Епидемия гастро-ентерит вьв Франция

  • 685
  • 13
Мами от Франция ако все още не сте разбрали за епидемията имаште впредвид че се е разпространила в повечето региони. Ние вече се разболяхме цялото семейство, много беше гадно децата поврьщаха без да спират дори и вода, после се обезводниха и т.н. По принцип детските лекари трябвало да се свьржат с малките пациенти(така обясняваха по телевизията) и да ги прегледат за да предотврятят епидемията. Да ама  педиатьра на малката не само че не я прегледа като бяхме при него в петьк да и бие ваксината (за 3 пореден пьт и забоде празна игла и после се усети да отвори ваксината) но даже и дума не обели за епидемията. Та като почнаха да поврьщат водихме децата в Женева на педиатьр, че там поне докторите не са толкова безотговорни и безсьрдечни.
Прегледаха ги , направиха пьлен анализ и казаха че е гастро-ентерит.
Така че ако случайно педиатрите не ви кажат, поне имайте в предвид.

Ето малко данни по вьпроса:

http://www.lexpress.fr/info/quotidien/actu.asp?id=1917&xtor=8
http://www.doctissimo.fr/html/dossiers/transit/9196-gastro-enterite-alerte.htm
Виж целия пост
# 1
Не съм чувала да е обявена епидемия, но тук (поне в нашия район, на юг) сравнително често има подобни мини-епидемии. Наистина е отвратително гадно и изтощително, та ще опитам да внимаваме - благодаря за предупреждението, Ружа  bouquet, макар че от такова нещо трудно може да се опази човек. Моето дете веднъж го беше хванало, и беше наистина впечатляващо - повръщане, диария, повече от седмица не яде нищо...
Аз за щастие (чук-чук на дърво) не съм го хващала, откакто съм във Франция, и даже още се чудя защо толкова често се появява - тук е нещо което замества българския грип и е ужасно.
За щастие в момента при нас е доста студено, та да се надяваме, че бактериите и вирусите не са толкова издръжливи. newsm17
А ти къде чу, че има епидемия?
Виж целия пост
# 2
За епидемията 4ухме о6те преди Нова година, но дано ни преско4и, За6тото малкия както не пие вода, не знам какво 6те правим.
Ина4е ли4ната ни лекарка каза, 4е тази седмица е запо4нала да от6умява епидемията.
Виж целия пост
# 3
Аз пък не съм чула въобще за това Embarassed
Отижам да чета. Тъкмо мислех да пускам Митака да обядва в училище, ама май ще го отложа.
Мерси,  Ружа72 !
Виж целия пост
# 4
Тъкмо вчера наобяд се заинтересувах, и установих, че наистина са говорили по медиите за епидемия, но за нашия район като че не се отнасяло още и ето че следобеда ми връщат детенцето с повръщане... Cry  За щастие до вечерта като че ли му мина и нямаше други признаци като диария и т.н. , а и тази сутрин си беше във форма така че отиде на  детска градина, но съм на тръни Weary
Виж целия пост
# 5
Хайде и аз да се от4ета макар,4е не съм във Френско,но сме съседи  Wink
Моята буболе4ка ве4е втора ноЩ повръЩа ( само през ноЩта и по един път слава богу  Whistling ) и от в4ера е с разтройство. Говорих с педиатърката и тя ми каза съЩото " Има гастро_ентеритна епидемия и тук ". Така,4е...пазете се,доколкото е възможно Confused
Виж целия пост
# 6
      И аз не съм във Франция, но да споделя, че тази епидемия мина и от тук.

      Около празниците цялото семейство го изкарахме Twisted Evil, а преди това доста познати. Все още чуваме , че и други го карат, даже едно сем. в Уелс се обадиха, че и при тях е започнало. С една дума мисля, че  тази епидемия  се разпространава. newsm78
Виж целия пост
# 7
На нас ни се струваше че всичко мина, поне при мен таткото и малката бебка всичко е наред, ама каката има температура доста често, слагам свещички спада после пак се появява. Вчера пак поврьща макар да мислехме че тази фаза е отминала, а на една приятелка момиченцето и след като изкара този гастро-ентерит има като усложнение цистит.
Виж целия пост
# 8
Мерси Ружа,

аз знам за нея. То почти всеки ден по новините /вечерните/ го съобщават и показват на картата  засегнатите участъци. При нас още не е толкова страшно, но знае ли се, дано не ми се случи, че сме с бебче Praynig То и аз не го водя на места където има много хора. ooooh! Crossing Arms
Виж целия пост
# 9
ние я иzкарахме ....добре, че дребното се раzмина само раzтройство и Т и беше само zа ден Praynig....но ние с татито си я иzкарахме по всички правила #Cussing out
дано да си ходи вече Close
Виж целия пост
# 10
Ох , и нас ни застигна този гастро! За епидемята съобщаваха още преди Нова година, но аз никога не съм го карала и понеже малката си стои в къщи си мислех, че няма опастност! Да, но вчера бавачката набързо ме върна от работа, защото малката повръщала... На всичко отгоре и аз го прекарах в лека форма, тоест цял ден гадене и едно повръщане. слава богу беше чудо за един ден, днес вече няма нищо, но аз нали съм бременна и съм се малко притеснила...дано няма нищо! Praynig
Виж целия пост
# 11
Ружа, благодаря ти за предупреждението! И аз чувах нещо по новините преди Нова година, ама мислех, че епидемията е почнала да утихва. Да чукна на дърво, засега ни подминава, но пък щерката изкара тези дни нещо като гнойна ангина (температура, малко повръщане, антибиотици и всички такива прелести...)
Бързо оздравяване на всички боледуващ мами и бебчета! Grinning
Виж целия пост
# 12
И аз се разболях!!!!!!!!!!!! #Cussing out #Cussing out
и на мен така за един ден -студено,повращтане,на другия по4ти нищо и така....
сега и малкият е болен дано му мине 4е сумата му и лекарства,омразна ми ве4е!!!!!! ooooh!
Виж целия пост
# 13
Ружа, смени си педиатъра, ако на мен ми падне такъв  #Cussing out ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия