Това детете ще ме побърка!

  • 729
  • 11
След като минахме през рагади, поне 8 пъти запушени канали, кризи на растежа, кърмачески стачки, лактационни кризи и изобщо всички "екстри на кърменето", сега имаме нов хит Close Диването стана голям заплес Crazy Яде 2 минути, после почва лензене, кикот, дърпане и опити за ставане. Ако я натисна да суче, следва истеричен рев. Опитах да я храня през час, но гледката се повтаря, като в повечето случаи просто отказва да я де  и  така и не си поема необходимото количество мляко. Понякога взимам кантарче на заем и я меря в продължение на няколко дни и резултата е че яде по 60 - 70 гр на ядене Sad Както се сещата и кърмата ми почна да намалява като страничен ефект, а най- лошото е че е качила само 200 грама този месец Sad Кажете какво да го правя, защото вече ме побъркава! От шише и е по- лесно и там си язяжда по 100- 150 грама, но аз не искам да я храня от шише, защото не мога да изцеждам като хората т.е в един момент ще финишираме с кърменето Sad

Ох направо ви се възхищавам как кърмите толкова дълго! На мен вече ми омръзнаха всичките тия проблеми (не че ще се откажа де) Embarassed
Виж целия пост
# 1
Както по всичко личи,време ви е да се преселите в банята Laughing
Не се притеснявай,период е и ще мине - просто е във възраст,когато ужасно много се разсейва и върти и ако не й осигуриш пълна липса на дранители,ще папа ей така по 2-3 минути и ще предпочита други неща пред яденето.Ако пък и нощем спи и не си наваксва за дневното любопитничене,става много трудно с храненето.Затова както при стачката - кърмене насън,в полусън,около съня,в слинг,на тъмно в банята,в движение,без дразнители наоколо.
И споко - всичко е нормално и нещата бързо ще се оправят Grinning
Виж целия пост
# 2
Ммм да не се буди нощно време. Аз правех някакви жалки опити да я накарам да яде насън през нощта, но те претърпяха пълен провал Confused Ще пробвам да и наглася заспиванията през деня така, че да заспива поне на цица и да суче като се отнесе newsm78
Виж целия пост
# 3
Още малко ти остава да преминеш през тези периоди - после вече е по-лесно.
Виж целия пост
# 4
Освен нощното кърмене - а ако още не се буди, то скоро ще тръгнат зъби вероятно, и ще - пробвай да я кърмиш с вързано на врата шарено фишу или дълъг шарен гердан, за да се заиграва, докато суче.
За съжаление една от екстрите на растежа е, че на 3-4 месеца започват да изучават света, да се въртят, да се опитват да си видят гърба, и сукането се поусложнява Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Много се тревожиш, успокой топката. 200 г на тази възраст е ОК - не може да наддавате с темповете от първите месеци просто. Ако се кърми по 60-70 г, но през час - значи пак поема, колкото си трябва. А и не може да намалее драстично кърмата, ако не добавяш външни неща - по-скоро притеснението ти може би оказва влияние. Аз съм давала и през час, и през половин час, ако поиска - няма лошо, ако яде на почивки и се разсейва в промеждутъците. Пробвай и със съветите да кърмиш на максимално тихо и спокойно място, както са предложили другите. Успех!
Виж целия пост
# 6
Дима също много се разсейва вече като сучи.
Изгонвам всички от стаята, защото се обръща сякаш говорят на нея.
Освен това май кърмата почва да не стига и от 6 кърмения постепенно вече сме на 7. Последното става около 24ч. Но като си сака детето... Hug
Виж целия пост
# 7
Не давам нищо друго освен кърма. Както писах, опитвам се да я храня през час, но в повечето случаи тя просто отказва Close Ще пробвам с тихото местенце (стига да убедя фактора КАКА, да не ни притеснява) и ще виржа и шалче - ако не успея да я нахраня поне ще съм хубава Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Шалче-герданче помагат Simple Smile хем си играе, хем си суче, понеже вниманието й е насочено към пазвата ти.
Виж целия пост
# 9
А Лулу, ползвате ли биберон-залъгалка?
Виж целия пост
# 10
Да, още от самото начоло Embarassed Но тя всъщност само заспива с него. През останалото време неще и да го види Laughing
Виж целия пост
# 11
Да, още от самото начоло Embarassed Но тя всъщност само заспива с него. През останалото време неще и да го види Laughing
Вероятно не е от това, но имай го предвид просто и не я оставяй дълго със залъгалката, за да не си задоволява сукателния рефлекс.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия