При изписването от болницата?

  • 6 386
  • 80
Здравейте,

Бихте ли споделили личен опит (както и евентуални планове) какво е прието да се занесе в болницата (за лекари,акушерки,мамчета) за изписването? Имам предвид разни почерпки и др. подобни? Ще ми се наложи другата седмица, живи и здрави, и просто наистина нямам идея.....
И второ-дали е прието близките, дошли на изписването (става дума за майките и татковците ни, братя и сестри) да се канят на обяд в къщи или въобще на гости веднага след изписването?
Много благодаря за помощта!
Виж целия пост
# 1
Може да занесеш уиски, бонбони, сладки. Така направих аз. А гостите по- добре да почакат, нека първо да настаните бебчо и да си починеш (едва ли ще ти е до гости), нека първо татко му се порадва необезпокояван, пък за другите има време.
Виж целия пост
# 2
Аз връчих на акушерките и на тези от детското отделение по една торта и някакви безалкохолни, много се зарадваха Wink
Иначе след операцията мъжът ми занесъл на докторите уиски, бонбони, ядки...пуснаха го да ме види, а и детето са му показали Grinning

А роднините каних чак на питката, въобще не съм си и помисляла да ги каня вкъщи на изписването, аз бях толкова ошашавена, чеее Laughing
Виж целия пост
# 3
Здравей,
Ами занесохме това което са то писали и другите алкохол (честно не знам какъв таткото се погрижи) бонбони, сок.
А за изписването - не правих гостита, даже майка ми си тръгна почти веднага. И бях против да ми се изсипят роднини и приятели на изписването да ме взимат с духова музика  Grinning  и мечка  Stuck Out Tongue .
Като се настанихме и в следващите дни един след друг дойдоха да ни видят.
Леко раждане ти желая.
Виж целия пост
# 4
Ние занесохме по една хубава  торта party023 на акушерките  / една на акушерките, които се грижат за родилките и една за тези, които се грижат за бебетата/. Иначе каквото са ти казали другите момичета - алкохол, бонбони, ядки, мезета и тем подобни.
А за гостито -  по скоро "бабите"  трябва да приготвят трапезата и да те посрещнат, ти ще си изтощена и едва ли ще те е до готвене. Има време, като поокрепнеш /   на погачата/ ще каните гости Laughing и ще празнувате  bigdance2
Виж целия пост
# 5
Ние пък нищо не занесохме за черпене в болницата /Т. Киркова/ и то не защото бях недоволна. Просто всичко си платих преди, за раждането и след това и не виждах смисъл и да нося разни сладки и алкохол.

Най-близките ми ни видяха с бебка още докато бяхме там, а не толкова близките 10-тина дни след като се прибрахме.
Първия ден вкъщи бях толкова изморена, че не ми беше до никой.
Виж целия пост
# 6
Носиш каквото прецениш и за каквото имаш възможности.Няма да те върнат  Naughty
Нашия татко донесе за двамата доктори по един плик (уиски,кафе,бонбони), а за акушерките (вино, безалкохолно, ядки).
На самото изписване аз също не пожелах да идват роднини.
Дойде да ни вземе тате и моя приятелка (евентуалната кръстница  Thinking ). Даже и този ритуал със снимането пред синия чаршаф го отказах Naughty защото ми беше селско Animal Pig , а дадох зор да тръгваме по-бързо, че наближаваше време за кърмене. Таткото после се шегуваше, че сме се изнесли така, като че ли сме откраднали бебето  Blush Пак той беше организирал в къщи обяд за родителите ни, с което отметнахме по нататъшно тяхно идване  Flutter И така - това беше.
Виж целия пост
# 7
Не бих се сетила да занеса почерпка, винаги съм го намирала за остатък от комунизма, който вече е изчезнал, сега като ви чета си мисля, че явно трябва, добре, че има форуми.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: evpraksia
Не бих се сетила да занеса почерпка, винаги съм го намирала за остатък от комунизма, който вече е изчезнал, сега като ви чета си мисля, че явно трябва, добре, че има форуми.


Това е един вид благодарност за положените грижи и внимание  Flutter
Виж целия пост
# 9
А те ( акушерките) връчват ли ви нещо Confused: , например диплом за раждане, един старт_ пакет с пелени, информация за кърмене, хранене.  Twisted Evil Аз просто ме дояде на лекарите и изобщо на тези дето вечно трябва да им се дава...по нещо....и защо Confused: , защото си вършят работата, ами та нали това им е работата...
ако съм благодарна е достатъчно да им благодаря и толкоз.
Виж целия пост
# 10
па уиски да им занеса... как пък не... да го отворят и изпият там, пък другите родилки да му мислят... горките
Виж целия пост
# 11
Както другите мами вече са ти писали, можеш да занесеш някакъв алкохол, хубава бонбониера и цветя.

На изписването ни от болницата нашия тати това беше приготвил. А от роднините бяха само най-близките - майка ми, сестра ми, свекървата и свекърът. Те бяха приготвили всичко за посрещането на малкия човек в къщи ( в смисъл дрешки, креватче и др.), както и почерпката, че сме се прибрали.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Ellypr
Здравей,
 И бях против да ми се изсипят роднини и приятели на изписването да ме взимат с духова музика  Grinning  и мечка  Stuck Out Tongue .


и трима мазни цигани с тупан , акордеон и кларинет  Laughing  Laughing  Laughing
 мъжа ми от 3-4 дни ме заплашва, че на сватбата не е дошъл така да ме иска, ама пред болницата щял да ги извика  Laughing  Laughing  Laughing , да го видели всички какъв бил  майстор абе луда работа
Виж целия пост
# 13
Ами те си стоят пред болницата. И искаш - не искаш те си свирят. Направо купон. Grinning   Grinning  Grinning
Виж целия пост
# 14
Малеееее, все едно слушам свеки - Да занесете бонбони, уиски, нещо в пакетче, за учителките парфюмче, за лекарките пиене и ядене... Алоооооооо, на мен кой от тях ми носи нещо? За свършената работа си получават заплатите! Ако преценя, може нещичко да купя и подаря, аз го и правя - например на педиатърката и сестрата на детето на празници им купувам цветя. Акушерката, при която се роди сина ми - също получи и пак ще получава цветя на всеки 8.11. Обаче да се третира едва ли не като нещо задължително - е не мога да го приема! На изписването пак свеки беше приготвила такива торбички, ама не съм и гледала какво има вътре, за да не си развалям настроението.
За гостите - повече от година и половина не ми говореха, защото не ги исках вкъщи след изписването. Дреме ми - сега бързо ми проговориха. Не исках да виждам никого, освен мъжа си и бебето ни. Как пък не - ноември месец ще правя сбоджи у нас при новородено. А имах силите и възможността, но не и желанието.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия