Проблем със ставите -много пукат!!!

  • 21 196
  • 11
От един месец насам се чувствам странно.Освен,че имам температура 37.2,за която вече писах,започна и пукането във всички стави.Пукам и буквално хрущя,скърцат ми коленете при всяко движение,а най вече при изкачване на стълби.Имам чувството ,че всеки момент ще се разглобя.Сутрин като се събудя  усещам лека болка в петите и около 10 мин съм като скована.После като се раздвижа всичко ми минава,няма никаква болка-остава само скърцането,което почна вече да ме притеснява.Ходих на ревматолог и си направих всички изследвания и за ревматизъм и за реактивен артрит,но всико е ОК,а ставите ми продължават да хрущят.Не знам вече на какво се дължи-на липса на винамини ли е,от килцата ли е,защото имам няколко в повече за момента. newsm78Пия артростоп но не ми действа.Вие какво ще кажете?Всяко мнение по въпроса ми е от полза!
Виж целия пост
# 1
О мила, и като чета какво си написала все едно чета за моят проблем......Само дето аз не съм ходила сериозно по доктори.........Но един познат лекар ми каза, да пия повече калции и да съм си направила консултация с уши, нос и гърло, защото имало нещо връзка със сливиците.......Но аз лично нищо не направих, но това пукане си продължава, преди беше само на глезените, а сега и на коленните стави........Но същият този познат ме посъвевтва и да отслабна.....той е хирург.............и сега съм се заела и да отслабвам, дано това помогне.........И на теб ти желая бързо разбиране и оправяне на проблема!!! 
Виж целия пост
# 2
Защо не опиташ да си направиш изследвания за остеопороза.Напоследък съвсем се е скъсила възрастовата граница на това заболяване.
Виж целия пост
# 3
Лятото имах същия проблем- е, още го имам де, но съм по-добре.
Отидох при ревматолог- освен че ми откри шипове (на 22 съм), оказа се че имам силно хрущене в ставите, особено в колената и китките. Това не се лекувало, но се облекчава- предписа ми Картиласин- то е нещо на основата на глюкозамин, с природни екстракти- тоест, не е лекарство. Действа добре. Цената му е 3.30 за блистер, за 2-та месеца ми отидоха 18 блистера...нее нужно да се предписва от лекар, но пък ако имаш как- отиди и се консултирай.
Виж целия пост
# 4
Zdravei, za problem v stavite ima edin produkt kazva se "Gelatina".

www.herbamedicabg.com - na tozi sait ima informatzia za nego.

Dano da se opravish, men sashto mnogo me boliaha stavite i minaha bez nishto da pravia 9-10 mesetz sled kato rodih.
Виж целия пост
# 5
Лятото имах същия проблем- е, още го имам де, но съм по-добре.
Отидох при ревматолог- освен че ми откри шипове (на 22 съм), оказа се че имам силно хрущене в ставите, особено в колената и китките. Това не се лекувало, но се облекчава- предписа ми Картиласин- то е нещо на основата на глюкозамин, с природни екстракти- тоест, не е лекарство. Действа добре. Цената му е 3.30 за блистер, за 2-та месеца ми отидоха 18 блистера...нее нужно да се предписва от лекар, но пък ако имаш как- отиди и се консултирай.
Момичета ,Благодаря ви за отговорите .Stef как  ги  откри тия шипове ревматолога и какво каза?Има ли лечение някакво?А тия стави  защо така ни хрущят-аз взех сериозно да се притеснявам заради това.Като каква болест го водят това?Като изкачвам стълби се чува страшно скърцане от колената ми и това започна миналия месец.Преди това не съм имала проблеми.Аз също пия Картилазин-3 по 1 и взимам и Остеофарм-витамини.Сама ги почнах-нищо не ми е предписвано от лекар,но резултат за сега още като че ли няма.Ти казваш ,че си по-добре.В какъв смисъл?Намаля пукането и скърцането ли?А болят ли те ставите?При мен болка няма,единствено в петите и то само сутрин.Но се притеснявам как ще е за в бъдеще затова още отсега трябва да взимаме мерки и да спрем износването на ставите.А с килограмите как си-те оказват голямо влияние.Аз имам 15 кг за сваляне и сега се трудя и над този проблем и дано скоро имам резултат.
Виж целия пост
# 6
Ами значи, шиповете ми ги откри с рентгенова снимка на вратлето Simple Smile Оплаквах се от болки в ръцете, бодежи по-точно, оказа се че е заради това. Лечние за шипове няма Confused Дори физиотерапията е безмислена, просто може да се облекчи болката с масажи, упражнения за раздвижване, изправен стоеж- на мен проблемите ми дойдоха от неправилната стойка пред компа. Затова сега съм ограничила това си занимание, гледам да не се изгърбвам хич. По-добре съм в смисъл, че не прекалявам с висенето пред компа, оттам няма болки, а и хрущенето намаля. С килограмите съм добре- е, имам 3-4 излишни Crazy От колко време пиеш Картилазин-а? Той не че кой знае колко ще помогне, но пък определено няма да ти навреди, хубав е.
Ако решиш да се консултираш с лекар, препоръчвам ти ревматолога от Втора поликлиника- срещу ресторант Стадиона. Много е добър, аз съм доволна. казва се Юлий Спасов.
Ти какво правиш през деня по принцип? Нещо натоварващо, преуморяваш ли се...?
Виж целия пост
# 7
Откакто се помня мойте стави пукат непрекъснато при най- малкото движение , мисля че проблема го имам от най- ранна детска възраст , вече дори не обръщам внимание отдавна съм се абстрахирала от този проблем  температурата ти не е от ставите
Виж целия пост
# 8
Чак сега забелязах това за температурата...хм..от колко време ти е висока казваш ? Предполагам няма връзка със ставите, но желателно е да идеш на лекар, да ти пуснат и ПКК- ако има някакви възпалителни процеси ще си покаже при изследването.
Виж целия пост
# 9
Чак сега забелязах това за температурата...хм..от колко време ти е висока казваш ? Предполагам няма връзка със ставите, но желателно е да идеш на лекар, да ти пуснат и ПКК- ако има някакви възпалителни процеси ще си покаже при изследването.
Температурата си я имам от два месеца и правих всякакви изследвания,даже утре пак ще хода и всичко ми е наред,с изключение на левкоцитите,които са малко високи.Само на гинеколог не съм била,но в четвъртък и това ще направя.Поне да съм сигурна,че ми няма нищо сериозно.Пък и е хубаво човек поне веднъж годишно да си прави основни профилактични прегледи.Аз ако не умирам -не ходя на лекар,но за тия два месеца обиколих сумати лекари и болници.И съм доволна,защото иначе никога нямаше да го няправя.Stef можеш ли дао ми дадеш кординатите на д-р Спасов-телефон и работно време.Аз ходих при проф.Солаков във ВМИ и съм доволна,но второ мнение по въпроса никога не е излишно.
Виж целия пост
# 10
Пък относно натоварването,за което ме питаш-въобще не товаря ставите даже.Аз съм в майчинство и имам само домакинска работа и повечето ми е излежаване и висене пред компа.При мен има една наследственост и предразположеност към артрити и артроза.И баща ми и баба ми го имат тоя проблем с износването на ставите.Дори забелязвачм,че и на дъщеря ми още от сега краченцата и пукат,когато я преобувам,а е толкова малка още.Ти с какво се заниманваш?Аз да се похваля,че за 7 дни свалих вече 4 кг,което е голямо постижение и веднага почувствах разликата.Май пукам по-малко от преди Laughing
Виж целия пост
# 11
Успех в свалянето на килограми  Grinning Да не вземеш да зачезнеш по някое време Mr. Green
да знаеш че може и да е наследствено и проблема при теб да е от това. Замислих се за температурата обаче...а да не би да си бременна  Blush
Аз съм студентка,уча, на компа вися...мойто натоварване  е от прегърбване предимно Confused
На Спасов координатите не ги знам...той си е в кабинета, на първия етаж вдясно още като влезнеш, запазва се час примерно предния ден. Но щом те е преглеждал лекар от ВМИ, мисля че нямаш нужда от друг, все пак ВМИ си е ВМИ, нали Wink Въпросът при теб е да се облекчи пукането, а и ако имаш болки понякога- също да се намалят по някакъв начин. И да се види от какво е температурата...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия