Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 2

  • 208 251
  • 1 064
Тъй като старата тема навъртя 100 страници с полезни съвети и коментари пускам нова тема за обсъждане на най-добрите съдове за здравословно готвене.

Ето тук може да намерите едно добро обобщение на препоръките в първата тема , за което благодарим на take a smile   bouquet

И един файл с обобщение, за който благодарим на sash   bouquet

Тема 1

В началото на първата тема тепърва се замислях за съдовете, в които готвя.
След доста четене и полезни съвети да споделя, че се спрях на съдовете Силит - тенджери от серията Силарган и тиган Силит Дурадо.
Много съм доволна. Единствения недостатък е, че са по-тежички.
Тиганът е незалепващ и до момента издържа тестовете с палачинки, печено месо и омлет.
Виж целия пост
# 1
NBM   bouquet
Избрах си тенджера Le Creuset и утре ще я поръчам.Още се чудя за тиган и си харесах на  същата марка,но ще изчакам да дойде първо тенджерата,да я пробвам и тогава тиган.
Благодаря много на всички момичета който споделят и помагат,защото от толкова много информация имаше момент в който и аз не бях сигурна точно какво търся и искам  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Кои тигани с керамично покритие не са нанотехнология?
Виж целия пост
# 3
И аз съм на косъм да поръчвам една тенджера Le Creuset.
Виж целия пост
# 4
Кой е най-безвредния съд за варене на мляко?С обикновена тенджера винаги загаря и има един особен вкус след това.
Виж целия пост
# 5
Направо ти завидях, че си вариш млякото. Сигурно пиете истинско мляко, щом го варите. Ние купуваме само от оная бялата вода, дето я продават в кутии, пием я направо от тях и сме забравили вече какво беше това да вариш мляко. Веднъж реших да кипна т.нар. "мляко", то взе, че изкипя и изобщо не ми замириса на загоряло мляко, онази миризма, дето я помня от детството. На нищо не замириса.

Извинете ме, отклоних се от темата за съдовете amiiii
Виж целия пост
# 6
И аз съм на косъм да поръчвам една тенджера Le Creuset.

Заслужава си.
На Le creuset имам вече 1 тенджера,2 тави за печене,1 форма за пай,1 дълбока купа за печене и силиконовата шпатула(страхотна).Искам да си взема и още една тенджера,но не намирам по-малки по капацитет.
В предната тема бях пуснала линк с поръчаната 6-литровата тенджера-гювеч от Lodge - откакто я имам,за всичко(без варене) използвам.Единствения минус е,че е тежка.Отначало миех ръчно,но вече я слагам в миалната.Нищо й няма.
Приготвила съм нова поръчка с грил тиган http://www.casa.com/p/lodge-enameled-cast-iron-10-square-grill-pan-271380.Колебая се за този съд,търсения размер е,но цената ми се вижда прекалена.Какво мислите? http://www.casa.com/p/calphalon-unison-nonstick-4-quart-soup-pot-w-lid-238141

Мляко варя при направа на кремове,използвам тенджери на Ecolution elements. Никакво загаряне. http://www.casa.com/p/ecolution-artistry-saucepan-w-lid-271419. Имат доста по-богат асортимент,но в casa.com не предлагат всичко.
С хидролон основа са и без ПФОА,но никъде не пише за PTFE,което мен не ме устройва и затова купувам нови.
Виж целия пост
# 7
Кой е най-безвредния съд за варене на мляко?С обикновена тенджера винаги загаря и има един особен вкус след това.
Варя го в тенджера с дебело дъно от хром-никел 18/10 - не загаря и няма особен вкус. Ако нямате алергии към никела, мисля че това е подходящ съд  Peace. В такива тенджери и готвя.
Виж целия пост
# 8
Приготвила съм нова поръчка с грил тиган http://www.casa.com/p/lodge-enameled-cast-iron-10-square-grill-pan-271380.Колебая се за този съд,търсения размер е,но цената ми се вижда прекалена.Какво мислите? http://www.casa.com/p/calphalon-unison-nonstick-4-quart-soup-pot-w-lid-238141

Какво им е на цената? Доколкото знам Le Creuset са доста по-скъпи, а ти с такъв арсенал от тях - ехе  Grinning. Ако греша пиши от къде могат да се закупят с добри цени.
Виж целия пост
# 9
Саш,всички съдове купувам от въпросния сайт - casa.com,но не мисля,че правят доставки до България.Изключително експедитивни и професионални,държа да отбележа.
Ако разгледаш разделите Cookware и bakeware,ще видиш офертите,какво се предлага и на каква цена.Все пак говорим за скъпи кухненски съдове и намаленията са съществени.Вмомента освен предлаганите оферти,има и 20% офф,дори на вече намалените артикули. Peace
Виж целия пост
# 10
Привет дами, в Метро има ли тенджери и тави 18/10 ? Или някъде другаде в Пловдив, искам да взема една тенджера, на поносима цена на първо време, че изхрърлих старите, а по-нататък да купувам Le Creuset или Силит .... ще го мисля,  от скоро хвърлям по 1 око на темата, но днес тотално хвърлих мерника на тенджерите. Тавите ще ги последват и те скоро. Иначе исках да попитам, за по-големи порции, като печени картофи и мусака примерно .... какви тави ще препоръчате- трябва да са по-големки Simple Smile , в момента съм доста объркана , четох в старата тема, но не открих коментари отностно големина. Ще съм благодарна за малко насоки в тази посока-големина и безопасност на тави Simple Smile)
Виж целия пост
# 11
Привет дами, в Метро има ли тенджери и тави 18/10 ? Или някъде другаде в Пловдив, искам да взема една тенджера, на поносима цена на първо време, че изхрърлих старите, а по-нататък да купувам Le Creuset или Силит .... ще го мисля,  от скоро хвърлям по 1 око на темата, но днес тотално хвърлих мерника на тенджерите. Тавите ще ги последват и те скоро. Иначе исках да попитам, за по-големи порции, като печени картофи и мусака примерно .... какви тави ще препоръчате- трябва да са по-големки Simple Smile , в момента съм доста объркана , четох в старата тема, но не открих коментари отностно големина. Ще съм благодарна за малко насоки в тази посока-големина и безопасност на тави Simple Smile)

Нормалните метални тенджери, които има в Метро са точно от хром-никелова стомана 18/10.  Разбира се, има и другите му там материали- керамични и прочие. Чети какво пише на кутиите и етикетите Peace

По-голяма тава, правоъгълна за мусака, пълнени чушки и прочие имам огнеупорна на Пирекс, както и две емайлирани обикновени на Хром Силистра, те са кръгли. И трите ми вършат много добра работа.
Виж целия пост
# 12
Купих си италиански тиган Мондо с керамично покритие без PFOA и PTFE. 26 см., 43 лв. на промоция в Карфур.
Виж целия пост
# 13
И аз днес гледах тази марка в същия магазин, има ли отзиви за нея?
В Метро бях, но имаше само комплекти, което не ми свърши работа, защото исках на първо време 1 тенджера, докато си купя по-хубави и скъпи.
Бях в Гама Елит - видях чугунените, дигнах само капака- наистина много тежко нещо, обаче ще помисля по въпроса...
гледах и Фислер - там как стоят нещата..... ? Имаше едно комплектче от 3 бр. тенджерки за 260лв. .. на него му хвърлих око.
Мисля да отида и до "Двата щъркела" да видя Силарган .

Гледах в амазон Ле Крюзе /не съм сигурна така ли се чете/ - имат и разни тавички по 32 см. са най-големите , обаче не са чугунени ами пише,че са "вулканични" - някой има ли такива и този материал какво представлява, безвреден ли е ?  newsm78

Също в амазон пак сродни на Ле Крюзе - марка ПРОкоок - пак чугунени пише, че са..., но доста по-евтинки .

Извинявам се ако въпросите ми вече са коментирани Simple Smile , решила съм да прочета цялата стара тема, до сега я  прехвърлях няколко пъти но по диагонал.
Виж целия пост
# 14
Благодаря за новата тема!  bouquet

В сайта на casa.com под каква ключова дума д асе търси за чугун, че не се ориентирам?

Тези le creuset стават за индукция, предполагам?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия