Арменски сладки

  • 6 627
  • 7
Търся рецепта за онези арменски сладки, които са с пълнеж от локум и орехови ядки, не намерих рецепта даже с Гугъл, надявам се тук да ми я подскажете   chef .
Виж целия пост
# 1
Опитай тези, невероятни са, особено на другия ден:
Теди, аз правя такива бирени топчета

Ето и рецептата им:
ТОЧПЕТА С БИРА
1 ч.ч. олио
2 ч.ч. брашно
1/2 ч.ч. бира
1 бакпулвер
пудра захар за овалване, локум/орехи - по желание

Омесват се всички продукти без захарта, правят се топчета - може в средата да се сложи локум или орехче, пекат се и докато са горещи се овалват в пудра захар.
А за истинските арменски сладки четох някъде, че се прави парено тесто, но без яйцата накрая и от него арменците правят и сладки, и соленки. Но аз лично не съм пробвала.
Виж целия пост
# 2
И аз правих бирените топчета на Теди(много уважавам нея и рецептите и), станаха много хубави, но на следващият ден можеше да играем тенис на маса с тях.
Виж целия пост
# 3
Баба ми е имала дълги години приятелка арменка и прави страхотни арменски сладки, ако не се включи някой арменец да ми се смее, утре ще я питам за рецепатат и ще ви постна. Незная обаче дали няма да е нещо подобно на бирените топчета  Thinking
Виж целия пост
# 4
И аз правих бирените топчета на Теди(много уважавам нея и рецептите и), станаха много хубави, но на следващият ден можеше да играем тенис на маса с тях.
Пропуснах да отбележа, че замених олиото с мас. Така ставаха все по-вкусни Wink
Виж целия пост
# 5
Aз правих бирените топчета, но след 1-2 дни станаха мн.твърди, може да е от това ,че няма яйца  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Да ви кажа аз тези Бирени топчета съм ги правила 6-7 пъти вече с най-разни пълнежи и стават НЕВЕРОЯТНИ - и колкото повече "остаряват" толкова по-пръхки...абе страшни!!! newsm10 Всичките ми приятелки ме гонят за рецептата, а напоследък и четири двойки франсета Crazy!!!

А според мен тази чудна рецепта е на Хонда и отново й благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 7
Аз имам една рецепта , която съм я записала "арменски сладки", но не ми е под ръка сега. Доколкото си спомням се точеше тесто , мажеше се с конфитюр и ядки,  навиваше се на руло и се режеше на филийки , които се пекат. Евентоално другата седмица мога да напиша рецептата , защото е на вилата.
 newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия