За ужасните гъбички по краката

  • 998 930
  • 914
Досега не бях имала имала такъв проблем,но положението вече  е ужасно. Имам гъбички между пръстите на краката-вече ми се появиха като ранички по кожата/кожата се нацепи/ и доста ме боли.Знам,че трябва да отида на кожен лекар, но все пак някой може ли да ме посъветва за ефикасно мазило?
Мерси!
Виж целия пост
# 1
Що не пробваш с Антимекотичен спирт.
Виж целия пост
# 2
Аз имах същия проблем след като родих поради липса на витамини или някой ме зарази. те се появяват когато организма е слаб. единственото лекарство за което знам и ми помогна е нистатин(унгвент. СЪЩО ТАКА ТРЯБВА ДА СПАЗВАШ ХИГИЕНА.Да миеш редовно краката си и задължително да ги подсушаваш пежду пръстите със самостоятелна кърпа,която само ти ползваш.Не трябва да позволяваш някой да обува твои обувки дори и чехли.Гъбичките са упорити и трудно минават,но ако свикнеш за спазваш лична хигиена и да носиш предимно памучни чорапи ще ги елиминираш.
Виж целия пост
# 3
имам същия проблем, но под ноктите на 2 от пръстите на краката ми. Купи си Batrafen или Clotrimazol.Лекуват всякакъв вид гъби, лечението продължава 1 месец дори склед изчезването им. И двата препарата са много добри и не са никак скъпи по 6-7 лв.Втриват се хубаво сутрин и вечер. Лекувай се, защото можеш големи неприятноси да си навлечеш. Падат нокти на краката та дори и по-зле, но няма да го напиша. И аз не знам откъде ги хванах тази гадости, най-вероятно някой ме е заразил.
Виж целия пост
# 4
Цитат на: DEianaZ's_huzband
имам същия проблем, но под ноктите на 2 от пръстите на краката ми. Купи си Batrafen или Clotrimazol.Лекуват всякакъв вид гъби, лечението продължава 1 месец дори склед изчезването им. И двата препарата са много добри и не са никак скъпи по 6-7 лв.Втриват се хубаво сутрин и вечер. Лекувай се, защото можеш големи неприятноси да си навлечеш. Падат нокти на краката та дори и по-зле, но няма да го напиша. И аз не знам откъде ги хванах тази гадости, най-вероятно някой ме е заразил.


това бях аз. Без да искам влезнах от профила на мъжа ми
Виж целия пост
# 5
Гъбички могат да се хванат от басейни, носене на чужди обувки, запотяване на краката, пиене на антибиотици и т.н.
Аз имам от много години гъби по краката. Лекувах ги със спиртове и мазила, лак Батрафен също слагах-не минават. Наскоро ходих на кожен (за кой ли път), защото и детето има гъбички по краката (то пък на басейн не е стъпвало, а дрехите му се перат отделно от нашите Shocked ), та доктора каза: "Само хапчета ще те оправят, ама като родиш. Сега мажи и ти с Канестен". И така, двечките се мазотим сутрин и вечер, на щерка ми започнаха да й минават, ама моите са много, многоооо.... Cry  Shocked
Виж целия пост
# 6
като профилактика прилагам на мъжа ми - 1/4 ч.л. калиев перманганат(от аптеката) в леген с вода - всяка вечер , не зная дали има гъбички, ама много му миришеха ( а казват, че това било от гъбички) та имаше голям ефект
Виж целия пост
# 7
на Славейков срещу фонтана в един безистен има една аптека, в която правят мехлем против гъбички и друг против миризливи крака. Струваха по 5лв
Виж целия пост
# 8
Ima edin antibiotik - Avelox - dosta e skap no super efikasen za vsiakakvi gabichki vkl. vlagalistni. Ta toi moze da vi pomogne. s tiia mazila samo vremenen efekt ima kato che li .
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Anonymous
s tiia mazila samo vremenen efekt ima kato che li .

Не "като че ли", а направо си е така! за съжаление....гадна напаст са тия гъби.... Imp
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви за отговорите!Ще почвам някакво лечение,че  става все по-зле с всеки изминат ден.
надявам се,че докато отида да раждам поне до някаква степен ще съм се излекувала!!!
Виж целия пост
# 11
ле4ението трябва да става с антибиотик за мазане и се взима друг през устата.аз нямам ,но моя приятелка беше на кожен и  лекаря и каза,4е ако не се лекуват в самото на4ало,болеста или заразата навлизала в кравта.затова без прием и през устата(орално) няма да стане. Sign Exclamation

най силният период на гьби4ките е есента и пролетта.тогава краката са в затворена обувка,но не е достать4но студено и се полу4ава запарване.този ефект е рай за гьби4ките.зимата обикновенно краката са студени и те са в затишие,но не винаги.

хубаво е да се направи активно(сериозно)ле4ение,след като бременната е родила ве4е.ина4е временно, могат да се използват мазила,така 4е да не се усеща дразнещият сьрбеж и неудобство от хората.
Виж целия пост
# 12
Имах проблем с гъбите на краката от много години (появяваха се всяко лято без значение с какво си се мазал пшреди), докато миналото лято не си купих Ламизил. Мажеш се само 14 дни и след това забравяш, че някога си имал такыв проблем. Само дето изрично пише, че не се прилага при гъбички по ноктите. Но за краката няма проблем  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
spored vas beleneto na hodilata ot gabi4ki li se e ili e ne6to drugo vse edno se smeny kojata , moje li da e ot lipsa na vitamini
Виж целия пост
# 14
само с антимикотичен спирт и клотримазол.мажи се по-често и по -дълго време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия