Какво да посетим в Ловеч за 1 ден?

  • 26 477
  • 87
Здравейте, момичета!
Започне ли да се затопля, започвам да мечтая за път Grinning
Сега планирам по Великден да посетим за 1 ден Ловеч, отдавна ми се иска да видя този град.
Моля, дайте идеи какво да посетим там, освен покрития мост, къде да хапнем, има ли забележителности и местенца, за които знаят само ловчанлии?
Крушунските водопади няма да са в графика на този ден, тях ще посетим друг път.


Предварително ви благодаря, с нетърпение чакам отговорите ви, за да мечтая Simple Smile Hug
Виж целия пост
# 1
Само 1 седмица преди Великден, е празникът на града Simple Smile И тогава я изложението на занаятчиите.
Можете да се разходите по покрития мост, да видите Вароша (старата част на града) и да се качите до крепостта.
Има и Зоопарк, та ако сте с дете непременно го посетете.  Grinning
Виж целия пост
# 2
шани, мерси за инфото Hug
обичам такива мероприятия, но това изложение ще го изпуснем, датата, на която ще бъдем, е 16 април, понеделник.
надявам се да има на кой да оставим детето, но сигурно и без дете ще посетим зоол. градина Peace
а някое хубаво заведение? имам предвид, да е на хубаво място, с вкусна кухня и прилични цени?
ще имаме повод да си черпим спътниците, на 15-ти е рожденият ден на детето  Peace
Виж целия пост
# 3
Ние в началото на май ще ходим в Ловеч за два дни, като дестинацията в единия ще са точно "Крушунските водопади", но така като говорите се сетих, че отзивите за зоологическата са много добри, та трябва организацията така да я измислим, че и тя да влезе. Темата ми идва точно навреме, защото това място ми е безкрайно непознато. Благодарности на Шани за идеите...
Виж целия пост
# 4
мдам, и на крушунските отдавна съм се наканила, но за тях май си трябва цял ден.
понеже ние имаме само 1 ден, аи пътят отиване и връщане от сф не е хич малко, ще наблегнем на градска разходка. Peace
Виж целия пост
# 5
зоологическата градина, музея на Левски, крепостта,  квартал Вароша  като цяло, покрития мост, за хапване на  тортичка- сладкарница фаворит Wink, до къкринското ханче може да идете също така...Въобще Ловеч е едно много приятно и спокойно  градче със собствен чар и обаяние .Приятно изкарване
Виж целия пост
# 6
Здравейте , едно предложение от мен - като ходите до Крушунските водопади, непременно посетете и Деветашката пещера - заслужава си
Виж целия пост
# 7
Кога ще бъде изложението ? И ние искаме да прескочим Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Всяка година по време на седмицата на празника Цветница, мисля, че още от четвъртък започва.

Тази година между 6-8 април
Виж целия пост
# 9
Я, тя наближила Цветница ; )))

Може да се разходите и по алея Баш Бунар накрая има детски кът и ресторант; ) ( които не препоръчвам )

Дано вече са оправили пътя към Зоо, защото беше ужас последния път, като ходих.

За хубав ресторант - Колор Клуб ( намира се във вътрешната част на общински пазар )
Виж целия пост
# 10
За хапване бих препоръчала още няколко места:
1. Ресторант Драката, на площад Тодор Кирков в ляво от изхода на Покрития мост,
2. Кафе аперитив Галерия - в двора на градската художествена галерия в старата част Вароша,
3. Механата на едно хотелче до реката, мисля, че се казваше Къща за гости Вароша.
4. Ресторанта на хотел Лиани срещу "Моста за никъде", започващ от площад Екзарх Йосиф 1.

Виж целия пост
# 11
Moже да посетите Етнографския музей - http://www.bulgariainside.com/bg/articles/%D0%95%D1%82%D0%BD%D0% … 87/612/index.html, Къщата на първия български космонавт.
Непременно се качете на Крепостта.
За хапване - механата, препоръчана по-горе от Jira, както и заведението, което е на Площад Вароша зад паметника на Тодор Кирков - преди беше Клуб на културните дейци, сега не си спомням как се казва.
За сладкарница Фаворит трябва да попитате, защото тя е на една пряка на главната улица в посока към Пазара. След като свърши пешеходната зона продължавате направо. препоръчвам палачинковата торта - уникална е.
На последния етаж на 'мола' също има кафене с хубава гледка.
Виж целия пост
# 12
много мерси за чудесните предложения, изглежда, че за един ден ще ни е доста трудно да посетим всички красоти на Ловеч!
Виж целия пост
# 13
O, ще се справите за ден, градът е малък.   bouquet
Виж целия пост
# 14
много мерси за чудесните предложения, изглежда, че за един ден ще ни е доста трудно да посетим всички красоти на Ловеч!
Почти всичко е концентрирано в радиус от 500 м най-много 1000 м, така че проблем няма да имате, но и с 1 нощувка си заслужава. Старият град е много красив през нощта.
Виж целия пост
# 15
Момичета, препоръчайте хотел, в който да отседнем за няколко дни...  Simple Smile
Много отдавна съм ходила в Ловеч и вече нищо не помня.
Виж целия пост
# 16
Аз, както споменах по-горе, ще ходя за два дни през май и ще отседнем в х-л "Вароша" на пл."Тодор Кирков". Ще ми е приятно да чуя отзиви  Hug
Виж целия пост
# 17
Герганка,
малко е шумно. Бяхме отседнали за 1 нощ в стая с изглед към вътрешния двор. Там има кафене, което работи от 9 до 24ч., съответно в това време имаше музика и хорска глъч. Ако обаче обикаляте заведенията или ходите на диско няма да ви е проблем. Иначе беше чисто, ново и леглото беше много удобно.

mama&sladurana,
добри отзиви съм чувала за хотелите и къщи за гости в кв. Вароша (там е семеен хотел Вароша, който е различен от този на Герганка). Ако парите не са проблем -  хотел Президуим може да ви харесва.
Виж целия пост
# 18
Аз препоръчвам хотел "Лиани", мисля че имат сайт, стайте са много хубави, на центъра, близо до стария град около 200 - 300 метра, хубава кухня, има и басейнче. А за похапване механа "Галерия" - уникален двор и атмосфера, и цените са повече от прилични.
 
Виж целия пост
# 19
 Хотел Лиани е рашкошен ! Стаите са много лукзосни , леглата са удобни Simple Smile
Виж целия пост
# 20
Благодаря на всички за препоръките.   bouquet
Ще им разгледам сайтовете.  Peace
Виж целия пост
# 21
Хотел Лиани е рашкошен ! Стаите са много лукзосни , леглата са удобни Simple Smile

което е от голяма важност, когато си на почивка без децата  Laughing Laughing

благодаря на всички, на компанията ни /бъдеща/ за пътуването толкова им хареса идеята, че сами предложиха да идем за 2 дни с нощувка там.
ще видим дали ще ни се получи, че няшето дете досега никога не е оставяно да спи някъде, и не съм сигурна, че ще мине номера Whistling
Виж целия пост
# 22
И от мен по 1 глас за Лиани и Къща за гости Вароша 2000 и нещо си. Хотел Вароша в краен случай, както и Президиум.

Виж целия пост
# 23
А доколко си заслужават селата Старо Стефаново и Гумощник като архитектурни резервати?
Виж целия пост
# 24
Според мен не си заслужават да биете път до там, обикновени села с по -стари къщи, по добре се разходете в Ловеч, пък и кръчмите са идеални ако ви мързи.
Виж целия пост
# 25
А доколко си заслужават селата Старо Стефаново и Гумощник като архитектурни резервати?
Няма какво да видите там  bouquet
Виж целия пост
# 26
Обезлюдени села с малко стари къщи с по някоя баба и повече нови вили. Заслужава си природата, но за нея по добре посетете Крушунските водопади и Деветашката пещера.
Виж целия пост
# 27
Здравейте. Аз съм от Ловеч и случайно попаднах на темата ви.  Първо да ви кажа, че с една нощувка можете да посетите абсолютно всички интересни места в града. Старият град, Покритият мост, крепостта, парка Стратеш, в който се намира и вторият по големина зоопарк в България, музеят на Левски и етнографският музей са местата, които заслужава да се видят. По центъра няма нищо интересно. Хотели - определено "Лиани" и "Оазис", като "Оазис" е по-добър от къща за гости "Вароша". Механата му е страхотна, особено по топлото, когато има изнесени маси в градината.  за хапване - механа "Галерията", механата на хотел "Оазис", механа "Ловеч". Наоколо могат да се посетят Крушунските водопади /около 35 км/, Троянският манастир /също толкова км/, Деветашката пещера, но това вече сте го казали. Вечер Покритият мост и крепостта са осветени и е много красиво. Седмицата преди Цветница / от 2 до 8 април/ в града има изложение "Произведено в България", а от петък - 6 април и изложение на цветя и глинени стоки на площада на Стария град. Самата Цветница се празнува много весело, с избиране на момиче на празника, с народни танци и концерти, така че, който може, нека дойде тогава. Но трябва предварителна резервация за хотел, тогава града е препълнен.
Дано да съм ви била полезна. Приятно разходка из нашия град.
Виж целия пост
# 28
благодаря ти, bidapet!  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 29
От 16 април ще бъдем за малко в Троян, но след като прочетох колко интересен е Ловеч, мисля че ще го посетим. Може ли малко повече за музея на Левски и Къкринското ханче?
Виж целия пост
# 30
 Ако посетите етнографския музей, дано да попаднете на един много атрактивен и сладкодумен уредник, по мои спомени се казва Пламен.В църквата във Вароша има малка музейна сбирка, посветена на реабилитирането на поп Кръстю.На мен ми беше много интересно да я разгледам.
Виж целия пост
# 31
Вчера бяхме в Ловеч и си изкарахме чудесно !
Силно съм впечатлена от зеленината и чистотата поне в централната част. Ясно , че в малките грaдчета е по-лесно да се подържа чисто , но там направо се набиваше на очи...
Направихме разходка по алеята Баш Бунар чак до края и наистина е страхотно .
За тези с малки деца - има невероятна детска площадка и дори автомати за кафе и безалкохолни.
Досами реката има нещо като беседка и пейки с масички та става дори за пикник.

Хапнахме в  механа "Оазис" до реката , а вечерта в "Драката"
Особено на второто място кухнята беше наистина много добра.
След това разбрахме , че е възстановен и ресторант "Стратеш" и следващия път мисля да го пробваме , защото гледката към града оттам е невероятна.

Много харесвам такива спокойни и подържани местенца каквито има немалко в България , но като всички сме се забили из големите бетонни джунгли...
Има една съвсем друга много по-спокойна и уредена България па макар и да е по-бедна.
Виж целия пост
# 32
malkata чудесно, че сподели!
Виж целия пост
# 33
Ние имаме село на 5км от Ловеч и докато малкия стана на 4г си изкарахме и четирите лета там.
1.Зоологическата градина е много хубава
2.Алеята Баш Бунар си заслужава много
3.Крепостта си струва да се види
Най-обичам да си хапваме в едно на пръв поглед невзрачно заведенийце на гърба на бившата Виенска сладкарница в близост до хотел Ловеч.Готвят много вкусно.
Като се мине покрития мост има едно място с няколко кафенета и ресторанти, като до едното заведение има хубав детски кът.
Сладкарница Фаворит е много добра.
Деветашката пещера е малко далеч, но е уникална.
Ако се сетя още нещо ще пиша пак.
Виж целия пост
# 34
А за Крушунските водопади към колко часа е хубаво да се отиде за да няма много народ?
Виж целия пост
# 35
За празниците отседнахме в Априлци, а днес посетихме Ловеч и региона. Много бях чела в темата за Крушинските водопади за това да не се ходи по празници и уикенди, но не го направих и съжалявам. Лудница е от многоцветен народ. Ще повторя, но в делник, за да се наситя на красотата там.
За Деветашката пещера има два пътя. По - пеканите знаят верния, дето буквално спира пред нея. Балъците като нас бъхтят баира. И в двата случая си заслужава срещата с тази невероятна красота.
Вароша, сега го открих. Само дето въпросния Пламен от Етнографския комплекс е по-скоро клоун и ако го нямаше, щяхме да разгледаме по-спокойно всичко. Моето мнение е, че трябва да го уволнят. Качихме се до паметника на Левски, но не остана време за крепостта. Гледката от височината е невероятна, но останаха още много интересни места. До следващия път, че един ден наистина не стига....
Виж целия пост
# 36
бяхме в ловеч, с една нощувка, на 21 и 22 април.
изкарахме страхотно!
отседнахме в тинковите къщи в кв. вароша, беше много приятно, уютно, макар и малко тясно.
лошото е, че случихме на кофти съквартиранти, които се прибраха в 5 сутринта, и до 6 вдигаха доста шум, и това в единствената нощ от 3 години насам, в която сме оставали детето, и няма детски рев, та се надявах да се наспя, ама... не било писано Tired
посетихме всички забележителности в самия град, без парка стратеш, не ни остана време, защото решихме на 2-я ден да идем до плевен, но се надявам пак да идем, и другия път да го видим! Simple Smile
хранихме се два пъти в ресторанта на х-л Оазис, прилични цени, отлична храна и страхотен сервитьор, с кеф, а не по задължение му дадохме бакшиша!
пламен, от етнографският комплекс, ни очарова и четиримата!
с такова желание си беше подготвил речта, вярно, бързаше и говореше като картечница, но имаше доста посетители, а той обръщаше индивидуално внимание на всяка група.
и още нещо- това е първото и единствено място от всички /а те са много/ в българия, които съм посетила, и не ни посрещат с "дайте пари"
евала на пламен!
дано още дълго да радва хората с ентусиазма и знанията си!
от покритият мост, и по-точно от вътрешността му, останах много разочарована!
имах очакването да е с малки дюкянчета с автентични ръчно изработени от занаятчии стоки, очаквах да е като етъра, например, но не- тениски, магнитчета, и дори магазин за колела Shocked
явно целта на градската управа не е била мостът отвън да кореспондира с вътрешността, ами който може да плаща наема- той ще е, независимо, че е като битак вътре.
иначе отвън е наистина разкошен!

изобщо, градът ни хареса, всички бяхме единодушни, че сме избряли страхотна дестинация!

весело изкарване на всички, на които им предстои ходене там!

накрая да благодаря на всички момичета, които ми  помогнаха до организирам почивката си, насочиха ме къде да се храним и какво да посетим.
бяхте чудесни и помогнахте за прекрасното ни изкарване, защото добрата организация е едно от най-важните условия за това!
да сте живи и здрави! Hug  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 37
Чакай ме, Ловеч, идвам...  Hug
Виж целия пост
# 38
vessit, ние се качихме до крепостта, беше в един пороен дъжд.
изчакахме дъжда да мине, платихме си входа и отидохме в крепостта- ами, какво да ви кажа, освен прекрасната гледка, няма какво да  се види.
камъни, никакви табели или упътвания, никакъв/макар реставриран/ интериор.
била съм на много други крепости, но тук останах абсолютно разочарована!
най-лошото беше, че на влизане в самата крепост, жената, която явно трябваше да ни разведе /беше с табелка че е събесеник или както там се казва/, ни изгледа с явно безразличие и продължи да си пие кафето и да си говори с някакъв неин познат.
за тия пари поне 2 изречения да ни беше казала, от кой век е крепостта, кой я е населявал и т.н., та  поне да знаем за какво сме дали пари да видим.
но не!
затова съветвам тези, които отиват в ловеч, или да не посещават крепостта, или, ако много искат да я видят, да си поискат да им се обърне внимание.
ние се почувствахме доста разочаровани и дори обидени, че сме дошли чак от софия, в пороя, да видим ловешката крепост, платили сме си вход, и накрая ни обръщат внимание колкото на крайпътно храстче Close
Виж целия пост
# 39
Трън в очите, би ли споделила за другите крепости, които си посетила и са те впечатлили повече?
Аз се сещам само за Асеновградската.
Била съм в Троя преди години и Ловешката крепост е около 100 пъти по-хубава и голяма от Троя.
Виж целия пост
# 40
Много съм доволна от Ловеч, Крушунските водопади, Деветашката пещара, Тройнаския манастир, та и Къкринското ханче.

Много съм изморена от събраните емоции, та по-късно в подробности.

П.П. Крепостта си е супер... Бях впечатлена и на нас момчето, което ни посрещна на входа не дойде с нас до горе, но пък на входа ни разказа доста неща  Hug

Лягам уморена, но удовлетворена...
Виж целия пост
# 41
И аз не обичам разни реставрирани крепости ...   от типа на тази в Преслав
Бляххх ...губи се загадъчното и очарованието на историята.
Обичам да гледам автентични камънаци , но разбира се да знам какво гледам или в случая да има кой да разкаже историята на мястото. Ако е добър мястото наистина оживява Wink
Виж целия пост
# 42
Отговарям тук на vilism, която е пуснала отделна тема: Освен Крушунските водопади, които всички знаем, можете да посетите и Урушкия водопад, за който се тръгва по една екопътека към село Кърпачево. Има си указателна табела в с. Крушуна. http://www.letnitsa.bg/index.php?menu=stat&id=16  - в Екомаршрути е описан и този маршрут.
Виж целия пост
# 43
Здравейте, интересувам се от актуални места за спане в Ловеч. Някакви предложения или мнения за хотел Балкан, село Сливек / до ловеч/
Виж целия пост
# 44
Здравейте!
Пътуваме към Ловеч. Можете ли да ми препоръчате място за хапване?
Прочетох предишните страници, но това са мнения отпреди няколко години.
Какво е положението в момента?
Благодаря предварително
Виж целия пост
# 45
Ресторант Драката си остава най-доброто място.
Виж целия пост
# 46
Ресторант Драката си остава най-доброто място.
Подкрепям  Peace От терасата му има и добра гледка към сцената, на която се провеждат разни събития.
Виж целия пост
# 47
А къде горе -долу се намира този ресторант Драката?
Виж целия пост
# 48
Драката се намира на площад Тодор Кирков в квартал Вароша- веднага след като минеш покрит мост.Препоръчвам и р-т Понте и той е там.За кафе сутрин Виенската сладкарница.За пица- Пицария при Роби- ул 3март.
Виж целия пост
# 49
През уикенда бяхме в Ловеч. Информирана от темата  поведох фамилията към ресторант Драката. Оказа се че няма свободни места, предложиха ни да се върнем след 40 минути, но ние бяхме гладни и решихме да потърсим друго място .Петдесетина метра след хотел Вароша видяхме една механа Галерия приятна обстановка кухнята ни хареса, цените също. На следващия ден разгледахме Етнографски музей/уредника наистина е атрактивен -костюмиран и с папионка/музея на Левски и крепостта. Не остана време за Зоопарка но здраве да е следващия път.
Виж целия пост
# 50
Според мен зоопаркът е ущасяващ, не съм виждала по-трагично място с толкова тъжни животни.
Виж целия пост
# 51
Според мен зоопаркът е ущасяващ, не съм виждала по-трагично място с толкова тъжни животни.
Малко късно се включвам....
Обясни ми само как разбра,че животните са тъжни Joy. Този бисер трябва да влезе в някоя от годишните номинации на бг-мамма. Mr. Green
Миналата година посетих софийския зоопарк и ми направи впечатление, че животните там не подскачаха от радост. Може да им е било нещо моментно, не знам Crazy
Виж целия пост
# 52
Темата е позамряла,но ще се пробвам  Grinning :Кой хотел да избера за двама възрастни -парк хотел Стратеш или хотел Лиани?Основно чистота и удобство на стаята ме вълнува.
Виж целия пост
# 53
Според мен зоопаркът е ущасяващ, не съм виждала по-трагично място с толкова тъжни животни.

Преди 7-8 години беше според мен един от най-добрите от този ранг. Сред зеленина и някак естествено изглеждаше местоположението на животните.
Виж целия пост
# 54
Темата е позамряла,но ще се пробвам  Grinning :Кой хотел да избера за двама възрастни -парк хотел Стратеш или хотел Лиани?Основно чистота и удобство на стаята ме вълнува.

От Ловеч съм и препоръчвам Лиани. Peace
Виж целия пост
# 55
Кристал благодаря ти  bouquet.
Виж целия пост
# 56
Темата е позамряла,но ще се пробвам  Grinning :Кой хотел да избера за двама възрастни -парк хотел Стратеш или хотел Лиани?Основно чистота и удобство на стаята ме вълнува.

От Ловеч съм и препоръчвам Лиани. Peace
А той работи ли вече? Нали по едно време беше затворен newsm78
Виж целия пост
# 57
Работи. Взе го друг собственик. Simple Smile
Виж целия пост
# 58
И ни е плануваме в скоро време пътуване до Ловеч, с 2 нощувки. Спряла със се на тези хотели - Лиани, Вароша, Оазис или Стратеш. Като гледам, цените им са приблизително еднакви. Кой ще препоръчате?
Виж целия пост
# 59
На 27.12. нощувахме във Вароша. Доволни сме като за 50 лв за двойна стая. Стаята беше огромна Simple Smile
Виж целия пост
# 60
И ни е плануваме в скоро време пътуване до Ловеч, с 2 нощувки. Спряла със се на тези хотели - Лиани, Вароша, Оазис или Стратеш. Като гледам, цените им са приблизително еднакви. Кой ще препоръчате?
Огледай сайтовете с намаления,Лиани и Стратеш със сигурност ги има във Випоферта.
Виж целия пост
# 61
Запазих за Вароша. Защото стаите в Лиани са без тераси,  а мъжът ми е пушач. И колкото и малко време да стоим в стаята, няма да иска да излиза някъде  навън за цигара. Във Вароша обаче в цената не е влючена закуска. Не че закуската е от особено значение, но вке пак....Предлагат такава, но срещу допълнително заплащане от 5лв. Около хотела много ли е шумно вечер?Чудя се дали направих правилния избор или не? ☺
Виж целия пост
# 62
Пропуснах да питам как стои въпроса с паркирането?  Има ли паркинг към хотел Вароша?
Другото,  което не мога да разбера е къде точно е този ресторант Дарката и какво общо има с хотела,  че на сайта на хотела пише за него?
Виж целия пост
# 63
Пропуснах да питам как стои въпроса с паркирането?  Има ли паркинг към хотел Вароша?
Другото,  което не мога да разбера е къде точно е този ресторант Дарката и какво общо има с хотела,  че на сайта на хотела пише за него?


Ресторанта е ДРАКАТА  Peace
Виж целия пост
# 64
Пропуснах да питам как стои въпроса с паркирането?  Има ли паркинг към хотел Вароша?
Другото,  което не мога да разбера е къде точно е този ресторант Дарката и какво общо има с хотела,  че на сайта на хотела пише за него?
Ресторанта е почти срещу хотела.
Виж целия пост
# 65
Да върна инфо за х.Лиани-сполучлив избор  Peace.Много ми хареса Ловеч.Тъй като ръмеше през цялото време, успях да посетя само музея на Левски,паметника Му,крепостта,турската баня /много интересна реставрация  bowuu/ ,закрития мост и Драката.С удоволствие бих дошла отново!
Виж целия пост
# 66
Да върна инфо за х.Лиани-сполучлив избор  Peace.Много ми хареса Ловеч.Тъй като ръмеше през цялото време, успях да посетя само музея на Левски,паметника Му,крепостта,турската баня /много интересна реставрация  bowuu/ ,закрития мост и Драката.С удоволствие бих дошла отново!

Добре си дошла! bouquet
Виж целия пост
# 67
Здравейте,
Темата е стара, но ни предстои пътуване в Ловеч и решихме да направим това пътуване, като прочетох тази тема.
Запазих стая в хотел Оазис. Имате ли пресни впечатления от него? Видях, че има и ресторантче, ще ни бъде удобно.
Все още доволни ли сте от заведенията- Галерия, Драката и т.н.?
Благодаря за всички отзиви!
Виж целия пост
# 68
Оазис е с нови собственици от скоро. Нямам мнение за там. Галерия по-скоро не препоръчвам. Посетете Драката и Ачевата механа, като място за хранене.
Виж целия пост
# 69
Бях в махалата Оазис и в Ачевата механа преди месец. И на двете места всичко беше супер, с лек превес на Оазис.
За сутрешно кафе и коктейли, препоръчвам Fe, което е от лявата страна на Покрития мост (като го гледаш от площад Тодор Кирков).
Може да посетите и сладкарница Фаворит - опитайте торта Стоичков. Тя е по-различна от масовите.
Виж целия пост
# 70
Бях в махалата Оазис и в Ачевата механа преди месец. И на двете места всичко беше супер, с лек превес на Оазис.
За сутрешно кафе и коктейли, препоръчвам Fe, което е от лявата страна на Покрития мост (като го гледаш от площад Тодор Кирков).
Може да посетите и сладкарница Фаворит - опитайте торта Стоичков. Тя е по-различна от масовите.

Много благодаря за отзивите!
А къде е махалата Оазис или става въпрос за механата Оазис в хотел Оазис?
Задължително ще отидем на препоръчаните места, както и на водопадите, пещерите наколо, има доста неща за разглеждане.
Виж целия пост
# 71
Така написано "в махалата" все едно "Оазис" се намира в циганска махала.
Хотелът се намира в квартал Вароша, където са основните забележителности на гр. Ловеч.
Сладкарница Фаворит ще Ви е на около километър, километър и половина от Вароша. Ако толкова ви се приядат торти, пасти и т.н. по-близо(на самия площад "Тодор Кирков") ще ви е Сладкарска къща "Ида".
Виж целия пост
# 72
Съжалявам, но исках да напиша механата, но текстовият редактор е поправил на махалата. Simple Smile
Да, механата е в двора на хотел Оазис.
Всичко в Ловеч е на една ръка разстояние. Отидете и в зоопарка. За крепостта си вземете беседа с екскурзовод, както и за етнографския музей, заслужава си.
Виж целия пост
# 73
Благодаря ви!
Ще отседнем в хотел Оазис, така, че ще се възползваме и от механата.
Виж целия пост
# 74
Здравейте отново!
Трети ден сме в Ловеч и сме възхитени от града! Старата част е невероятна, градът има страхотен дух и въздействие!
В хотел Оазис сме и сме много доволни. Виждам, че и къща за гости Оазис е до нас, малко по-малка е, дочух, че било преди едно, но го разделили собствениците. Ресторантът тук също е чудесен.
Ходихме и в Драката, малко ми е прехвален и единственото уникално, което ни впечатли е, че успяхме да си запазим маса на терасата към реката и закрития мост. Иначе не беше нещо особено.
Опитахме се да посетим и Ачевата къща, не успяхме, но и музиката беше много силна, не беше за нас.
Алеята Баш Бунар е невероятна, много хубаво направена, центърът също, старият град също.
Посетихме Деветашката пещера и Крушунските водопади, като последните бяха невероятни. Прави ми впечатление, че въпреки входа, който събират и на двете места, поддръжка почти няма. На водопадите са се съборили алеи, но не са ги оправили, а само са ги затвори, а хора имаше много... Иначе на водопадите има и басейн, ако иска някой да си вземе банските. Но природата си го е изваяла невероятно. Посетихме и Крушунска среща, от предаванено на Иван Манчев.
Днес пътуваме за Троян.
Виж целия пост
# 75
В Ачевата механа кухнята е по хубава от Драката и имат уникални домашни торти .
Виж целия пост
# 76
Здравейте отново!
Трети ден сме в Ловеч и сме възхитени от града! Старата част е невероятна, градът има страхотен дух и въздействие!
В хотел Оазис сме и сме много доволни. Виждам, че и къща за гости Оазис е до нас, малко по-малка е, дочух, че било преди едно, но го разделили собствениците. Ресторантът тук също е чудесен.
Ходихме и в Драката, малко ми е прехвален и единственото уникално, което ни впечатли е, че успяхме да си запазим маса на терасата към реката и закрития мост. Иначе не беше нещо особено.
Опитахме се да посетим и Ачевата къща, не успяхме, но и музиката беше много силна, не беше за нас.
Алеята Баш Бунар е невероятна, много хубаво направена, центърът също, старият град също.
Посетихме Деветашката пещера и Крушунските водопади, като последните бяха невероятни. Прави ми впечатление, че въпреки входа, който събират и на двете места, поддръжка почти няма. На водопадите са се съборили алеи, но не са ги оправили, а само са ги затвори, а хора имаше много... Иначе на водопадите има и басейн, ако иска някой да си вземе банските. Но природата си го е изваяла невероятно. Посетихме и Крушунска среща, от предаванено на Иван Манчев.
Днес пътуваме за Троян.


Здравейте на всички!

Случайно ми излезе темата за родния ми град, по-късно ще изчета всички мнения.

Само да помоля да не закриваме Покрития мост, че нали.....
Виж целия пост
# 77
Зоопаркът беше хубав някога. Сега не знам, от поне 5 години не сме го посещавали. Беше и сигурно още е втори по големина в България след софийския и се намира на много хубаво място за разходка - парка Стратеш, който е разположен на високо плато над града. Можете да се поразходите след това по алеите на Стратеш (там най-хубаво е през април, когато цъфтят люляците) и да спрете за по питие или хапване в ресторант Стратеш, от който се разкрива чудна панорамна гледка към града. Иначе, в близост до центъра - алеята Баш Бунар покрай реката или нагоре по калдъръмените улички на Вароша до крепостта. По  пътя към църквата нагоре има няколко музея, от които най-богат е музеят на Левски, но и етнографските имат стойност. Старата баня до реката е превърната в музей на водата, който си струва да се види, а срещу допълнителна такса могат да ви прожектират филм върху вода - интересно е, на децата им хареса.
Относно хотелите - в Ловеч има два хотела с име Вароша. Единият е на площада, веднага след Покрития мост, срещу ресторант Драката. По нашите критерии, единственото хубаво нещо в него е разположението. Може би и цената, но при нас тя рядко определя избора на място за настаняване. Ние си бяхме резервирали през Booking.com другия хотел Вароша, който е в традиционен стил (стара къща с чардаци) и също е съвсем близо до центъра, на улицата покрай реката, в съседство с Музея на Водата. Хубаво беше и сервират мекици на закуска Simple Smile
Виж целия пост
# 78
Децата ще се радват на зоопарка.
Възрастните, особено тези, които са го виждали в пълния му блясък, ще са леко разочаровани.
Виж целия пост
# 79
Здравейте !
Подходящо ли е посещение на Крушунските водопади октомври месец ?
Благодаря !
Виж целия пост
# 80
Здравейте !
Подходящо ли е посещение на Крушунските водопади октомври месец ?
Благодаря !

Зависи от времето, но по-скоро- не.
Виж целия пост
# 81
Основен принцип при планиране на посещение на водопади е да има вода. А това е на пролет, след снеготопенето или когато наскоро е имало много валежи.
Виждала съм ги през май, юни и юли в различни години като съм спазвала горното правило.
Преди две седмици една позната беше ходила и каза, че е много разочарована. Ами нормално - няма вода.
Виж целия пост
# 82
На 6 октомври имаме годишнина от сватбата и отдавна искам да посетим Ловеч, Плевен и региона - та затова попитах за водопадите.
Иначе аз също предположих, че ще е по-хладно и неподходящо за там.
Надявам се на слънчево време за пещерите.
Ако имате някакви други предложения ще съм благодарна Simple Smile !
Виж целия пост
# 83
О, няма да е по-хладно, отколкото в града, ще е красиво с есенните цветове, но вероятно ще има много малко вода и може да се разочаровате Simple Smile.
Виж целия пост
# 84
Според мен си отидете на водопадите, ще ви хареса. Пещерата много не ми допадна на мен, но и тя е добра дестинация. Важното е да не вали.
Виж целия пост
# 85
Ловеч може да послужи не само като отправна точка за Крушуна и Деветашката пещера, а и за  Гарваница, Стълбицата, Футьова, Бонинска  пещери - последните две /особено Бонинска която за съжаление не могах да посетя / са екстремни..
Самият Ловеч има какво да предложи  -близките пещери / извинявам се ако прекалявам с тях ама съм им фен Ill /, Калето и особено Вароша.. Последно отседнахме там в едно хотелче Семеен хотел Вароша 2003 /че имало и друг с подобно име/ и останахме много доволни - особено от механата им - много вкусна и в огромни количества храна. Лошото е, че малките хотелчета в старинен стил / те са 3 едно до друго/ нямат  паркинги- изпозва се улицата пред хотела и .... на нашата кола бе разбита задната врата
Виж целия пост
# 86
Здравейте , дами !
Запазих нощувки в B&D Apartmens Delux за 2 вечери, надявам се да ни стигне времето за всичко.
Всички пещери няма да успеем да обходим, но дано времето е с нас и се насладим на топла златна есен в Ловеч.
Благодаря за всички отзиви !
Виж целия пост
# 87
Ловеч може да послужи не само като отправна точка за Крушуна и Деветашката пещера, а и за  Гарваница, Стълбицата, Футьова, Бонинска  пещери - последните две /особено Бонинска която за съжаление не могах да посетя / са екстремни..
Самият Ловеч има какво да предложи  -близките пещери / извинявам се ако прекалявам с тях ама съм им фен Ill /, Калето и особено Вароша.. Последно отседнахме там в едно хотелче Семеен хотел Вароша 2003 /че имало и друг с подобно име/ и останахме много доволни - особено от механата им - много вкусна и в огромни количества храна. Лошото е, че малките хотелчета в старинен стил / те са 3 едно до друго/ нямат  паркинги- изпозва се улицата пред хотела и .... на нашата кола бе разбита задната врата

Точно за това хотелче писах по-горе - да не се бърка със "социалистическия" хотел Вароша, който е на площада след Покрития мост. Много съжалявам за инцидента, който ви се е случил. Явно близостта на "цветната" махала се усеща. Можели сте да използвате някой от охраняемите паркинги наоколо. Не са далече от хотела.
За да не ми е напразно включването, докладвам актуална информация за Крушунските водопади - около тях вече е доста облагородено, пътят през парка е асфалтиран и са разчистени панаирджийските бараки покрай него, които мене лично много ме дразнеха. За сметка на това вътре, в границите на парк Маарата, интересно как, се е появило китното СПА-хотелче Катлея с много добър ресторант (цените не са "народни", но пък качеството не може да е без пари), където можете да отседнете, ако сте решили да останете в Крушуна, или просто да похапнете след приятната разходка около водопадите. В началото на алеята е изникнал и новичък параклис - "Преображение Господне".
Относно дебита на водата в каскадите - виждала съм ги и по-пълноводни, но не са изчезнали, въпреки сухото лято. В началото на октомври там беше изключително приятно място за разходка. Надявам се да съм била полезна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия