От кога може да се дават домашни яйца?

  • 816
  • 17
Днес ми дадоха пресни домашни яйца да детето. Мога ли вече да и давам? До сега е яла само жълтък и много го обича.
Виж целия пост
# 1
Домашните са по-хубави и по-пресни. Аз само такива давам (имам си баба кокошкарка).
Виж целия пост
# 2
Вече е голяма и мисля,че може,но пак приготвяй 15 мин.,защото домашните са по-вкусни и полезни,но не са проверени!
Виж целия пост
# 3
Мисля, че нищо не пречи да даваш Peace
Виж целия пост
# 4
Аз давам само домашни те са по вкусни.
Виж целия пост
# 5
 Аз давам само домашни , но ги варя поне 20 мин, така че можеш да даваш спокойно само ги вари повечко то и за другите яйца се отнася същото
Виж целия пост
# 6
Аз домашни яйца никога не съм давала,но мойта приятелка дава на синът си само такива(започна от 5 м.) - той сега  е на 1г и 2 м.
Виж целия пост
# 7
голяма част от яйцата в магазина се изкупуват от части лица. Не се проверява всяко яйце, а на 100 едно, примерно. Определено е по-добре да даваш домашни, като ги измиваш добре.
Апропо, за кокоши яйца питаш, нали?
Виж целия пост
# 8
PolarFox ме подсети да питам - от кога могат да се дават и други яйца (пуешки, гъши и др.) В Метро съм виждала да продават и яйца от яребици (до колкото си спомням) - били много полезни.
Иначе давам само домашни яйца. Варя ги 13-15 мин., така, че жълтъка да е твърдо сварен.
Виж целия пост
# 9
И аз давам само домашни, но заради птичия грип сега предпочитам купени.
Виж целия пост
# 10
Аз отдавна давам домашни яйца
Виж целия пост
# 11
патешките яйца са рискови за салмонела, тъй като тя се развива вътре в тях. За разлика от кокошите, които ако се измият добре, всичко е ок, з-то салмонелата "живее" по черупката им.
Виж целия пост
# 12
И аз досега съм давала само домашни. Варя ги по повечко
Виж целия пост
# 13
Мисля, че на вашата възраст спокойно можеш да даваш. Те даже са по-хубави. Според мен с гаранция дори. Не трябва да имаш притеснения.
Виж целия пост
# 14
аз от такива започнах да му давам жълтъка- домашни и когато може от тях купуваме
ако питаш за белтъка дали да го даваш, моята лекарка каза за него след 1.6 м
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия