киста в яйчника

  • 1 805
  • 9
момичета,
искам да ви попитам някоя от вас имала ли е киста в яйчника?по време на бременността лекаря установи че имам 4 см киста в левия яйчник,но каза че не пречела на бремеността,след 1 месец обаче беше станала вече 5 см,но той отново твърдеше че няма проблем.сега след аборта се чудя дали пък не е била тя виновна,дали не трябва да я махна?А размера голям ли е?как се отстранява?

целувам ви и ви обичкам,нали си знаете!!!!
Виж целия пост
# 1
Трябва да се установи какъв тип е - фоликулярна или ендометриозна.
Ако е фоликулярна обикновено предписват противозачатъчни и се маха.
Ако е ендометриозна има смеха на лечение - около 6 месеца, предизвиква се изкуствена менопауза.
В клиниката на Щерев / на други места/ в зависимост от големината и вида практикуват понякога изсмукване.

Едва ли кистата е причина за аборта. Кистата, когато е в по-голям размер става животоопасна, защото ако се спука, може да предизвика кръвоизлив и спешна операция, което вече би застрашило бременността.
Виж целия пост
# 2
Аз имах киста докато бях бременна с Ния. В началото беше 1см, но с напредването на бременността започна да увеличава размерите си. Гледаха ме на всеки 2 седмици, за да следят развитието й, защото ако стане над 5см. трябва да се оперира. Когато достигна 4,9 см. лекарката ме извика пак на следващата седмица, за да я види пак, но имах късмет и на следващият УЗ тя вече беше 2,9 см. и постепенно изчезна. Знам, че киста над 5 см. се опарерира, но приположение, че бебето е с развити органи (т.е. след или по време на 5-ия м.) Знам, че операцията не пречи на бременността, защото кистите са в яйчниците, а бебето е в матката, но незнам ако увеличи размера и не се оперира с какво вреди и дали може да доведе до аборт.  Sad
Дано съм ти помогнала
Виж целия пост
# 3
blagodaria vi za otgovorite momicheta,dano ne se naloji operazia,sled 1 sedmiza sym napregled taka che shte ja vidim.

zeluvam vi
Виж целия пост
# 4
Кистата, когато е в по-голям размер става животоопасна, защото ако се спука, може да предизвика кръвоизлив и спешна операция, което вече би застрашило бременността.

Аз имам 2 такива операции по спешност за една година.Коварна работа е
Виж целия пост
# 5
Преди 4 години имах киста и щях да влизам в болница за операция ,но добре,че не отидах - имах насрочен ден и час -след 1 седмица се оказа ,че съм бременна ......
Виж целия пост
# 6
И след обстоен преглед в часния кабинет на - ...забравих и името те са семейство лекари от 2градска нещо с К... беше ми каза ,че имам извънматочна бременност и се налага оперативно разрешение на проблема !!!!! Този проблем в момента е на 4годинки , жив и здрав  Hug Hug
Виж целия пост
# 7
На моята бивша снаха й махнаха киста, но доста голяма - като портокал. Беше се усукала около яйчника, така че махнаха и него. Дано при теб нещата се развият добре.  Hug Сега не правят ли такива операции с лапароскопия? newsm78
Виж целия пост
# 8
оказа с че моята киста е 4 см и е ендометриознаединят лекар вика веднага да я махаме,другия вика че няма нужда,а да се опитам да забременя в рамките на 6-7 месеца и ако не успея тогава да го мислим.Ами иска ми се да послушам втория лекар така че хсте пробвам пк да видим какво ще стане,дано успеем.... Praynig
Преди 5 месеца забременях т първи опит а пък съм си я имала тая киста...ох знае ли човек... #Crazy
Виж целия пост
# 9
Bimba24,ще видиш ,че много скоро няма изобщо да се сещаш за кистата,защото ще си достатъчно заета с мисли за бременноста си.Не го мисли толкова,а се концентрирай в това да гледаш напред,и да чакаш мига в който ще имаш   EFP  на теста за бременност.Силно те прегръщам и мнооооого те целувам.   Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия