Полиомиелитна ваксина за 2 годишно?

  • 382
  • 1
Незнам какво да си мисля вече, личната лекарка на синът ми днес ми обясни че не трябвало да му се дава Полиомиелитната ваксина 5ти прием. Тази ваксина не била задължителна и ако много я искам трябвало да се подпиша че съм съгласна да му се бие-тя не поемала отговорност. newsm78 Моля ви просветлете ме възможно ли е това все пак това не е ли от задължителните ваксини?
Виж целия пост
# 1
Незнам какво да си мисля вече, личната лекарка на синът ми днес ми обясни че не трябвало да му се дава Полиомиелитната ваксина 5ти прием. Тази ваксина не била задължителна и ако много я искам трябвало да се подпиша че съм съгласна да му се бие-тя не поемала отговорност. newsm78 Моля ви просветлете ме възможно ли е това все пак това не е ли от задължителните ваксини?
Броят дози полио се определя от националният календар и е в зависимост от актуалната обстановка. Например за САЩ дозите полио са общо 4 до възраст 4-6. За Германия обаче са 5 общо дозите до 18 годишна възраст. Задължително е да направите толкова дози, колкото се предвиждат в националният календар.
За БГ доколкото знам схемата е от 5 дози. Няма проблем да направите 5-та доза-нито от гледна точка на странични ефекти, нито от гледна точка на ефективност (понижена такава).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия