Спешно! Контактно дете при болен от Варицела може ли да посещава градина

  • 32 942
  • 148
# 120
Aз това го Знам, не знам защо продължаваш да ме убеждаваш.Така е.И не го отричам.Но фактите за здраво/болно дете не се променят.На моето дете са му отлагали ваксина и за по-елементарни неща и не е в това проблема.Като е контактно детето много ясно, че няма да се ваксинира. Crazy
Виж целия пост
# 121
В детската градина на големият ми син, лелята, беше майка на 3 деца. Трябва ли според вас всеки път когато някое от децата й е болно от варицела тя да си стои вкъщи, защото е контактна? Добре е да има здравена култура и да не се водят болни деца в детската градина, но да си държиш здравото дете изолирано вкъщи, всеки път по 20 и кусур дни, когато е контактно с някоя болест, е безумно според мен....
Виж целия пост
# 122
Контакнти са хората, които не са преболедували варицела, Мони.
Виж целия пост
# 123
Да, те са нож с две остриета, но ако попиташ лекар, който поставя ваксини и  убеждава родителите в тяхната полза, дали би поставил ваксина на контактно  с варицела дете, то той не би отговорил положително. Аз съм питала.
Също и не бих завела контактното ми дете при бременната ми приятелка/сестра и прочие. И моето дете е било контактно и още не е карало шарка, но това не променя нищо.
За възрастен не карал варицела съм съгласна не бих го оставила да общува ако има вероятност да е болен  .
Виж целия пост
# 124
Е, а за децата? Странна работа...
Коя съм аз да поемам риска за здравето на чуждите деца? Сума примери ми се въртят в главата, но дори и да исках, дори и да можех да отделя толкова време не виждам смисъл да се бъркам в собствените противоречия на някои от потребители те тук.
Виж целия пост
# 125
Мен от шарката никога не ме е било страх, просто защото знам, че почти всички деца я карат, пък и епо-добре да се изкара - докато детето е малко. Мисля, че прекалено се вживявате понякога.
Виж целия пост
# 126
Написах вече не бих пазила детето си да общува с контактно дете, нямам никакви противоречия.
Децата изкарват по-лесно шарката от възрастните ,не бих го набутала директно при болно дете с цел да се зарази /както и отказах да го използват за зарзител /
А за другите деца нали не мислиш ,че с първата карантина в детската това не тема № 1 в разговорите ми останалите майки и всяка е можела спокойно да си прецени дали да остави нейното дете да общува с моето?
Той се ошари след повече от месец и половина от първото болно дете в детската ,явно не съм постъпила правилно след като не съм го затворила в къщи за този период.
Виж целия пост
# 127
Мен от шарката никога не ме е било страх, просто защото знам, че почти всички деца я карат, пък и епо-добре да се изкара - докато детето е малко. Мисля, че прекалено се вживявате понякога.

 Peace

Абе то страхотия в тия градини би, вируси, бактерии, телевизори.... Mr. Green
Виж целия пост
# 128
Мен от шарката никога не ме е било страх, просто защото знам, че почти всички деца я карат, пък и епо-добре да се изкара - докато детето е малко. Мисля, че прекалено се вживявате понякога.

 Peace

Абе то страхотия в тия градини би, вируси, бактерии, телевизори.... Mr. Green

Онзи ден една майка вдигна скандал на учителката защо детето й се е изпотило и преобличало, не ги ли е срам и че ще пусне жалба в инспектората  Tired Друга една искаше да си занесе юрган от вкъщи, че техните не били подходящи за сън - трябвало да е с гъши пух  ooooh! Много мога да изреждам за претенциите и ужасите в градините. Аз засега, от 3 месеца сме в настоящата градина - съм повече от доволна. Нито веднъж не се разболя там. Тази седмица обаче сме болни, защото събота и неделя бяхме много навън. Та болестите не винаги идват от градините...
Виж целия пост
# 129
Контакнти са хората, които не са преболедували варицела, Мони.

Тя може да не е боледувала, като моя приятелка, която се зарази, когато 2рото й дете кара Варицела.
Виж целия пост
# 130
Аз не мога да разбера защо трябва да боледуваме от такива болести в България!?
В цяла Европа хората се ваксинират, а при нас бил забранен вноса  #Crazy
Виж целия пост
# 131
А аз се зачудих - защо в градините искат бележка за контакт, ако детето е отсъствало, при положение, че може да е било контактно и докато е било в градината, пък в този случай не се иска бележка за контакт всеки ден. И що за чудо е тази бележка за контакт, след като педиатъра няма как да е проследил контактите на детето, освен да му е монтирал камера и да наблюдава децата, с които играе  newsm78
Виж целия пост
# 132
Да, и аз мисля, че трябва да спре.На една моя приятелка детето беше болно от варицела миналият месец и се е заразило в рамките на няколко дни, симптомите се появиха доста по-късно.Това, че едното братче не е болно в момента не означава, че няма да се разболее по-късно.Въпреки, че и това е относително.
Когато моето дете беше на 1 година, имах близък контакт с човек преболедувал наскоро варицела, почти 20 дни бяхме притеснени да не би да се заразим и ние, но ни се размина.

Явно тази варицела е често срещана по градините и ясли, в нашето обкръжение поне 4 деца вече са я изкарвали тази и миналата година.
Виж целия пост
# 133
Аз не мога да разбера защо трябва да боледуваме от такива болести в България!?
В цяла Европа хората се ваксинират, а при нас бил забранен вноса  #Crazy

Ами то угодия няма, ако те чуят в темата против ваксините....  Confused
Виж целия пост
# 134
Само искам да подсетя авторката, че ако беше станало така както тя смята за правилно и нейното дете не трябваше да е в градината. Ако майката си спре здравото дете от градина, защото е контактно на варицела (а то е доколкото разбрах от групата на детето на авторката) това се отбелязва задължително в журнала на сестрата. Това автоматично означава, че цялата група е контактна на варицела и трябва да се постави под карантина. Ако групата е под карантина, а детето на авторката е отсъствало преди това не би трябвало да го приемат (по наредба здрави деца, отсъствали по време на обявяване на карантината не се приемат в карантинирана група, даже се полага болничен на майката за това).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия