Фимо, въздушна глина III

  • 162 350
  • 539
# 435
Според мен ронливата глина трябва да се върне в магазина. Да, продава се омекотител, но с него не е сигурен резултата. Просто връщаш и ти я сменят с такава която да е поне малко поддаваща се на натиск през опаковката.
Виж целия пост
# 436
Глината е стара, а печката е с развален регулатор.  Simple Smile
Виж целия пост
# 437
Напоследък гледам едни лъжички и вилички на които дръжките са украсени с полимерна глина.Вчера реших и аз да опитам да направя за една малка злояда госпожица.Мисля,че като за първа ,добре ми се получи. https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t34.0-12/125 … 3&oe=569968F6 Само не зная дали да я лакирам и с какъв лак да е,също дали може да се мие в миялна машина?
Виж целия пост
# 438
Записвам в темата, защото се запалих по полимерната глина и си правя бижута за мен и за приятелки.
Виж целия пост
# 439
Здравейте  Simple Smile Запалих се по изработването на фигурки от полимерна глина и не ги лакирам, защото ми изглеждат по естествени. Сега планирам да си направя фигурка и преди да я изпека да използвам сухи пастели, за да придам повече нюанси. Та въпросът ми е ще трябва ли да лакирам фигурката след това, за да се запазят цветовете? Или като се изпече с тях няма проблеми?
Виж целия пост
# 440
не съм сигурна дали ще се получи нещо с пастела...
Виж целия пост
# 441
не съм сигурна дали ще се получи нещо с пастела...


Ами бях го гледала в youtube  Confused Остъргваш си малко прашинки от пастела и нанасяш с четка върху неизпечена глина  Grinning
Виж целия пост
# 442
може и да се получи,не съм гледала....пробвай
Виж целия пост
# 443
Здравейте!  bouquet
 Дали можете да ми кажете от къде мога да се сдобия с такива метални халки? Прегледах доста от онлайн магазините за мъниста, висулки , дрънкулки и т.н. , но не. Използвали се също за хартия, при правене на картички, но и в книжарници не ги откривам.
Виж целия пост
# 444
Приличат ми на капси с дупка. В магазините за шивашки материали съм ги виждала.
Виж целия пост
# 445
Приличат ми на капси с дупка. В магазините за шивашки материали съм ги виждала.

Въобще не се бях сетила! Две глави мислят по-добре! Много благодаря!  newsm44
Виж целия пост
# 446
Здравейте!  bouquet
 Дали можете да ми кажете от къде мога да се сдобия с такива метални халки? Прегледах доста от онлайн магазините за мъниста, висулки , дрънкулки и т.н. , но не. Използвали се също за хартия, при правене на картички, но и в книжарници не ги откривам.

Като видях снимките, без да се замислям ми заприличаха на части за капси за дрехи. От снимката не става ясно с какви размери са и колко големи.
Виж целия пост
# 447
Да, чисти капси са си Simple SmileКупих различни размери за дупчиците на по-дебели нещица, като висулки например.  Наскоро пак ми дойде музата да си моделирам дрънкулки, та реших да оползотворя вече втрърденото ми старо fimo, също си поръчах 8 цвята от dekar-m.com. На промоция са по 1.99 до изчерпване на количествата, и предположих, че няма да са особено меки, но с изключение на белия fimo soft, останалите ми строшиха ръцете докато ги размекна и цяла опаковка mix quick... Евтиното излиза скъпо и това си е Grinning Повече няма да се подведа... В Ариста разпродават cernit-а, на 1.5лв бройката, но също всичките са на камък, на място ги проверих. Та това бяха моите неовли тези дни  Laughing

 smile3508
Виж целия пост
# 448
Те като са на камък и да ги подаряват, не се взимат.
Виж целия пост
# 449
И аз имам доста отворени пакетчета и са станали твърди и ронливи....има ли начин да ги размеся с нещо и да ги ползвам?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия