Хранене по месеци

  • 1 369
  • 12
Здравейте!Храня сина си (7месеца)  по книгата на проф.др.Л.Трифонова,там има таблици по месеци и съответните подьодяЩи храни.Въпроса ми е:синът ми има 7 наварШени месеца и zапо4ва 8.По коя таблица трябва да го храня таzи zа 7 или zа 8 месец.Благодаря!
Виж целия пост
# 1
А детето по колко иска? Аз бих се съобразила с него, ако му е много, не го насилвай, ако му е малко, дай още  Wink
Виж целия пост
# 2
Като начало ще кажа, че книгата на проф. Трифонова е писана доста отдавна във времето и според мен е остаряла. Аз също си я купих /във форума я тачат много/, но почти не съм я ползвала.

А иначе Писана ти е казала - храниш детето колкото то иска. Таблиците са така: 1-ви месец - от раждането до навършване на 1;  2-ри месец от навършване на 1 до навършване на 2 и т.н.
Виж целия пост
# 3
Никога не съм се водила по каквито и да било таблици. За 7 м. би трябвало да можеш да предцениш от колко храна се нуждае детето Laughing Води се по детенце Peace
Виж целия пост
# 4
По книгата горе-долу можеш да се ориентираш с въвеждането на новите храни, но детенцето най-добре си показва. Иначе при седем навършени месеца гледаш таблицата за седем месеца.
Виж целия пост
# 5
За коли4еството храна се ръководя не от книга а от детето си,става6е въпрос zа въвеждането на нови храни и дали при навърШени 7 мес.трябва да го храня с храни zа седми месец или с теzи zа 8м.
Виж целия пост
# 6
При навършени седем гледаш таблицата за 7 месец
Виж целия пост
# 7
При навършени седем гледаш таблицата за 7 месец

 Peace
Виж целия пост
# 8
На таблицата трябва да пише "седем месеца" или "осми месец" ,тъй като осмият тече,но не е навършен.
Виж целия пост
# 9
Ползвам книгата само за инфо, колкото ад се уверя, че съм на прав път.  Марти от 2 мес.е на 4-хранения, а там са посочени 6, а ако го оставя вечер на мляко само със сигурност няма да имам една нормална нощ, защото детето ще си остане гладно. Така, че бих те посъветвала да се водиш от собствената си интуиция.
Виж целия пост
# 10
По книгата горе-долу можеш да се ориентираш с въвеждането на новите храни, но детенцето най-добре си показва. Иначе при седем навършени месеца гледаш таблицата за седем месеца.

И аз така процедирам, ориентирам се горе-долу в кой месец какво мога да давам, но количеството е съобразно желанието на Макси Wink
Ще гледаш таблицата за 7 месеца, след като е навършил 7 месеца
Виж целия пост
# 11
Гледай в Осми месец за храните, които се въвеждат.
Виж целия пост
# 12
и аз започнах по тази книга, но никога не съм се съобразявала с грамажа. Колкото детето иска. Сега вече сме на кухня
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия