Я пак да питам за паспорт

  • 2 987
  • 22
Простете ме, но да питам кога се дава стария паспорт за подновяване?
Моя изтича август та се чудя кога трябва да го сменя.
Лично ли трябва да дам паспорта?
И що годе в какъв срок ти издават новия и как става кореспонденцията?
Виж целия пост
# 1
Киара, направи пълномощно на някой от роднините ви в бг-мажът ти трябва обаче сам да попълни и подпише формуляра за нов паспорт пред длъжностно лице (по принцип в консулска служба в посолството). Пълномощникът в бг има правото само да подаде и получи паспорта, няма право да подписва или поправя данните във формуляра. мъжът ти задържа паспорта си до получаването на новия.
Виж целия пост
# 2
Че може ли такъв документ,в случая паспорт да се прати с куриерска фирма?Аз мисля ,че вече ги забраниха тия пратки newsm78
Виж целия пост
# 3
Че може ли такъв документ,в случая паспорт да се прати с куриерска фирма?Аз мисля ,че вече ги забраниха тия пратки newsm78


Е, как иначе да го получа?????

Значи мога да си изкарам нов без да връщам стария? И може да е след изтичане на срока?

А как става без пълномощно? Аз да си подам молбара в... където трябва и служебно да го получа....
Виж целия пост
# 4
Е, как иначе да го получа?????

Значи мога да си изкарам нов без да връщам стария? И може да е след изтичане на срока?

А как става без пълномощно? Аз да си подам молбара в... където трябва и служебно да го получа....

И аz това им се чудя_ Не можело по поЩата, не можело и по друг човек (било zабранено някой да се раzхожда насам_натам с чужд паспорт в джоба) ами zаЩо тогава дават въzможност да го иzвади пълномоЩник? newsm78

Беz пълномоЩно става като отидеШ ти на място (в БГ) или в посолството, това в послоството било дълга и Широка (около 6 месеца)

И моят иzтича преz август, но съм намислила да отида да го сменя на място. А колко време преди иzтичането му може да се подновява? Някой zнае ли?
Виж целия пост
# 5
малеееееееееее, Киара извинявай-естествено,че става въпрос за твоя паспорт, а не за нечий друг Embarassed

Успех в другата тема!
Виж целия пост
# 6
Аз си правих нов паспорт преди няколко  месеца.Написах си  пълномостно, копие от паспорта и самоадресиран плик и ги пратих до българското консулство.След като ми ги върнаха с нотарялните пе4ати, ги пратих с DHL до на6ите да ми направят нов паспорт.Аз си върнах старят паспорт.
Виж целия пост
# 7
От кога не може да се праща по пощата? Аз моя преди 4 години и половина така си го получих. По пощата като препоръчано и застраховано писмо.
Виж целия пост
# 8
Аз моят си го получих от Бг по DHL. Не само , че нямат забрана, но даже имат и специална услуга за такива неща, казва се Document Express
Виж целия пост
# 9
може и с куриер ( DHL  напр.), но трябва да платиш по голяма сума.....
Виж целия пост
# 10
може и с куриер ( DHL  напр.), но трябва да платиш по голяма сума.....

Нали една мама (не си спомням коя беШе и откъде) миналата година се оплакваШе, че властите и бяха прибрали паспорта директно от поЩата и Щяха да й го конфискуват, zаЩото било zабранено. Накрая след много раzправии й го бяха върнали. Някой спомня ли си случая?  Аz от тогава съм останала с впечатлението, че е zабранено иначе другаде не съм го чувала. Пък може и да се е отнасяло само zа въпросната държава, zнам ли... newsm78
Виж целия пост
# 11

И моят иzтича преz август, но съм намислила да отида да го сменя на място. А колко време преди иzтичането му може да се подновява? Някой zнае ли?

Моя паспорт го смених  6 месеца преди да изтече Wink

Виж целия пост
# 12
Аз си правих нов паспорт преди няколко  месеца.Написах си  пълномостно, копие от паспорта и самоадресиран плик и ги пратих до българското консулство.След като ми ги върнаха с нотарялните пе4ати, ги пратих с DHL до на6ите да ми направят нов паспорт.Аз си върнах старят паспорт.

Значи, копие на всички страници на пспорта (без оригинала) и пълномощно за някой от България в плик за писмо и до консулски отдел отговарящ за вас ?!
От там като ти подпечатат пълномошното ти го връщат за да го пратиш на който трябва. И копията от паспорта ли ти връщат?
Подпечатаното го пращаш в Б-я, от там ти взимат новия паспорт и ти го пращат по куриер!

и всичко това без да се налага лично да ходиш до консулски отдел???

Извини ме че така като за малоумни го описвам, но не искам да изпусна някоя подробност.
Виж целия пост
# 13
И моят иzтича преz август, но съм намислила да отида да го сменя на място. А колко време преди иzтичането му може да се подновява? Някой zнае ли?

НЯма ограничения zа по_рано вадене. Иzрично питах като бях в районното, zаЩото брат ми трябваШе да си подновява zадграничния, а пътуването му беШе с около 4_5 месеца по_рано
Виж целия пост
# 14
Аз си върнах старят паспорт.

От къде си го върна паспорта?
И него ли пращаш до посолството заедно с копията?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия