Казарма и бременност

  • 481
  • 7
Едно доста неприятно питане за мен Sad
На наша позната, която е в 5 месец, мъжлето и го викат в казармата. Той е на 25 години. Моят мъж също е на 25 и не е отслужил. Много се притеснявам да не получим и ние призовка, че не знам какво ще правим  Cry
Може би се заблуждавам, но май имаше някакъв закон, че ако жената е бременна и съответно не може да се издържа, мъжът може и да не иде в казармата. Пиша по спомени, но ще помоля мамите с юридическо образование, ако могат да ми дадът малко повече инфо. Ще съм благодарна Hug
Виж целия пост
# 1
Не съм юрист, но знам, че до 28 год. мъжете подлежат на военна служба и че ако са глава на семейство или не ходят в казарма, или са близо до дома. А те до сега как не са го викнали, студент ли е бил ?
Виж целия пост
# 2
Последното,което чух е,че се обсъжда закон ако е глава на семейство да не ходи ваобще
Виж целия пост
# 3
Доколкото ми е известно ако е глава на семейството не ходи. При всички случай е по-добре да отиде след като са го викнали. Сигурна съм, че има облекчение за глава на семейство, но не помня какви точно бяха.
Виж целия пост
# 4
Alexa, студент беше в чужбина и досега се разминаваше. Сега като се прибрахме в БГ и ми се е свило сърцето какво ще стане.
Виж целия пост
# 5
Когато родих първия си син бях на 19 год. и след като детето направи 3 мес. тати отиде войник! Що рев изревах - само аз си знам. Но понеже беше женен го пратиха в Горна Баня и почти през ден-два си беше вкъщи. Не се шашкай, дано законът вече да е с освобождаване.
Виж целия пост
# 6
Мисля, че е до 27г. Един познат наскоро ми каза "дано не ме приберат сега януари само за няколко дни".
Виж целия пост
# 7
Много съжалявам, ама викнат ли го и не си уреди нещо ще ходи. Нашият татко беше на 27, а синът ни на 3 и половина. До клетвата беше в Плевен и милите не се виждаха цели 50 дни, а аз всяка неделя търсех приятелка да гледа детето, та да ходя да го видя и да му нося нещо за ядене (защото е вегетарианец). Единственото облекчение е че след това го разпределят до семейството. Някой ни беше излъгал, че може да ползваме някакви допулнителни социални помощи, но не е така. Казаха ми да не се оплаквам работя и взимам детски
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия