Как да обясня на бившия.....?

  • 2 121
  • 19
Ok, вече просто съм изчерпана на идеи. Помагайте който с каквото може.

Kak по дяволите да обясня на бившия че "не съм Господ да решавам съдбата на децата" (това са негови думи), а самите деца не искат да имат нищо общо с него?
Виж целия пост
# 1
ООООХ...

Миличкооо... да се бяхме сгащили снощи в чата, да ти кажа, ма то аз си легнах с кокошките, че ме гони безсъние вече цял месец и снощи ми се приспа "на време".
Та не знам как е в другите страни, но тук е така, че няма значение какво децата желаят, не са ли навършили 12 години трябва да се срещат с бащата ако той това желае. Аз самата не бих искала да натискам децата си да ходят при някого когото не биха искали да видят, така че те разбирам и теб и тях.
Жалко само, че в такива моменти бащите мислят един вид само за себе си. Не се замислят дали ще се навреди на психиката на детето ако се насили да иде при татко си.
Казала ли си му направо, че децата не го желаят в живота си?
Виж целия пост
# 2
Ох ...колко ми е познато и на мен това....Аз за сега владея пложението ,защтото "загриженият татко" е в Испания и се връща един път в годината,освен това е в друг град и ..за сега само по телефона ме тормози.Не иска да разбере,какво би причинаил на детето..То беше на около 2 години,когато ни заряза..сега вече е на 5,5 г. и изобщо няма спомен за баща си.Как да му кажа..това е баща ти,който пак няма да го има..неизвестно до кога?! #CrazyНяма да причиня това на детето!А оня безотговорен егоист да се спасява #2gunfireАз също се чудя ,дали има начин да го лиша от това да вижда детето,защото това виждане .... един път в годината...това е просто гавра с детската душица! #Cussing out
Виж целия пост
# 3
Киара, въпреки че още не съм в твоето положение мога да си представя как се чувстваш. За съжаление май нищо не можеш да направиш. Баща им трябва сам да спре да настоява да ги вижда, щом те не го желаят. Може би трябва да поговориш с него, въпреки че не е лесно. Вероятно ще те набеди, че това им нежелание да го виждат се дължи на теб. Дано все пак прояви разбиране, все пак става въпрос за собствените му деца, дано поне сега нещо трепне в сърцето му и им даде време. Не мога да ги разбера тези мъже, които зарязват децата си, после се появяват когато им се прииска и очакват децата да ги приемат като истински бащи. Кое ли според тях ги прави такива?!!! Close
Виж целия пост
# 4
Дай повече инфо:
На колко години са децата?
Къде живеете /в различни градове или в един и същ/?
Имате ли развод?
Защо той настоява?
А децата как се отнасят?
И т.н, за да може да ти дадем добри и полезни отговори, а да не е само трупане на постинги.
Виж целия пост
# 5
Дай повече инфо:
На колко години са децата?
Къде живеете /в различни градове или в един и същ/?
Имате ли развод?
Защо той настоява?
А децата как се отнасят?
И т.н, за да може да ти дадем добри и полезни отговори, а да не е само трупане на постинги.

Milichka, ti si zapoznata sas sluchata, samo deto sam si smenila nika i ne se seshtash  Wink Pisalal sam ti na lichni Grinning
Виж целия пост
# 6
А за всички останали съвсем на кратко (колкото мога) ще разясня ситуацията.

Разделени сме от.... май 3 години. Децата нямаха още 2 години а сега са на почти 5.

Заради "любящиия" баща децата са ходили на детски психиатър, аз на психолог и съм си киснала в полиция, прокуратура, отдел закрила на детето като че са ми втори дом. Няма нужда и да споменавам за мизерията я която живеехме заради него. Аз бях в майчинство, а той не даваше пари щото не му пукало и щото имал по-вацни неща за правене. Живееше си в лукс и патуваше в страната и чужбина докато ние едва преживявахме. Негови думи са: "имам пари, но нарочно не ти давам да видим до кога ще издаржиш и кога ще ми клекнеш пак в краката и ще ми се молиш да се върнете при мен", а думи на майка му са: "Ама какво си въобразяваш ти, ние само седиме от страни и ти гледаме сеира"

Няма да продължавам, мисля това е достатъчно за обща представа над ситуацията.

Сега въпросния баща се е завърнал в родината и видиш ли се е сетил че има семеъство и деца. Бил ги обичал повече от всичко на света и живеел и работел за тях. Разбрал, че не сме вече в страната и се е заинатил. Предполагам не може да преглътне факта, че колкото и да ме е мачкал аз съм си стъпила на краката и даже си живея спокойно някъде по света.
Децата знаят за него. Когато ги попитах дали искат да кажа на баща им къде сме и да разговарят с него те категорично отказаха. Не искат да се връщат при него, не искат да говорят с него и ме молят да не му казвам къде сме. Когато има кажа, че искам да говориме на български за да не го забравят и един ден като се видят с баща си да могат да говорят с него, те отказяат да учат български - не искат да имат нищо общо с този човек.

Е, съгласете се, не мога да причиня това на децата си и да ги задължа да разговарят с този човек. Каквото и да е наказанието за мен по закон го предпочитам пред това да нараня децата си.
Виж целия пост
# 7
А3 ти препорь4вам да спреш всякакьв контакт с бившия и да не насилваш децата да се виждат или ра3говарят с него след като самите те не желаят.Доста4но ви е наранявал.
Виж целия пост
# 8
Най-накрая се сдобих с кирилица  Party Party  Party

perla, аз точно това и съм направила, но той ме заплашва с издирване и съд. Един вид укривам децата и не му давам възможност да общува с тях.

Написах му писмо в което обясних, че за сега децата са добре и когато пожелаят да го видят или да разговярят с него ще им дам тази възмойност. Казах, че не нямам намерение да настройвам децата с/у него, но и не искам да ги насилвам да правят нещо против волята си.

Е, в отговор получих, че не съм Господ да решавам съдбата на децата, че те са толкова мои колкото и негови........

А, знаете предполагам, че българсия съд не се интересува от подобни неща. Те гледат факти, и аз незнам какви но..... Това че бащата не е плащал издръжка до сега, че не се е интересужвал от децата до сега  и че заради поведението и отношението на самия баща до сега сме някъде далече от семейство и родина...... май не касае съдиите. За тях това си е укриване на децата и неизпълнение на съдебно решени еот моя страна  #Cussing out

Аз, за това и питам тук за идеи, че съм изчерпана вече.
Мисля, мисля и пак мисля..... и нищо не ми идва на ум.
Виж целия пост
# 9
Киара, а не си ли мислила да му отнемеш родителските права върху децата? При този тормоз, който ви е нанесъл би трябвало да може. Говорила ли си с адвокат за това?
Виж целия пост
# 10
Киара, а не си ли мислила да му отнемеш родителските права върху децата? При този тормоз, който ви е нанесъл би трябвало да може. Говорила ли си с адвокат за това?


Oooooooo дааааааа кокло неща съм говорила и обсъждала, колко вариации съм сравнявала..... идея си нямаш просто.

НЕ мога да лиша бащата от родителски рава освен ако той не плаща издръжка минимум 2 години и не се интересува от децата или е криминален или е пряка заплаха за живота на децата. В съда не може да се пледира с психически тормоз  Close това не е причина. Говорила съм с адвокати и съдии. Имам си снимков материал, записи на лента, свидетели...... но в съда за доказателство се приемало само свидетелското показание  Joy Като че ли не мога да дам някой лев на познат да свидетелства.

Та, с няколко думи - НЕ МОГА ДА ГО ЛИША ОТ ПРАВА.
А и той прави точно това - знае какви са сроковете и аха да изтече срока и се появи за ден два и после пак зачезне. Знам аз че всеки си намира майстора рано или късно но да видим .....
Виж целия пост
# 11
Имам си снимков материал, записи на лента, свидетели...... но в съда за доказателство се приемало само свидетелското показание  Joy Като че ли не мога да дам някой лев на познат да свидетелства.

Та, с няколко думи - НЕ МОГА ДА ГО ЛИША ОТ ПРАВА.


Извинявай но нещо не схванах. До колкото разбирам ако се свидетелства в твоя полза защо пак да не можеш да му отнемеш родителските права??? Предполагам че има кой да свитеделства ако се наложи.
Виж целия пост
# 12
Ами защото в тази държава/може и другаде да е така/ който наддава-печели.И защото един мъж с нисък коефициент на интелигентност и огромна доза егоизъм не разбира,че децата имат чувства и мислят/Е,как позволявате това?/ newsm78Детето никога не изразява собствено мнение,то е манипулирано от майката,според моя екс съпруг.Плаща ли си издръжката-всичко е наред.
А от моя опит мога да кажа,че мнооого трудно може да се намери човек,който да свидетелства в съда-просто за да си няма неприятности.На практика децата на разведени родители не могат да бъдат защитени,няма такъв начин.Думата на едно дете срещу тази на възрастен-в България втория печели,дори когато лъже. Sad
Виж целия пост
# 13
Ами защото в тази държава/може и другаде да е така/ който наддава-печели.И защото един мъж с нисък коефициент на интелигентност и огромна доза егоизъм не разбира,че децата имат чувства и мислят...

Право в десетката!!!!!

цитирам: "ама що само ми губиш времето и парите с адвокати и дела. Много добре знаеш, че мога да си позволя да купя най-добрите адвокати на България и повече да не си видиш децата. Я се осъзнай и престани да правиш глупости - не тръгвай срещу мене че ти ще си губещата. Знаеш как са законите в тази страна, ако реша и луда ще те изкарам и пак ще ти взема децата."

Май няма нужда да продължавам
Виж целия пост
# 14
Уф, kiara, като те чета и все едно бащата на моя син виждам. Същата арогантност и егоизъм. И аз споделям същия печален опит с адвокати и семеен кодекс. И същите мисли за скапаната ни държава и гнилата й съдебна система #Cussing out
Мила, не може ли да си останеш там, където сте, да вземеш резиденция/гражданство и изобщо да не се разправяш с родното безправство??? Защото освен с разбиране, съчувствие и морална подкрепа май с друго не можем да ти помогнем Thinking
Освен че съм горе-долу като на твоя хал, не ме оставя притеснението, че и нашият като се върне, ще се появят какви ли не претенции за детето ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия