Изприщва се от собствената си слюнка и сълзи

  • 702
  • 10
Мами помагайте ако знаете нещо - все повече си лапа пръстите и после кожичката на мястото е зачервена и грапава със ситни пъпчици. Също и като плаче, там където сълзичките са минали по кожата около очите се зачервява за известно време  Rolling Eyes
Просто чувствителна кожа ли е това или някаква алергия  Crazy и какво мога да направя?
Виж целия пост
# 1
Ами почиствай по-често с преварена или розова вода.Слюнката е киселинна,затова може да предизвика раздразнение по кожата на бебе Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
И моят Габриел е така. Забелязвам, че най-често се изприщва, като лапа гризалките. Аз ги стерилизирам, но...може и от слюнката да е. Пробвах да не е от кремчето за студено или почистващия лосион (Colde Creme и Phisiobebe на Mustela), но май от тях се пооправя.
Виж целия пост
# 3
Пробвай да омазняваш с подходящ крем личицето. Едва ли е алергия.
Виж целия пост
# 4
според мен му е чувствителна кожата на детето  Confused
може да попиваш слюнките с тензухче, за да няма търкане
а за личицето - балсамчето на д-р тайс ми се струва подходящо
поне няма да навреди със сигурност
Виж целия пост
# 5
според мен му е чувствителна кожата на детето  Confused
може да попиваш слюнките с тензухче, за да няма търкане
а за личицето - балсамчето на д-р тайс ми се струва подходящо
поне няма да навреди със сигурност
newsm10
Виж целия пост
# 6

а за личицето - балсамчето на д-р тайс ми се струва подходящо
поне няма да навреди със сигурност

Балсама на д-р Тайс е много добър, ползвам само него от как сме се прибрали с бебка. Облекчава всякакви такива обривчета, подсичания и др. Аз я мажа по дупето, против подсичане, но съм я мазала и по лицето, когато имаше ситни пъпчици и изсушаване (но рядко се е случвало).

Препоръчвам го.  Simple Smile

Не съм сигурна обаче, че това от слюнката не е алергия. Понеже не съм лекар, не мога да ти кажа 100%, затова питай и педиатъра си.
А какво яде детето?
Виж целия пост
# 7
Само на кърма сме все още.
Виж целия пост
# 8
Помисли също какво ядеш ти, лекарства предполагам не пиеш. Може да е нещо което си яла  newsm78 Но ако е така, защо само от слюнката и сълзите, а не се изрива и на други места.  Thinking Може наистина кожата на личицето му да е много чуствителна към нещо, което е дошло с кърмата. Педито каза ли ти какво да не ядеш, докато кърмиш?
Виж целия пост
# 9
Моята е сьщата.кожата трябва да е по-мазна.Пробвах с бебшкото олио,но лесно се изтрива.Сега я мажа с чист вазелин по лицето и рьцете и сме ОК
Виж целия пост
# 10
Може да пробвам с вазелин... нали трябва да е нещо, което да не е проблем, че ще го "изяде" от ръцете си  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия