има ли смисъл да си слагам колан?

  • 1 069
  • 17
има ли смисъл да си слагам ластичен колан след раждането , било то нормално или секцио?
Споделете мнения момичета ....аз днес доста въпроси задавам ... newsm03 
Виж целия пост
# 1
Аз съм твърдо "за" колана
Виж целия пост
# 2
На медицинските колани, които се продават в аптеките, доколкото си спомням,пишеше че се слагат след раждане, след операции, при бързо отслабване... Придържат корема и би трябвало да попречат на смъкването на вътрешните органи след някоя драстична промяна (като изброените). Не знам дали помага, но не пречи да се застраховаш. Аз носих по съвет на акушерката около месец (горе-долу за толкова време се прибира матката).
Колана се слага в легнало положение.
Виж целия пост
# 3
Аз съм твърдо ПроТИВ - мускулатурата се "омързелява" с този колан и после ще видиш голям зор. Можеш да г о ползваш еднократно, ако ти се наложи да излезеш някъде, ноз а дълго - аз казах вече Naughty
Виж целия пост
# 4
Аз не съм слагала такова чудо  Sunglasses
Виж целия пост
# 5
a koga shte moga da pochna da pravja koremni presi sled sekcioto ,che iskam pak da mi e stegnat korema  Sad
Виж целия пост
# 6
може да поносиш колан малко. Докторите най добре ще ти кажат за коремните преси. Важното е ти да се чувстваш добре. Аз раждах нормално ама първите 3 месеца хич и не помислях за коремни преси. Не за друго ама това ядене на 3 часа ме изтощаваше
Виж целия пост
# 7
да носи си колан аз от първия месец правих упражнения и ходих на таебо
Виж целия пост
# 8
И аз съм ЗА колана много по бързо се пребира коремчето.
Виж целия пост
# 9
Много малко съм носила такова чудо - за по няколко часа и то само първата седмица! Слабеех с часове, но кожата ми се оказа доста еластична - нямам грам следа от огромния корем Grinning Все пак не знам как е при раждалите с операция newsm78 Консултирай се най-добре със специалист Naughty
Виж целия пост
# 10
А тази тема какво прави тук  newsm78

Не съм носила колан, дразнеше ме
Виж целия пост
# 11
Аз имах много проблеми с хемороидите и беше немислимо да сложа колан,макар че си бях взела.Дъщеря ми е на 3 месеца и съм си свалива и прибрала корема за 2 месеца.Бях качила 22 килограма.Просто съм изумена, че Без колан си влязах във форма и без никакви упражнения, като не броя това, че по стечение на обстоятелствата си върша абсолютно всичко, както и отглеждането на бебчо сама.Бях проучвала преди време и доколкото знам не е желателно първият месец да си натоварваш гръмнака и кръста с физически упръжнения, защото все още не са се възтановили от бременността и раждането.Успешно раждане и влизане във форма.
Виж целия пост
# 12
Ако преди бременността си спортувала и коремната ти стена е стегната няма смисъл от колан.Когато отидеш на профилактичен гинекологичен преглед  след раждането можеш да попиташ лекаря дали можеш вече да спортуваш и какво.Първо трябва да се наместят органите ти,да се свие матката за да не си навредиш вместо да си помогнеш.
Виж целия пост
# 13
Аз сьм за колана или ластичните гащи!Гинеколожката ми каза(след нормално раждане)да започна след месец да правя преси!А след секцио най-малко след 3!!!
Виж целия пост
# 14
кога след секцио може да се сложи?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия