Спецялно за вас- Белтъчена торта

  • 1 633
  • 13
Момичета, спецялно за вас споделям снощното си "обиране на точките" в сладката фаза на купона Laughing

Белтъчена торта

Блат: 2 белтъка се разбиват с 6 лъжици захар до твърд сняг. Прибавят се около 30 гр кокос. Изсипва се във форма облепена отвътре с алуминиево фолио намазано с масло. Пече се около 15 мин в предварително загрята фурна до 180°С. Фурната се изключва, а блатът се оставя вътре до пълното й изстиване.
По същиа начин се процедира и с втория блат.

Отделно се разбива 400 мл течна сметана с пудра захар на вкус.
Тортата се подрежда като единия блат се слага в тортена чиния, маже се с вишнево сладко (може и др), ръси се с кокосови стърготини, маже се със сметана, слага се вторя блат, сметана и цялата торта се ръси с кокос и украсява по желание.

Да ви е сладко!
Виж целия пост
# 1
Ох, аз я бях правила тази торта, само че с круши и сега като си помисля направо ми потекоха лигите Grinning Ето я тук Grinning
Виж целия пост
# 2
Звучи мнооого обещаващо! Особено като се има предвид, че обожавам кокос и сладко от вишни!
Виж целия пост
# 3
Яла съм такава торта в Сърбия. Там обаче бяха изпечени около 10-15 блата на много тънко ( около 0.5 см) . Всеки блат беше различен с нещо си в него.
Всеки блат беше слепен с различни неща- течен поколад, сладко, и какво ли още не. Тортата беше и леко сиропирана.
Домакинята каза че с еправи около 2 дена, но пък за сметка на това е най-вкусната торта ядена някога от мен.
Виж целия пост
# 4
направих я в нисковъглехидратен вариант - нали съм на диета. изглежда обещаващо, но ще я опитам едва довечера, като дойдат гостите.
Виж целия пост
# 5
направих я в нисковъглехидратен вариант - нали съм на диета. изглежда обещаващо, но ще я опитам едва довечера, като дойдат гостите.
И как е? Sunglasses
Какъв е твоят вариант?
Виж целия пост
# 6
Ето по такива си падам, супер идея. Ще се пробва задължително от мен и ще докладвам.
Виж целия пост
# 7
Много бърза и приятна торта  bouquet. Само замених вишневото сладкото с боровинково. Всички много я харесаха, а синът ми много държеше да почерпя и заека му 2 пъти  Simple Smile.
Виж целия пост
# 8
направих нвд-тортата като замених захарта с подсладител (портокалово прахче степ Simple Smile); вместо сладко, върху блата сложих накълцани 1 банан, 1 киви и половин портокал, а също и малко филирани бадеми. разбих заквасена сметана с още малко степ и намазах тортата доста обилно. не си занимавах да смятам съотношението мазнини:въглехидрати:белтъчини, но освен плодовете и кокоса, всичко друго е почти без въглехидрати.
Виж целия пост
# 9
DolceVita благодаря за хубавата рецепта  smile3525
Спазих я напълно и стана наистина много хубава торта.
Виж целия пост
# 10
Момичета,
Аз ли нещо не съм разбрала или в този блат за торта наистнина не се слага брашно. newsm78
Виж целия пост
# 11
разбрала си. няма брашно.
Виж целия пост
# 12
Момичета, много се радвам, че ви е харесала Flutter

А утре ще ви кажа и тортата от миналата събота, че сега имам за бачкане ConfusedСтана фантастичен десерт.
Виж целия пост
# 13
Днес правих тортата но блатовете станаха тънки и едни такива лепкави. Дали нещо не съм объркала с блатовете? Очаквах да стане нещо като целувка, а те се огъваха. Иначе на вкус е супер! Много хубава комбинация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия