проблеми с апетита

  • 493
  • 6
здравейте мами, От извесно време имам проблеми с моя малък син който е на една година и половина. Отказва да яде всякаква храна, дори и такива неща които преди ги ядеше с удоволствие. Храненето за мен се превръща в мъчение ,а той само пищи и не иска да погледне какво му давам. Досега не съм имала такъв проблем с него защото винаги се е хранил много добре а сега какво става не мога да си обясня. Пишете как се справяте с такъв вид проблем.
Виж целия пост
# 1
Боже колко познато и страшно, много е трудно,когато детето не яде. А има ли примерно нещо, което изцяло привлича вниманието, например някое детско предаване или филмче или пък игра, някоя магистрала с много коли, които бучат с ръката на мама и всякакви такива маймунджилъци, междувременно ти пъхаш бързо лъжиците и точно когато слагаш лъжицата най-много бучиш и отвличаш вниманието, абе аз съм спец в разни измишльотини такива, но по-скоро е важно да намериш причината за нежеланието, да не би да го боли гърло или да е нещо друго? Настинка, грип в начална фаза или знам ли какво, консултира ли се с джипито му?
Виж целия пост
# 2
Как така? Нищичко ли не хапва? От какво живее това дете? Да не би да си хапва тайно сладкиши, солети и Зрънчо-вци и да отказва основните ястия, които му предлагаш? Може би през зимата се застоява повече вкъщи и няма къде да изразходва енергия и да огладнее. Извеждаш ли го навън да се потъркаля в снега? Свежият въздух прави чудеса.
Виж целия пост
# 3
здравейте отново. Не че нищо не хапва но например ако изяде една ябълка и един банан и това му е за цял ден , а иначе изразходва много енергия защото ходи на градина. Чудя се как оцелява без да хапва по- сериозна храна. А чипсове, зрънчовци и такива залъгалки почти не му давам , защтото знам че не са полезни за малките деца на неговата възраст. А като го закарах при GP-ито и го прегледа каза че всичко му е ок.
Виж целия пост
# 4
Редовно се случва, на периоди е, понякога изкарва цяла седмица на банани и портокали, след това пък яде супа, основно и десерт по 3 пъти на ден. Водя се по нея, не й броя нито количеството, нито броя на храненията.
И на мен ми се случва да имам дни, в които да не ми се яде /са съжаление са малко  Mr. Green/
Мисля, че ако не слабее и няма отражение, е добре да го оставиш и да му даваш да яде, когато огладнаее  Peace
Виж целия пост
# 5
И при нас е същото положение понякога.Един ден яде като за последно, а друг път почти не мога да му сложа храна в устата.Сестра му и тя е същата.
Ще ви разкажа една случка с големия ми братовчед, когато е бил бебе.Та той не искал да яде изобщо и го завели на лекар.Доктора го прегледал и попитал майката - Лидееее, а сере ли? И тя отговорила - Ми да, и то много редовно.А доктора казал - Ми щом сере, значи яде. Mr. Green
Виж целия пост
# 6
щом джипито е казал, че всичко е наред, не се притеснявай. имат си децата такива периоди на отрицание. не го насилвай, като не иска. временно е, но ако го насилваш да се храни, може да остане за дълго време. няма здраво дете, което да е умряло от глад, при наличието на храна. не се тревожи! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия