Как научихте бебето да спи?

  • 1 687
  • 32
Вече сме почти на 5 месеца. Сутрешния режим го докарахме. Следобед обаче, ако сме навън в количката- спим поне 3 часа и всичко ОК. Ако времето не става и сме вкъщи- ужас. Изобщо не мога да го приспя - в количка, шезлонг, легло, ръце..... или ако заспи спи 30 мин. и е супер кисел. Явно детето си има нужда от 3-часовия сън, но как да го науча? Помагайте със съвети!
Виж целия пост
# 1
Затъмни му стаята, сложи го в креватчето и му пусни лека музика, радио или телевизия. В добавка му включи и сешоар на слабата степен, все пак да не шуми много. И да духа някъде далеч от детето.... Пробвай, пък да видим...
Като заспи дълбоко , изключи сешоара....
Виж целия пост
# 2
Това със сешоара го ползвахме за вечерното заспиване(действа безотказно), но уви не помогно при следобедното Mr. Green
Благодаря ти, все пак.
В тоя студ драмата вече е пълна, като не може да сме навън по 3 часа Sad
Виж целия пост
# 3
Аз лягам до нея и й държа ръчичката /аз,естествено,със затворени очи/ и след 10 минути е заспала. Peace
Виж целия пост
# 4
Лелеее
Това за сешоара не го знаех.
Татко Бренин,ако подейства,черпя веднага  beer beer3 beer2 cheers beer Drunk Wine Glass и за мезе каквото си поръчаш.
Виж целия пост
# 5
Беше на 40-50дни.Нямаше кой да ми помогне в домакинството;Докато простирах ,тя се скьса от рев,но като влязох беше заспала.Порева ден-два и свикна.Оставям я в леглото,целувам я и и казвам приятни сьнища-10-15мин и е заспала.Това е всичко,което правя!
Виж целия пост
# 6
При нас не памага.Иска да е гушнат и това си е.
Виж целия пост
# 7
Дъщеря ми беше същата история - спеше само навън, и то много добре - на студеното. Влезех ли в магазин с нея, се събуждаше.
За закаляване, а и заради съня, излизахме всеки ден навън, с изключение само на дните, когато имаше мъгла или много силен вятър.

Навън наистина спеше чудесно -по 2-3 часа, у дома - само за кратко.

Така и не успях да я "излъжа", дори съм имитирала външни условия вкъщи /имаше мъгла/- количката вкарах в стаята, отворих прозореца и я друсах  Crazy- ама диването просто усещаше, че не е навън и не заспа!  Tired

Тъй че, бъди подготвена и за неуспех.  Wink

А защо не излизате и тези дни, когато бебето е добре облечено и защитено от вятър, всичко е ОК.
Виж целия пост
# 8
Слагам го в кошарата, цункам го, затварям вратата и това е  Grinning
Виж целия пост
# 9
Слагам го в кошарата, цункам го, затварям вратата и това е  Grinning

И при нас същото, като добавя, че никога не съм я слагала, защото аз съм решила така, като видя, че й се спи- нося в леглото, ако няма признаци- не ляга.
Виж целия пост
# 10
И при нас е трагедия това спане. Като осети нещо навяващо й сън и започва да се дере, все едно я бия, а не я нося и люлам. Помага само пиенето на нещо (мляко, сок, чай) с биберона или скубане Close
Виж целия пост
# 11
май на тази възраст го приспивах в количката /с часове Mr. Green/, но после това отмина и сега съм го остави ла си ляга, когато му се приспи на него и вече нямам проблем - много бързо сам си изгради режим и си заспива без проблем самичък
Виж целия пост
# 12
По-трудно се научи да спи през дена в креватчето си, отколкото през нощта. В един момент просто започна да го прави - беше някъде на 5 месеца
Виж целия пост
# 13
На 5 месеца заспиваше без проблем в кошарката си, когато му се приспеше през деня, но отскоро не ще и не, рев и т.н. Започнах да лягам заедно с него на спалнята, няколко пъти вече заспа (без цица!), а преместването в кошарката ставаше без проблем.
Може би трябва постоянство в налагането на определен "ритуал" на заспиване, ако веднъж поне се получи, да се прилага всеки ден, докато свикне бебето... Аз поне на това се надявам  Embarassed
Виж целия пост
# 14
Оставям я в леглото,целувам я и и казвам приятни сьнища-10-15мин и е заспала.Това е всичко,което правя!
И ние така ама и давам и една буба играчка да и пипа пипалата
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия