Меню за рожден ден

  • 3 889
  • 9
Момичета на 21.01. мъжа ми има рожден ден,а не мога да измисля какво да приготвя.Моля да ми помогнете-искам да е интересно,но и да се приготвя бързо,защото с децата едва ли мога да се захвана с нещо,което изисква много време,но има юбилей,така че трябва да се представя добре. newsm12  bigdance2Предварително ви благодаря.PS.Очаквам около 12 човека.
Виж целия пост
# 1
тук има идейки при това много яки Wink
тук
тортата от палачинки е бърза, сандвичетет запечени също ,яйцата.........абе всичко е бързо и ефектно....
за основно можеш да спретенш един пилешки пължолки със сметана, топено сърене и гъби- всичко се нахвърля в йена и се пече.
а за десерт или
кроасановата торта
тирамисуто
Виж целия пост
# 2
Кажи за колко човека смяташ да готвиш, а и като как го замисляш - шведска маса или порция за всеки?
Виж целия пост
# 3
написала е -за 12 души Peace
Виж целия пост
# 4
Шведска маса.Deata благодаря ти.
Виж целия пост
# 5
Щом е шведска, основното няма да ти свърши работа newsm78
нарежи моркови, краставици,чушки -пресни, на дълги лентички  и ги нареди в чашки.Сложи чешки рулца- нали се сещаш -шунка пълна с руска салата и снежанка ,навити на рулца и забодени с клечки за зъби...
Друго много ефектно е да си купиш от готовото бутер тесто- разстилаш го /ама да не е много размръзнато/ и режеш с малка чашка кръгчета.Печеш ги.Можеш да ги разполовиш и вътре да сложиш пикантн салата например или пък отгоре да шприцоваш.
гъби- махаш им пънчетата, пълниш ги с колбас ,кашкавал и масълце и ги запичаш с шапките надолу.
месца - запържени с подправки и набодени на клечки за зъби

май много клечки за зъби ще ти трябват Joy
Виж целия пост
# 6
до добавя нещо към другите предложения: сини сливи в бекон.

сушени сини сливи (без костилки) се увиват в ивички бекон и се запичат. отново ще ти трябват клечки за зъби Wink
Виж целия пост
# 7
За Шведи правя едно месно руло, което после нарязвам на шайби и сервирам вместо основно Mr. Green Взимаш свинска мръвка (бут, врат, плешка). Нарязваш го, така че да стане възможно най- големият чаршаф, мажеш с пастет и слагаш плънка от задушен лук и гъби, с мъъъничко винце. Навиваш на руло и връзваш. Като се опече режеш на колелца и хем е вкусно хем е ефектно.
Виж целия пост
# 8
написала е -за 12 души Peace

а, недовидяла съм Crazy

 И аз като Деата бих ти предложила да заложиш на ефектни ордьоври и салати, но си мисля, че щом е юбилей, все пак Grinning би било хубаво да има и по-сериозно хапване. Мини кюфтенца/може да пържиш във фритюрника/, може и от полуготовите замразени пилешки хапки, кашкавал...
Виж целия пост
# 9
Аз ти предлагам:
1. т.н. въздушна торта(солена)- може да я приготвиш предния ден
2. снежанка(ако имаш възможност, защото краставиците са с едни цени..  #Shocked)
3. салата зеле с моркови
4. патладжан с майонеза и чесън
5. предястие от палачинки - правя ги като в средата на палачинката слагам плънка по желание и я връзвам като торбичка със тънка лентичка от праз или зелен лук.Нареждам ги в голямо плато.
6. основно ястие - пилешко с ананас и ориз със зеленчуци
7. торта - аз предпочитам готова за да ми останат сили и за купона newsm18
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия