНГ лекар дечкото ти и тогава да заключаваш какво да правиш.
Тез ДжиПи-та станаха пенкилери бре  Close
Виж целия пост
# 7
Ходихме при УНГ - в продължение на един месец, всяка седмица. Каза, че има трета сливица, изписва му три антибиотика, от които пихме само единия Rolling Eyes. /Педиатърката ни каза, че не е необходимо да го тъпча с антибиотици, заради хрема и сополи, а и аз не исках/.
Не съм доволна от УНГ доктора, именно заради тези антибиотици. Чак след като беше изписал два се сети, че можело да направи антибиограма, ама сега вече било късно, защото детето е пило антибиотик #Crazy И сега трябвало на всяка цена да пие един др антибиотик, който струвал 50 лв. и на всяка цена да го вземем от най-близката аптека. Rolling Eyes
В крайна сметка съм по-склонна да се доверя на Джи Пито. Всеизвестно е, че антибиотици не трябва да се пият постоянно, а когато е много наложително.
В крайна сметка, освен че потвърдихме третата сливица нямаше никаква полза от УНГ доктора, освен че го тъпках безмислено с един антибиотик Rolling Eyes
Най-вероятно тр да го заведа и при друг УНГ....
Виж целия пост
# 8
Аз заведох Раличка при Д-р Папуров. Той си помисли,че пием много антибиотици с такава сливица, но аз му казах,че се лекуваме по бабешки. Даже ми каза за уши да слагам капки от праз и т.н. Задължи ни всеки ден да сме на плажа лятото и да не пием антибиотици ако може. Правя имуно стимулиращи профилактики и и капя, от скоро,прополисови капки за нос. Много съм доволна. За пчелни продукти сте още малки, но можеш всеки ден по два пъти да правиш промивки на нослето с физ. р-р+морска сол+капки лук. Редовните промивки помагат. Въпреки всичко ходи на ясла и вече е на градина. Grinning
Виж целия пост
# 9
Благодяря ти Анчето! Можеш ли да ми дадеш координати на този Д-р Папуров. Много ми се иска да посещаваме детски УНГ, който дава антибиотици само в много краен случай.
Това за плажа през лятото ми хареса - дано да имаме възможност Laughing да сме там често Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Явно не си попднала на добър УНГ.
И всяко дете има трета сливица. Те не са я "открили" на твоето дете сега, просто при някои деца прави проблем, при друго не - различно, но не са ви я "открили".
Ние имаме страхотна лекарка УНГ, в частна болница работи, но в никакъв случай не ни е изписвала антибиотик за уголемена трета сливица<имам предвид кашлица или сополи>, която при нас вече не е толкова и голяма и се радвам, ако се размине операцията и при положение, че детето ми не е "боледуващо" дете.....по-скоро я ми кажи, как са ушите на твоето дете - тъпанчетата наред ли са? това ми е по-интересното? УНГ гледа ли всеки път ушите?
Виж целия пост
# 11
Ясно е ,че всеки има 3та сливица, но в случая става въпрос за Възпалена  3та сливица! Stop И понеже ние имаме опит ще ти каже ,че доктора ти е прав. Дъщеря ми никога не беше боледувала преди да тръгне на ясла, което стана на 2,5г. , ходи точно 2 мес.през които 3та сливица и се възпали и беше непрекъснато със сополи и кашлица. Спрях я с надежда, че в детската градина ще е по-добре, но уви същото е ! В клиниката по УНГ ни казаха, че щом сливицата се е възпалила веднъж и е голяма е по-добре да се махне ако искам детето да ходи на детско заведение. Прочети за 3та сливица какви вреди има от нея и ще видиш ,че усложненията са доста сериозни.Ние я махнахме на 4г. с пълна упойка и детето не разбра нищо. Относно това ,че може да се въэстанови, доктора ми объсни, че това се случва при 20% , но риска си струва. Уточнявам,че моето дете не боледува изобщо, когато си е в къщи. След като твоето  е толкова малко и боледува си представи какво ще е ако тръгне на ясла. Казаха ми , че като стане на 8г. МОЖЕ да се свие, но гаранция няма, а то трябва да ходи на училище. Мога да те посъветвам да се консултираш с повече от 1 специалист УНГ и да потърсиш в Гугъл/трета сливица/ има няколко статии за това. Решението не взехме лесно, но съм доволна, че не се изплаших от операцията, мина бързо. Пожелавам ви да се оправите бързо ида вземете най-правилното решение. Peace
Виж целия пост
# 12
Третата сливица  много често създава проблеми.Разраства се в ушите и в носа.Тогава ваденето е трудно ,но належащо,защото може да увреди слуха.Даже казват ,че пречила на психичното развитие,и понеже често децата дишат с отворена уста разваляла захапката. Но факт е, че всеки човек има 3-та сливица,но няма възрастен, на който тя да е възпалена.Ако проблема е сериозен е ясно,че трябва да се вади,но иначе можеби има възможност да се изчака. Това е преценка на специалист и лично решение. Д-р Папуров мисля,че има кабинет в новият комплекс зад ХЕИ,където има сладкарница,бензиностанция....Понеже е до нас мога да видя телефона и да проверя дали е там още утре. Иначе имуно стимулиращата терапия не ми е изписана от него. Все пак съм чувала отлични отзиви за него.Аз все се каня да ида да види пак дъщеря ми ама преди беше в Окр.Б. и се премести,та оттогава не сме ходили. Може да се чуем ако искаш.
Виж целия пост
# 13
Координатите на д-р Папуров: "Палах център" до ХЕИ тел. 65 69 00 работи от 8.00 до 16.00. препотъчително е да се обадите за час, но и без час приена деца.
Виж целия пост
# 14
Иди на преглед при УНГ специалиста. И помисли след това. Възпалената сливица дава проблеми. Моя син почна да боледува като тръгна на ясла. Сополи, кашлици, ангини. След 3 месеца се оплака, че го боли уше и така специалист каза да махнем 3 сливица. Бързо за една седмица уредихме документите и я махнахме. Анестизиоложката каза след операцията, че наистина е била голяма и трябвало да се махне. Тогава сина ми беше на 2,5 години. Да ама 3 месеца по-късно направи астматичен пристъп и всички сега ми обяснявят, че било заради рано махнатата сливица. Аз не вярвам, но задаи и такъв въпрос на специалиста УНГ . Не казвам, че при всички деца е така. На мен ми е махана сливицата, на позната 2 пъти и е вадена. Сливицата рецидивира пак. Т.е. тя пак пониква, но може да не създава проблеми. Не искам в никакъв случай да те плоша. Просто разпитай хубаво, а самата операция е лека и бърза - 10 мин. и децата бързо се възстановяват. Успех и сподели какво е казал специалиста!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия