Трябва да спра кърменето за два дни - моля за съвети

  • 655
  • 12
Здравейте,мами   bouquet

Налага ми се в близко бъдеще да не кърмя за два дни по съвет на педиатърката,защото ще ми правят зъбна упойка  Sick Макар,че упойката е местна докторката каза никакво кърмене за два дни,защото е рисковано за бебчо.
И тук са въпросите ми...Значи аз ще трябва да я храня с АМ в този период. Confused
В такъв случай как да процедирам,за да не ми спре кърмата,тъй като изцеждането не върви никак лесно и успявам да изкарам много малки количества с помпата..И другото е - има ли риск да ми се отбие бебчето?Понеже тя вече е захранена и добре си хапва пюренца на обяд,но още не е заместила хранене,а това значи,че доста АМ ще изпие за тези два дни Confused
Моля,кажете какво да направя,за да избегна тези рискове newsm78
Виж целия пост
# 1
А и още нещо се  сетих: Какво да правя ако се окаже,че беба друго мляко неще??
Виж целия пост
# 2
Преди нова година и на мен ми правиха зъбна упойка Confused, но не съм спирала да кърмя. Попитай и друг лекар. На мен ми обясниха,че упойката е местна и дори и да попадне нещо в кръвта и кърмата то е минимално. 
Успех в зъбоправенето
Виж целия пост
# 3
Не знам колко доверие имаш на педиатърката си Tired
Но според експерта по въпроса на медикаментите по време на кърмене и автор на книгата Breastfeeding pharmacology д-р Том Хейл зъбните местни упойки не изискват никакво спиране на кърменето и то може да бъде възобновено веднага,а в краен случай,ако майката се притеснява,може да започне да кърми след възстановяване на чувствителността на мястото - което означава,че упойката е напуснала организма.
А педиатърката каза ли защо смята,че има рискове за бебето (упойки при бебета определено се ползват,даже и не местни - а местната упойка едва ли въобще влиза в кърмата,защото не е мастно разтворима и се задържа в организма много кратко време)?А със зъболекаря обсъди ли го?
Според мен е по-добре да проучиш повече въпроса,отколкото да се ориентираш към вариант,който е не само труден,но и по-рискован от това да продължиш кърменето.
Пусни търсачката,имаше няколко теми за зъболекарските упойки в последните месеци,там ще видиш как са процедирали мамите и ще можеш да решиш за себе си как да действаш.
Успех Grinning
Виж целия пост
# 4
Моля,кажете какво да направя,за да избегна тези рискове newsm78

да кърмиш.  Няма нужда да спираш кърменето.
Виж целия пост
# 5
НА мен са ми слагали местна зъбна упойка и докато бях бременна, и докато кърмех - според гинеколога, педиатърката и стоматолога - няма никаъв риск за бебето. Не съм спирала да кърмя! Съветвам те и ти да не спираш Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Предпазните мерки, които ти препоръчва педиатърът, са напълно ненужни  StopВъпросът за местната упойка на зъб съвсем скоро стоеше и пред мен.  ThinkingНяма от какво да се притесняваш, кърми си спокойно, нищо не рискуваш Laughing Погледни този линк по темата   http://club.biberonbg.com/read.php?10,125502,125502#msg-125502

   Приятно кърмене!
Виж целия пост
# 7
На мен всичките зъби ми направиха с местна упойка и не съм спирала да кърмя и нямаше никакъв проблем. Кърми си, без да се притесняваш изобщо!
Виж целия пост
# 8
Правих си зъбите, когато момиченцето ми беше на 4 месеца. Направиха ми точно 20 пломби, като за тях използваха към 10 упойки (защото на някои места ползваха упойка за два зъба, ако са един до друг). Това беше в рамките на 10 дни, в които всеки ден ходих на зъболекар. Освен това при един от зъбите се наложи вадене на нерв и слагане на лекарство. През всичкото това време кърмих без проблеми нито за мен, нито за бебето. Разбира се всеки път предупреждавах зъболекарката, че кърмя (на нея сигурно й писна от това), да не би да вземе да ми сложи нещо неподходящо. Тя беше категорична, че няма проблем, но за всеки случай уговаряхме час половин час след последното кърмене и се предполагаше, че до следващото ще минат поне два часа. Така че, моят съвет е, освен ако наистина не е нещо много специално и отровно като упойка да не прекъсваш кърменето. Два дни ми се струват страшно много. Аз също не мога нищо да изцедя нито с помпа, нито с ръка и съм сигурна, че ако прекъсна да кърмя и за един ден ще се наложи да отбивам. Аз също много го мисля този въпрос, защото се налага да пътувам до София, а това няма как да стане за по-малко от два дни. До сега пътувах винаги с бебка, но при последното ни ходене катастрофирахме и тя по чудо се спаси и  твърдо реших повече да не я подлагам на подобен риск и да не пътувам с нея през зимата, но много се притеснявам как ще се отрази прекъсването на кърменето за два дни.
Виж целия пост
# 9
Дори и след пълна упойка (примерно след секцио) се изчаква само 24 часа за започване на кърменето.
Питай зъбаря каква точно упойка ще ти слага и търси конкретно инфо за този вид.
Питай педито на какви данни е базирано нейното мнение.
Виж целия пост
# 10
А ако все пак се наложи да цедиш, пробвай с пръсти, спокойно и без да се стресираш. При мен още след първото раждане се разбра че помпата е безполезен уред за мъчения, но с пръсти при нужда се е случвало да докарам удивителни количества.
Виж целия пост
# 11
Мами,много ви благодаря за отговорите,както винаги безкрайно полезни!  bouquet  bouquet  bouquet

Питай зъбаря каква точно упойка ще ти слага и търси конкретно инфо за този вид.
Питай педито на какви данни е базирано нейното мнение.

Педката се базира на това: "Един полицай 2 метра дълъг онзи ден влезна в Пирогов заради зъбна упойка,айде сега да не експериментираме с бебета!" буквално цитирано.Доста стряскащо ми прозвуча.Мисля,че имаше предвид риск от някаква алергична реакция.С лека ръка ми каза: "Два дни ще даваш АМ, Аптамил или НАН,там каквото си купиш" #Crazy.И аз се вързах,въпреки че ми стана доста кофти Close.А нямахме и Интернет точно в този момент.Добре,че по-късно проимахме и пуснах темата и добре,че отмених часа при зъболекаря поради други причини,по-точно зъбоникнене на бебка.Прецених,че точно в такъв момент не трябва да я залъгвам със други разни млека Rolling Eyes

Дори и след пълна упойка (примерно след секцио) се изчаква само 24 часа за започване на кърменето.

Даа,даже сега се замислих,че след раждане,макар и нормално пак те наблъскват с разни обезболяващи и то венозно и въпреки това ти носят бебчето за кърмене само след 3-4 часа.Аз даже родих с епидурална упойка и пак ми дадоха бебка за кърмене.Помня,че дори не ме беше отпуснала упойката и акушерките ми помагаха да стана от леглото,за да взема бебчето (ей,че мил спомееен  Heart Eyes). Все пак предполагам и се надявам,че една местна упойка не е по-опасна  newsm78
 
До сега пътувах винаги с бебка, но при последното ни ходене катастрофирахме и тя по чудо се спаси и  твърдо реших повече да не я подлагам на подобен риск и да не пътувам с нея през зимата, но много се притеснявам как ще се отрази прекъсването на кърменето за два дни.
Леле, Фапуа,ужас направо изтръпнах като го прочетох това!Добре,че сте живи и здрави и че няма някакви трайни последствия.И на мен са ми се случвали такива инциденти по-миналата година и при единия бях бременна.ГОлям ужас е!Направо е като на война на пътя и може само да се молим Бог да ни пази  Praynig
Виж целия пост
# 12
Аз си имах предварително изцедена една доза кърма и за успокоение веднага след упойката, в къщи изцедих малко и изхвърлих колкото за едно хранене. Може би и това не е нужно, но ако много се притесняваш - става.

Заради подобни глупости педиатъра го ползвам само да бие ваксини и да дава направления. Твоята не мисли ли, че има риск да ти се отбие детето така? Може би за нея това е без значение!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия