упорита хрема

  • 23 076
  • 16
Здравейте,мами!
Моля,помогнете!
Синът ми е с упорита хрема,от нищо не минава.Бихте ли ми помогнали с някоя бабина рецепта!Не мога да отсъствам повече от работа, а в тези ясли само се заразява.Не мога да го пусна болен,както правят други майки. #2gunfire
Виж целия пост
# 1
 Пробвай с капки коларгол
Виж целия пост
# 2
Чувала съм за сок от алое, също и за сок от лук, но последното май е доста неприятно и ще щипе на детето.
Виж целия пост
# 3
Има прополисови капки за нос. Те имат много добър ефект. Изцяло са билкови-прополис,невен и мента. Малко са неприятнички, но си заслужават, а и са евтини.
Виж целия пост
# 4
Малкият ми син е с такава упорита хрема .И миналата зима беше така и тая е по същия начин , намалее пак започне направо ужас.Не тече много , но по малко му тече носа.Онзи ден пробвах по три пъти на ден прясно изтискан лимонов сок.Някоя от мамчетата беше писала за него -имаше ефект.Пробвайте и вие.Вече капки не слагам аз , само като е болен и хремата е от това иначе не.А разбирам като спре да яде , температура  , кашлица и там другите симптоми на грипче.Дано помогне и на вас.  Wink
Виж целия пост
# 5
Аз съм му капала на Ивайло физиологичен разтвор - има го в аптеките. Напоследък започнах да му слагам морска вода - пак в аптеките, има я като спрей, или пък солена вода - правя си я сама. А колкото до хремата, струва ми се че в къщи е малко сух въздуха и се отразява на носоглътката на сина ми, да не би и при вас да е същото?!?
Опитай! Успех!
Виж целия пост
# 6
Здравейте,мами!
Моля,помогнете!
Синът ми е с упорита хрема,от нищо не минава.Бихте ли ми помогнали с някоя бабина рецепта!Не мога да отсъствам повече от работа, а в тези ясли само се заразява.Не мога да го пусна болен,както правят други майки. #2gunfire

А дали сте му правили на детето изследване на носен и гърлен секрет за стафилококи? Защото ако не сте, е хубаво да му направите, за да видите дали не е това причината за упоритата хрема.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви!
Опитах с коларгол и физиологичен разтвор,но не помага.Изследвахме се,но няма бактерии. newsm78Това с лука е гадно и се чудя дали да пробвам?Явно все ще сме така,с тази ясла.Миналата година,като не ходеше,нямахме такива проблеми.
Виж целия пост
# 8
Не съм чувала за такова изследване. И синът ми често има хрема /пак от яслата, според личната лекарка/, но с капки или пък физиологичен разтвор минава. Между другото аз съм му слагала и капки "Ксилометазолин" със син етикет /детски/ и много добре му действат.
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви!
Опитах с коларгол и физиологичен разтвор,но не помага.Изследвахме се,но няма бактерии. newsm78Това с лука е гадно и се чудя дали да пробвам?Явно все ще сме така,с тази ясла.Миналата година,като не ходеше,нямахме такива проблеми.
Алергичен ринит...?
Виж целия пост
# 10
На  нас  много  ни  помогна  Цитросепт , в  2 супени  лъжици  преварена  вода  се  слага 1 капка Цитросепт .
Виж целия пост
# 11
Аз съм много доволна от хомеопатичните гранули Allium cepa, а мисля че това е латинското наименование и на лука. Не се занимавам с капки и насилственото им поставяне,а сополите спират за 2-3 дни.Само че най-добре да ви ги изпише хомеопат,иначе не са скъпи -1.50-2.50лв.
Иначе и аз преди съм ползвала и физиологочен разтвор,морска вода,коларгол,Олинт и още какви ли не капки. Само номера с цитросепта не съм изпробвала от изброените дотук.
Виж целия пост
# 12
При така описаната клинична картина е най-добре да се направи антибиограма от посявака на носен секрет. Като задължително условие е поне 2-3 дни да не си капвала антибиотични капки, дори и вечерта преди секрета нослето да не е третирано по никакъв начин. Това е задължително условие за всяко микробиологично изследване било то секрет или урина.
Прави по 10 пъти промивки с физиологичен разтвор.
Правят се последният начин:
5 кубикова спринцовка се пъли с физ разтвора и по 2,5 мл се вкарва струйно в ноздричките, за да може да се предизвика кихане. Ако не се получи кихане се издухва нослето.
Физиологичният разтвор не нарушава нормалната флора, което е добре за защитната му функция.
Виж целия пост
# 13
Къде се прави изследване за секрет?
Физиологичен разтвор това натриев хлорид ли е?
Виж целия пост
# 14
Физиологичния разтвор го продават в аптеките, като кажеш какво искаш, ще ти дадат веднага. Не знам дали е натриев хлорид. Можеш да ползваш и Стеримар - стерилен разтвор от морска вода за почистване на носа. Става и за новородени.
А изследването на секрет - питай личния си лекар, по принцип има такива лаборатории за микробиологични изследвания. Нас ни го правиха в лабораторията на ВМА, стана за около седмица.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия