Резултати?

  • 2 759
  • 16
Днес си правих изследвания и ме притесниха малко резултатите.
Няма с кой да се консултирам днес, затова ще ви помоля за малко разяснение- нормални ли са според вас?

Име на теста (изследването)
 Резултат
 
 Единици
 Референтни граници
 
 
 СУЕ (РУЕ) 23
 mm/h М до 50 год.до 18,над 50 год.до 22;Ж до 50 год.до 
 
 ПКК-22 показателя *
 Профил Виж по-долу
 
 WBC (левкоцити) 11.2
 x10^9/L 3.5 - 10.5
 
 LY% (лимфоцоти - %) 16.7
 % 20-48(50 - 70за деца до 4г)
 
 MO% (моноцити - %) 7.36
 % 1.00-11.0
 
 EOS%(еозинофили - %) 1.05
 % 0-6
 
 BASO%(базофили - %) 1.05
 % 0-2
 
 GR% (гранулоцити - %) 73.8
 % 40 -70(20- 50 за деца до 4г)
 
 LY# (лимфоцити - бр.) 1.88
 x10^9/L 1.100 - 3.800 (1.300 - 7.400 за деца до 4г)
 
 MO# (моноцити - бр.) 0.827
 x10^9/L 0.070 - 0.80
 
 EOS#(еозинофили - бр) 0.118
 x10^9/L 0.000 - 0.500
 
 BASO#(базофили - бр) 0.118
 x10^9/L 0.000- 0.140
 
 GR# (гранулоцити - бр.) 8.3
 x10^9/L 2.100 - 6.400 (0.900 - 5.300 за деца до 4г)
 
 RBC (еритроцити - бр.) 4.11
 x10^12/L M(4.4 - 5.9) Ж(3.7 - 5.3)
 
 Hgb (хемоглобин) 126
 g/L М(135 - 180) Ж(120 - 160)
 
 Hct (хематокрит) 0.365
 L/L М(0.40-0.53) Ж(0.36-0.48)
 
 MCV (ср. обем на еритроцита) 88.7
 fL 82.0 - 96.0
 
 MCH (ср. Hbg съдърж. в еритр. ) 30.6
 pg 27.0 - 33.0
 
 MCHC (ср. Hgb конц. в еритр.) 345
 g/ L 300-360
 
 RDW (девиация на ерит. р-ие) 16.7
 % 11.5 - 14.5
 
 Plt (трoмбоцити) 254
 x10^9/L 130-360
 
 MPV (ср обем на тромбоцита) 9.23
 fL 7.5 - 11.0
 
 Pct (тр обем/ общ обем) 2.34
 ml/L 1.0 - 2.5
 
 PDW (ширина на тр р-ие) 18.7
  0.0 - 99.9
 
 Биохимия 
 
 Забележка : Няма
 
 Име на теста (изследването)
 Резултат
 
 Единици
 Референтни граници
 
 
 Глюкоза 5.74
 mmol/l веноз. от 3.8 до 6.1, капилярна от 3.5 до 5.5
 
 Урина 
 
 Забележка : * СЕДИМЕНТ: ПЛОСКИ ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ, БАКТЕРИИ *
 
 Име на теста (изследването)
 Резултат
 
 Единици
 Референтни граници
 
 
 Урина (СЕДИМЕНТ) виж забележка*
   
 
 Урина с течни реактиви *
 Профил Виж по-долу
 
 Урина - белтък Отрицателен
   
 
 Урина - билирубин Отрицателен
   
 
 Урина - уробилиноген В норма
   
 
   
Виж целия пост
# 1
Ами така като гледах стойностите няма почти нищо извън норма .По скоро бактериите в урината са страшнички особено при бременни но ти не се притеснявай може и грешка да е станала -утре се консултирай с лекар.До колкото знам трябва да видиш колко е стойността на бактериите ако са под 10 на 5 за бременни се давал някакъв сироп -в смисъл че не е антибиотик -но не му помня името .Така че сега се успокой а утре на доктор-успех !
Виж целия пост
# 2
Според мен утайката (СУЕ) е доста завишена. Нормалните и граници са до 15 до колкото знам.
Левкоцитите са малко над нормата, което заедно с утайка ми говори за възпалителен процес макар и в начална фаза.
Може би тези бактерии в урината са причината.
Ако имаш възможност пусни си урокултура 2 или 3 дни подред за да се видят какви са бактериите и да се лекуваш адекватно.
Виж целия пост
# 3
СУЕ при бременни е с по -високи стойности
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви за отговорите!  bouquet
Днес следобяд говорих с трима лекари, тяхното мнение е, че изследванията са на абсолютно здрава бременна жена.
За урината ми казаха, че точни резултати може да има само от стерилна урина, а не от такава обикновенна.
Според тях нищо ми няма, но аз още съм много притиснена и малко уплашена.
Виж целия пост
# 5
Здрасти и от мен Simple Smile Не се притеснявай, шом лекарите са ти казали, че всичко е наред. За твое успокоение дай и една стерилна урина за всеки случай. Аз не съм специалист и незнаех, че при бременни СУЕ-то е нормално да е повишено, както ти е писала Lili1. Според мен не би трябвало да ти е 23 - нищо, че си бременна. А защо са ти правили диференциално броене? Обикновено не го искат(поне при мен беше така). Единственото, което знам за диференциалното е, че тези стойности се променят много бързо, но като ги събереш трябва да дават 1-ца или 100 % точно. Така винаги проверявам стойностите на дъщеря ми като са й правили диференциално. Твойте ги сметнах, но не ми излезе точно. Незнам дали е грешка, ако искаш и ти си ги сметни. Не се притеснявай и недей да се плашиш, защото сигурно всичко си е наред. Успех и стискам палци на другите изследвания всичко да ти е на 6 Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Tsenka мнението ,че СУЕ е нормално да е повишена при бременност е на лекар вътрешни болести, гинеколог и хематолог.
Благодаря ти за отговора  bouquet, можеш ли да ми кажеш кои точно показатели смяташ, защото пак се притесних. Sad
Виж целия пост
# 7
Буболина, извинявай много! Не съм искала да те притеснявам излишно. За диференциалното - това го знам от леля ми, която се е занимавала и е учила микробиология и разни такива. Когато съм се чудила за стойностите на дъщеря ми от ПКК и диференциалното съм запомнила от нея, че като събереш тези еозинофили, базофили, моноцити, лимфоцити и гранулоцити трябва да дава 100 % (тези, които са с % от изследването ти). Затова ги събрах и твойте - то ми е просто като навик. Не мисля, че е нещо притеснително. Мъжа ми даже ми се скара току що, че само съм те шашкала като не съм разбирала. Извинявай още един път! Май наистина е прав. Ако имаш някой лекар познат- може да го попиташ затова, но след като 3-ма са ти казвали, че всичко е наред - няма място за притеснение!
Виж целия пост
# 8
Не, не не си виновна, моля те! Hug Аз съм си такава, най-малкото ме притеснява Embarassed.
Исках и аз да ги събера, но не знам кои точно( и сега не разбрах много, много).
Кажи на мъжът ти, че в момента си пишеш с хипохондрик, така че, няма страшно! Wink
Виж целия пост
# 9
Еееееее, значи ставаме две Simple Smile))) Добре дошла в отбора  Heart Eyes Все пак извинявай, но след като знам нещо винаги го пиша. Значи събирам лимфоцити 16,7% + моноцити 7,36% + еозинофили 1,05% + базофили 1,05% + гранулоцити 73,8% = 99,96%. Би трябвало да са 100 % точно, не със закръгление. Все пак може да е техническа грешка в изследванията или в апарата. Може и ти да не си ги преписала точно. Питай хематолога - той ще знае със сигурност и ще си спокойна. Даже ще чакам да ми кажеш, защото 100 пъти ги смятах, гледах от изследванията на дъщеря ми, от различни апарати какви са границите и май и двете ще изкукаме и двете, ако продължаваме така Simple Smile))) При теб всичко е наред - не се шашкай излишно! Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
Наистина крайната цифра от сбора на изброените клетки трябва да е сто, защото на практика се броят 100 клетки.

Виж целия пост
# 11
Вече и аз не знам, днес още двама доктора ми гледаха резултатите ( включително и доц. Кременски) и казаха, че няма никакви проблеми Rolling Eyes.
Аз бях пила кафе със сметана и захар преди изследванията Embarassed
Виж целия пост
# 12
Щом лекарите са ти го казали - значи няма страшно. Те си знаят най-добре. При следващите изследвания недей да пиеш нищо освен чиста водица. И споко! Heart Eyes
Виж целия пост
# 13
Така ще направя! Peace
Виж целия пост
# 14
Както са ти казали ,изследванията ти са напълно нормални за бременна жена.Аз когато бях бременна утайката ми беше 28,а левкоцитите 22 и се консултирах с 6 лекаря,които потвърдиха,че са нормални,понеже организма на жената претърпява огромна промяна и тези показатели се покачват всеки пък,когато в тялото настъпи промяна,независимо дали ще е болест или бременност.А за урината и аз те съветвам да си направиш стерилна,защото тези бактерии може и да са от замърсените им чашки в лаболаторията.Само,че когато даваш стерилна урина трябва освен добър тоалет преди това ,да предотвратиш попадането на секрет от влагалището в пробата,защото така веднага ще отчете,че има бактерии.Препоръчително е да затвориш отвора на влагалището с тампон,но много нежно трябва да го направиш заради бременоста ти,или пък да използваш за тая цел стерилна марля,поставена на входа на влагалището.После взимаш средната урина и до 45 мин я занасяш в лаболаторията.И пиши за резултата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия