Лоринден N за дете под 2 год. възраст?!

  • 1 939
  • 4
ОТ 2 седмици на дъщеря ми и излизат малки червени пъпки, които отначало не я сърбяха. Ходихме на преглед при педиатърката и, жената каза да я намажем с Алергозан или Фенистил гел, всичко 6, почнаха да завяхват...и след 2 дни излязоха нови. Та така 2 седмици- мажа, старите завяхват, излизат нови- по крачетата, ръчичките и вратлето и почна да се чеше (тия дето ги вижда, сигурно са и интересни), май я присърбяват вече, станала е на рани. Втори преглед- този път и давах Ципротол- сироп, пак почнаха да намаляват и пак бум- нови. Лекарката и ни даде направление и ни прати на кожен лекар, който и изписа Лоринден N. И тук вече дойде голямото чудене- като прочетох листовката се втрещих- пише, че не трябва да се прилага на деца под 15 год. възраст и общо взето май е доста силничко за малко дете като моето.
Моля, ако някой по-компетентен го прочете да ми отговори бързо, за да знам да мажа или да не мажа рошавото?.
Виж целия пост
# 1
Дъщеря ми също получи подобен обрив на тази възраст. Изписваха ни тридерм, лоринден, бетноват. Тя имаше няколко екземи, които ако не се мажеха растяха и започваха да текат. Много неприятно я сърбяха. Водих я на няколко доктора, даже и на хомеопат. Никой не можеше да ми каже нито от какво е, нито с какво се лекува. Дългата употреба на кортикостероиди е вредна. Аз търсех начин да ограничавам възпаленията, тъй като се бях убедила, че продължителното мазане не лекува. Като се възпаляваше слагах съвсем мъничко бетноват, колкото да задържи поне да не я сърби една седмица. След време (около 1 год) преминаха. Но пак се появяват от време на време. За щастие възпалението не е така бурно и успявам да го облекча с кремчето Линола Фет. То е съвсем безобидно и в листовката пише, че има известна ефективност както кортикостероид, без да е такъв.
Тези обриви си имат причина, но е много трудно да се разбере каква е. Домакински препарати за миене, пране, някаква храна, застоял въздух...Дано се оправите бързо!
Виж целия пост
# 2
Pодкрепям Online за Линола Фет,хич не мажи детето с лориндена!
Виж целия пост
# 3
Аз не бих мазала и бих потърсила класичеси хомеопат Laughing
Виж целия пост
# 4
belalim , Анджи се обрина леко на 1мес. и GP-то и` изписа Лоринден. Мазах я, защото си мислех че лакарката знае. След като обрива се повтори и се убедих, че GP не отбира много намерих дерматолог - сменихме Фризолака и мажех с Линола фет. Ползвала съм и Адвантан - определено по-добър е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия