Първи ден на кухня-стискайте палци!!!

  • 4 938
  • 57
Мами, току-що ни донесоха първата кухня за днес! В менюто има супичка с месце, яхнийка от зелен боб и 2 кивита. Опитах одеве да дам малко на Станислав, ама той така се потърси от киселото, че...десертът остава явно за мама. Донесоха ми и напечатано седмично меню-на първо четене изглежда доста добро и балансирано. Peace
Та....стискайте палци да му хареса! А иначе предлагам, ако модераторите нямат против, в тази темичка да си споделяме опит и да си задаваме въпроси кой докъде е стигнал със захранването.
Хубав ден от мене и бебе!
Виж целия пост
# 1
Ха честито! Стани да си хапва всичко (за мама от време на време само някой кисел десерт  Laughing) и да му понася добре!

Ние днес се записахме и ще се пробваме от сряда.

Междувпрочем СърДечко девер ми купил от Щатите една книга "Super Baby Food", която чакам да ми донесе следващия вторник завръщащата се от там свекърва.
Съдържанието изглежда страхотно и възнамерявам да я ползвам като допълнителен източник за съвети относно храненето (освен тези на педиатъра и моята интуиция  Laughing), и така да "контролирам" предлагането на храна от кухнята  Laughing. Информация от книгата, естествено, ще споделям и тук във форума. 
Виж целия пост
# 2
Дано на Станислав да му харесва храната от кухнята, че мама СърДечко да се облекчи в кухнята малко. Дано да има само вкусни и полезни манджички.
Хубаво ще е, ако в тази тема споделяте какви манджички дават от кухнята, че да давате идейки на мамите, като мен, които нямат детска кухня на близо и им се налага да приготвят сами бебешките храни.
Виж целия пост
# 3
Дано на Станислав да му харесва храната от кухнята, че мама СърДечко да се облекчи в кухнята малко. Дано да има само вкусни и полезни манджички
Изяде си супата, която беше подобна на супа топчета, почти до дъно-с малко хляб.
От зеленчуковата яхния със зелен боб-само половината.
ако желаеш, по-късно мога да ти напиша цялото им седмично меню.
Виж целия пост
# 4
Сърдечко - желая ви успех с кухнята Laughing
Ние почнахме от 6-я месец, и отначало малко се мръщеше на храната. Има един малък период, в който привиква. Пюретата например са без никакви подправки(много безвкусни) и добавям малко захар или краве масло, иначе Вики не иска да ги яде. Супичките са много хубави, НО искам да кажа, че единия път в рибената супа намерих костица(не беше никак малка), така че преглеждай ако имате рибена супа. А за кивито не е ли рано? newsm78 Аз питах специално няколко пъти педито - тя ми каза след годинката Thinking
Да кжеш още какви манджи хапвате Laughing
Виж целия пост
# 5
Хубаво ще е, ако в тази тема споделяте какви манджички дават от кухнята, че да давате идейки на мамите, като мен, които нямат детска кухня на близо и им се налага да приготвят сами бебешките храни.

При нас днес имаше пилешка супа, постен грах-яхния и крем горена захар Grinning

Съдречко, дано да имаш късмет с кухнята. Ако готвят добре и на малкия храната му харесва, ще ти бъде голямо удобство.
Виж целия пост
# 6
Офф топик-абе Виви, не се ли шашкаш от пилешките неща??? Shocked
Уж мисля трезво, ама....
Сега да напиша нашето седмично меню:за помощ на тези, които искат да готвят.
Вторник:1. Млечна супа; 2.Тел. задушено; 3.малеби
Сряда:    1. Супа риба-това май ще го ям аз, още не му е давана риба
                2.Голи сърми; 3.Нектарина

Четвъртък: 1. Супа фиде; 2. Агнешко със спанак; 3. Плодов крем
Петък: 1. супа картофи; 2.Кюфте с дом. сос; 3.Крем ванилия.
Само да допълня, че се записахме при "Хер Бебе". Дойдоха точно на часа, като преди това се бяха обадили на мъжа ми в събота, за да ни уведомят.
Виж целия пост
# 7
И на нас менюто ни беше като на Виви, но си купих от нашия пункт книга с рецепти от техноложката на кухнята-майка в Западен парк и съм доволна. В почивните дни всички ядем по рецепти от книгата.
Виж целия пост
# 8
tigonew , аз взимам храна от кухнята-майка, от която явно зареждат и вашия пункт.
СърДечко, не се шашкам. Нали вирусът не издържа на топлинна обработка. Доколкото си спомням-60 градуса температура го морят.
Виж целия пост
# 9
току-що ни дойде новата кухня-значи, това си е голямо облекчение да ти го носят на место. Напролет и налято няма да имаме никакъв проблем с излизането, значи.
Друго, което приятно не впечатлява-поне засега-е, че е чисто. И доста вкусноооооооооооооооо. Ще пиша и себе си на кухня, ааааааа!!!! Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 10
сърдечко, и ние ползваме хер бебе от 4 месеца ама скоро май ще ги сменя.и на нас ни я носят в къщи и това е единственото ми облекчение. учудвам се че сте имали вчера 2 кивита-на нас ни дадоха 1-защо ли?миналата седмица само едно варено фиде /винаги едно от ястията е такова/-поне малко морковче да бяха сложили а месцето с лупа да го търсиш.да не говорим че един ден дадоха вкиснала супа-аз случайно разбрах/като ми донесоха кухнята нищо не казаха/,ама аз отидох до магазина преди да сме обядвали и там ми казаха че супата е вкиснала да не я давам-ами ако не бях отишла?и после сокче ганчев за компенсация.ами като си плащам поне да получавам нещо читаво. нека вдигнат цените-амън от избивки #2gunfire #2gunfire #Cussing outдобре че детето яде всичко.
Виж целия пост
# 11
Направо се чудя, лолибон, за едно и също ли нещо говорим? newsm78
Аз съм Тома Неверни и му пробвам всяко ястие, преди да дам. Никога не бих рискувала детенцето си и ако видя нещо нередно, веднага бих ги отрязала.
Дали защото съм нов клиент? newsm78
П.С. А в днешното ядене беше мръвка до мръвка просто. Shocked
Виж целия пост
# 12
наистина днес телешкото беше вкусно/като изключим една голяма жила дето извадих,ама това да е/.миналата седмица бяха само едни фидета всеки ден.пример-супа борш/която друг път се състои от грах,моркови и т.н./,а сега беше само сварено във вода фиде-без нищо друго.дано са решили да пооправят нещата,защото наистина е много удобно да ти я носят у дома.не искам да прозвуча като антиреклама,но това е моето впечатление засега.дано наистина си вземат забележка.
Виж целия пост
# 13
Аз си взимам от детската кухня за простосмъртни!  Wink Mr. Green Много съм доволна! Десертите не ги давам обаче, не виждам нищо полезно в тия кремчета с прясно мляко и нишесте. Предпочитам да давам плодове.
Кивито и агнешкото ме учудват, това не са ли храни за над годинка (най-рано даже...)?!  newsm78
Виж целия пост
# 14

Кивито и агнешкото ме учудват, това не са ли храни за над годинка (най-рано даже...)?!  newsm78
Aми то даже пюренца с агнешко на Семпер има, мисля аз.
А иначе киви си зобнахме, хареса му-няма реакции. След време пак ще дам. Много ми се иска да го понася, защото иначе е пълно с витаминки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия