Вреден ли е видеозона?

  • 1 722
  • 39
Днес ми е тръгнало да задавам въпроси ... Wink

Та, вреден ли е видеозона???
1. Моя приателка гледала предаване, в което казали, че не било хубаво да се облъчва бебето прекалено много. С нормален видеозон било нормално бебето да се гледа около 3 пъти през цялата бременност, а с 3Д 2-3 пъти макс. Предполагам, че не става въпрос за проблемни бременности.
2. Друга моя дружка в 5 месец, живееща в Лондон, вчера ми заяви, че са я гледали на ехограф на 2.01.06 за последен път и повече нямало да я гледат до раждането Thinking newsm78

Питам се, дали във втория случай е пак, защото е вредно???
Не знам, но мен докторката ми ме гледа всеки път, откакто съм бременна. В началото ме викаше през 2 седмици, а сега през около 3 седмици и половина newsm78
Само да отбележа, че става въпрос за център Лора.
При вас как е??? и Нормално ли е, ако не е вреден ехографа (все пак) да ме гледа толкова често???
Виж целия пост
# 1
Да ти кажа честно тук твьрдят че не е особено полезен, та заради това много рядко гледат бебето на видеозон- 3 пьти за цялата бременност.
Естествено все още няма натрупана толкова голяма статистика по вьпроса и не може сьс сигурност да се каже колко е вредно.......
Според мен обаче и душевното сьстояние на жената има значение. За мен беше ужасно че толкова малко и толкова набьрзо ме гледаха, все ми се искаше да е по по-често, но направление дават само за 3 пьти.
Виж целия пост
# 2
Ами и аз бях чела нещо, не категорично, че е вреден, а по-скоро, че не е доказано напълно, че не е вреден. В Бг гледат постоянно, мене лично са ме гледали на всеки преглед, и човек, като дойде тук, се плаши, че го гледат 2-3 пъти за цялата бременност  Shocked
А конкретно за Англия, имат недостиг на специалисти и имат въобще проблем ми се струва със здравеопазването, така че това е основната причина, а не толкова, че е вреден сканът.

И освен това видеозонът не облъчва, а чрез звукови вълни създава образ, така съм чела де, според това как се отразяват вълните или нещо подобно, не съм много наясно  Embarassed  Ама постоянно има звукови вълни около нас, та не ми звучи опасно, не знам вече, ако зависи от честота и т.н.
Виж целия пост
# 3
Вреден е ако като Том Круз си го купиш за вкъщи и гледаш бебето всеки ден, та и решиш, че няма нужда от друг лекар  Mr. Green

Сериозно - мен също в началото ме вика през две седмици, после около веднъж месечно, бая видеозони ми се събират. И все пак това е само ултра звук за минута, не мисля, че трябва да се тормозиш с такива мисли, а ако всичко е наред да поразредиш прегледите просто.
Виж целия пост
# 4
Не мисля че е вреден, просто на запад е ужасно скъп прегледа на видеозон и затова си го спестяват.
Виж целия пост
# 5
доколкото знам не е вреден
проблем е възможно да се получи, ако ултразвуковата вълна попадне директно в ухото на бебето
Виж целия пост
# 6
Не е вреден.
Виж целия пост
# 7
Ултра звукът е с по-ниска честота от тази, която можем да чуем, иначе си е обикновен звук, не виждам как може да бъде вреден?
А облъчването, за което говорите е идентично с облъчването на монитора на компютъра и с това на телевизора, но не виждам някоя от нас да е спряла да гледа телевизия, щото е бременна  Laughing
Виж целия пост
# 8
Не е вреден! Питала съм докторката ми, защото ме гледаше всеки път.
Виж целия пост
# 9
Цитат
Ултра звукът е с по-ниска честота от тази, която можем да чуем, иначе си е обикновен звук, не виждам как може да бъде вреден?
А облъчването, за което говорите е идентично с облъчването на монитора на компютъра и с това на телевизора, но не виждам някоя от нас да е спряла да гледа телевизия, щото е бременна 

 newsm10 newsm10
Има толкова много изписано по тази тема-потърси и ще видиш
Виж целия пост
# 10
ne mislia 4e e vreden . rodih predi 48 dni i po vreme na bremennostta sa me gledali vseki mesec. i az kato teb zadavah su6tia vupros na moiata lekarka, koiato e mnogo dobra i kompetentna. ta tia kaza 4e do sega niama dokazana vreda ot tozi aparat. ne se trevogi. tova ne e rentgen ta da ima oblu4vane. men sa me gledali pone 15 puti i nikoi ne e kazval 4e ima niakakva opasnost.  Peace
Виж целия пост
# 11
Ако беше разгледала малко теми, ако беше ползвала търсачката нямаше да се чудиш дали е толкова вреден пустият му видеозон:
Видеозон- колко пъти?
Ехограф???
За ултразвука
Вреден ли е ултрасоунда?
ехограф
Виж целия пост
# 12
Ако беше разгледала малко теми, ако беше ползвала търсачката нямаше да се чудиш дали е толкова вреден пустият му видеозон:


Може и да си в лошо настроение, но това не е начина да се говори на човек, който е притеснен и пита. По-добре да попитам, отколкото да се притеснявам. На всичкото отгоре сме се събрали в този форум да си помагаме и поддържаме и това, че си модератор изобщо не ти дава право да държиш такъв тон.
Плюс това пробвах с търсачката и при зададена дума "ехограф" ми излизаха какви ли не други неща, но не и това, което ми трябваше.
Виж целия пост
# 13

Казва се видОзон, а не видЕОзон  Peace
Виж целия пост
# 14

Може и да си в лошо настроение, но това не е начина да се говори на човек, който е притеснен и пита. По-добре да попитам, отколкото да се притеснявам. На всичкото отгоре сме се събрали в този форум да си помагаме и поддържаме и това, че си модератор изобщо не ти дава право да държиш такъв тон.
Плюс това пробвах с търсачката и при зададена дума "ехограф" ми излизаха какви ли не други неща, но не и това, което ми трябваше.
Цитат
Не разбирам какво му има на тона ми, както виждаш, направих си труда да ти извадя няколко теми по въпроса.
Освен това, на видеозона се казва и по друг начин, и е нормално да се потърси по няколко думи. Айде сега вече успокои ли се, разбирайки, че няма нищо вредно? Не бързай да скачаш като ощипана, преди да прочетеш няколко пъти и да си вадиш заключение за интонацията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия