Спешна нужда от съвет

  • 307
  • 4
Не знам как точно да озглавя темата:(
Значи малчо е на месец и се кърмим на поискване. В събота обаче имам изпит и ще ми се наложи да съм вън от къщи поне 3-4 часа. Проблемът е, че не мога да се цедя въобще:( Пробвала съм, но повече от 10 гр. не мога да изцедя и то след като бебо ми е в скута...Какво да правя, може ли да взема АМ и баба му да пробва да му даде с лъжичка като огладнее???
Предварително благодаря:)
Виж целия пост
# 1
Съмнявам се, че ще успее да нахрани бебето с лъжичка. Най-много то да се изнерви и да започне да плаче, защото не му дават да яде. Нека пие млякото от шише. От един път няма да се откаже от кърменето. Що се отнася до теб - трябва да си сложиш колектори за кърма в сутиена, защото най-вероятно ще ти потече кърмата като дойде обичайното време за кърмене.
Виж целия пост
# 2
Защо не опиташ нещата,които са дадени тук - http://www.lactationinstitute.org/MANUALEX.html - като съвети за предизвикване на рефлекса за потичане? Аз имам същия проблем с цеденето и добре,че рядко и се е налагало да оставям кърма - с цедене просто не потича.Начинът,който при мен вършеше работа,е да сложа бебето на възглавница във футболната поза (тялото успоредно на моето бедро,а главата върху възглавницата,за да може да суче) и да цедя на ръка от втората гърда,докато бебе суче от едната - така в продължение на 2-3 кърмения през деня успявах да събера колкото ми трябва за едно хранене на бебето.
Виж целия пост
# 3
И аз като Хедра цедях най-добре, докато бебка сучеше от другата гърда - но с помпата на Авент, става и с една ръка с нея. Пробвай. Но те съветвам да изцедиш от предния ден, защото в деня на изпита ще си притеснена и може би няма да се получи.
Виж целия пост
# 4
Най-добре е да се опиташ да изцедиш както ти е обяснила hedra.Ако не успееш,нека баба му да му даде от шише.И на мен ми се е налагало да изляза и беба е пила адапте от шише,не се е отказала от сученето,все още се кърмим.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия