Психологичен или друг е проблема-помогнете

  • 437
  • 2
Здравейте,мами.Имам един проблем с дъщеря си/2г и6 мес./и се надявам да ми помогнете с някой съвет.От няколко дни, когато ходя да я взимам от яслата госпожите ми казват,че е повръщала без видима причина.А в момента здравословно е добре.Казват,че не я насилват да яде,дори я оставят сама да се храни.НО докато види храната и започва да и се надига.А вкъщи си има доста добър апетит и нямаме никакви проблеми.Та те казаха,че най-вероятно е на психическа основа.Питах ги дали се държи нормално на яслите-в смисъл както друг път или не.Отговориха,че е започнала да се дели на една страна.А преди сме нямали такива проблеми.Казаха,че ще изчакат, за да видят как ще се развият нещата,а аз през това време не зная какво да правя.Затова се обръщам към вас.Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Лично аз не съм се сблъсквала с такъв проблем. Свекърва ми, обаче, ми е разказвала, че когато майка й и баща й тръгвали да излизат, тя започвала да повръща и те си оставали в къщи. Не знам дали е било осъзнато или подсъзнателно. Което си е психологически проблем. Опитай да изкопчиш максимално информация (от дъщеря ти ако можеш, или от лелките, или дори от някое от децата) дали дъщеря ти не е попаднала дори и еднократно в ситуация, в която да е била насилена да яде. Ще ти дам още един пример. Извинявам се за картината, но случаят е истински. Имах приятелка заклета вегетарианка. Когато е била малка, в детската градина е била повърнала някакво месо, но лелките са я накарали да си го изяде. Давам примера, защото едно единствено ядене е дало отражение за цял живот на приятелката ми.
В никакъв случай не искам да те плаша. Твърде е вероятно при вас да е случайност, но нищо не ти коства да провериш как седят нещата във вашата градина. Ако всичко е наред, по-добре. Но ако нещо се е случило, просто смени групата или градината.
Виж целия пост
# 2
 Аз смятам, че е на нервна почва. Имам няколко случая с познати, които от притеснение повръщат или в по-лекият случай - започва много да ги боли корем.
 Имах колежка, която не е ходила на детска защото като тръгнели към детската градина и тя започвала да повръща. До сега си спомня колко много се е притеснявала.
 На моята дъщеря и сина на една приятелка започнаха да им падат косите от стрес. Лелките в яслата ми казваха, че детето се държи съвсем нормално, но явно мъничетата си изживяват по свой начин нещата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия