Внимание родители

  • 692
  • 8
Мили родители, аз заявявам моето ясно "ПРОТИВ - ДРОГАТА", но за да помогнем на децата си трябва да реагираме. Ние сме няколко потърпевши родители, знаем тел. и име на дилър обикалящ по училищата. Моята дъщеря е била "зарибена"с  други деца докато са били в двора на училището. Присламчва се към компанията чрез някое познато дете и  след време те са опитали амфетамини, просто за опит под вещото му ръководство".
Полицията потвърди,  залавян е неколкократно, но по някакъв чл. освобождаван срещу гаранция 2000лв. Той е сред децата и нагло "изкарва прехраната си. Доста е амбициозен и квартала е гръмнал от него.
Искаше ми се да публикувам номера и името, и всеки родител ако открие този номер в GSM-а на детето си да го изтрие за да остане наглото момче без работа.
Какво да направя според вас?

Мерките, които можете да вземете - сериозен контрол, проверете тел. на детето- ако има тел. без име или само с инициали проверете ги, запознайте се с всички приятели на детето си,наблюдавайте и при промяна в поведението не си го обяснявайте с пубертета, а съберете нужната информация и говорете. Още много неща бих ви казал за да мога да ви спестя това  през което минаваме ние сега.

 
Виж целия пост
# 1
Би ли споделил за кои училища и в кой град става дума и за колко големи деца. Не че това е гаранция, че на нашите деца няма да им се случи зарибяване от друг, но все пак ще е полезно.
Тук пишат предимно майки с по-малки деца, но те ще пораснат и възпитанието им в тази насока трябва да започне още от сега. Едно от нещата на които се опитвам да науча децата си е да бъдат самостоятелни, индивидуалисти, ако щете, да не се страхуват да бъдат различни от другите, да имат винаги собствено мнение и преценка. И наркотиците, цигарите и алкохола са едни от нещата, които ме подтикват. Да не се подвеждат по модата, тълпата или защото сега някой популярен в тяхната среда го прави и те го следват сляпо, без да се замислят.
Виж целия пост
# 2
Искрено съчувствам на всички засегнати от проблема с дрогата и се моля пфсрадавшите да са възможно най-малко. Темата ми е колкото близка /вече имам ученичка/, толкова и далечна /доколкото дъщеря ми е все още първи клас/. Знам, че ако човек търси информация, може да я намери, но подсъзнателно отлагам отрицателните емоции, които тя събужда в мен.
Ще съм благодарна за всяка конкретна информация и пример, за да не се окажа неподготвена. Хората са казали "Не питай старо, а патило" .
Виж целия пост
# 3
Въпросният младеж /дилър/ е в София  на 19г.,само с  основно образование. Със сигурност се навърта във всички училища на  Младост- ите и по-близките  квартали. Отначало е предлага само трева - небрежно, не е насилвал никой, провокира любопитството, изяснява как не можеш да се пристрастиш и колко по-вредни са обикновените цигари и т.н. Като се залепя за някой по-контактен или за тартора на компанията, постепенно печели доверието им и после е лесно. Когато тази схема е била приложена в компанията на дъщеря ми децата са били 8-ми клас.  ThinkingСега са десети клас. Проблема е, че тъй като вече и той е по-голям, той си обучава едно-две деца коита да печелят доверието на някоя компания. Знам, че ще прозвучи като крими филм, НО за съжаление е истина.
Виж целия пост
# 4
Разбрах че тук е за по-малки деца, моля ви кажете ми в кой форум да отида.
Виж целия пост
# 5
за съжаление аз незнам къде да пишеш, за да предупредиш родителите на по-големите дечица, но съм сигурна, че и тези с по-малки се интересуват от предложената от теб информация. моето съкровище е малко, но определено се замислям за тези неща и се интересувам как да подготвя дъщеря си за срещата с тях /такава съм сигурна, че ще има  Sad/. ще следя темата ти, дори да се преместиш в друг форум!
Виж целия пост
# 6
Благодаря за инфото, колкото и да носи отрицателни емоции е изключително полезно. Но лошото е, че възрастовата граница непрекъснато пада и е възможно скоро да стигне и нас- родителите на първолаци. Може би няма да е зле да пуснеш темата в дир-а и по специално примерно в теми за тинейджъри.....Успех и здрави нерви.
Виж целия пост
# 7
Като че ли в този форум има майки на по-големи деца.

http://clubs.dir.bg/pBoard=parentsostlist.php?Cat=167&


Разбрах че тук е за по-малки деца, моля ви кажете ми в кой форум да отида.

Виж целия пост
# 8
Кажи в кой форум си пуснал тема.Аз съм майка на малки деца,но предпочитам да съм запозната с проблема,както и може би други майки от този форум.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия