Прекалено гъста кърма?!?

  • 1 784
  • 5
Привет!
Новак съм в кърменето. Щерката е само на кърма. Но от около 20 дни е със запек - борим се с термометър и сиропчето Дуфалак, но няма трайно решение.
По този повод свеки ми каза, че кърмата ми била прекалено гъста, затова е запечено детето. Самата тя не е кърмила двете си деца, затова не и се възрах. Но напоследък и други хора ми говорят същото! И че трябвало да давам вода на бебето задължително при тази гъста кърма!
Къде е истината?
Благодаря предварително за отговорите!
Виж целия пост
# 1
Ако иска да пие вода му давай, да пие, но повечето кърмачета не искат. Не съм чувала тази закономерност, за кърмата и гъстотата и, но и моя син, само на кърма акаше много рядко, през няколко дни. Много се притеснявах, особено, като неискаше да се изака и с термометър, но ако няма признаци че се мъчи от това, тогава не се притеснявай че ака по рядко. Ако не може да се изака, давай дуфалак, друго решение май няма.
Виж целия пост
# 2
Правилно си постъпила,като не се връзваш Grinning
Бебето не е длъжно да ака всеки ден - на практика след 6-седмична възраст за бебе на кърма е нормално да ака веднъж седмично.И стига това да не му причинява болки и дискомфорт,изобщо не е нещо,за което трябва да мислиш.
Запек представлява твърди кафяви топчета,които излизат трудно и с болки - при бебе на кърма наличието на такива би означавало недохранване.Ако бебето пишка обилно и мокри 5-6 памперса за 24 и когато се изака,аките са жълти,кашави и в подобаващо количество,значи няма запек и не е нужно да правиш каквото и да било.
Гъста кърма няма,както няма и рядка и нехранителна.Кърмата си е все една и в отлично качество,способна да задоволява всички нужди на бебето - затова от вода няма нужда Grinning
По-честото кърмене често оправя нещата със запека Grinning Така че особено ако се кърмите на режим,може да обмислиш една такава промяна.Някои майки казват,че има ефект когато самите те се хранят с разхлабващи храни като овесени ядки,тиква и т.н.
Виж целия пост
# 3
Отново благодаря за отговорите!
Ще опитам да кърмя по-често и да се храня с разхлабващи храни.
Иначе акото на бебето е жълто, но е доста гъсто, когато го изкарваме с термометър, има вид по-скоро на лепило. Памперсите са доста тежки от пишкано.
Понякога се напъва и пъшка и само пръцка и това ме тревожеше.
Както и че проблемът идва от моя страна.
Виж целия пост
# 4
Напъването и пръцкането са нормални, просто изкарва газове.
Ако не ги изкарва ще има много колики. Моя също много
се пънеше и пръцкаше, като не могат да се изпръцкат ги
боли- това всъщност са коликите.
 Щом памперсите са тежки няма страшно, нормално е бебе изцяло
на кърма да ака по-рядко. Не се притеснявай и не слушай многознайковците които знаят всичко за кърменето, пък никога не са кърмили.
Виж целия пост
# 5
Това с термометъра е много грешно.Тук при нас педиатрите дават до 10 дни за нормално за едно кърмаче да не се изака и както пишеш че бебката си пишка по много няма смисъл да я мъчиш с този термометър.Ще видиш ,че след известно време всичко ще се регулира.Моето момиченце в началото акаше на 3-4 ,до 5-6 дни и всичко си беше наред.А сега пълни памперса по няколко пъти на ден Mr. GreenНе се тревожи,всичко е наред с бебенцето ти!!! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия