ve4erno hranene na bebeta

  • 508
  • 6
мами искам да ви попитам с какво храните бебетата вечер за да не се будят нощес гладни?а също и как спряхте кармата или с хапчета.бебето ми е вече на 7м. и му порасна 1 зъб и вече много ме боли.мерси много
 Thinking

Виж целия пост
# 1
Ами няма вълшебна храна Grinning Повечето бебета се будят нощем,независимо какво получават за вечеря - това се дължи до някаква степен на разликите в съня при възрастни и деца,донякъде и на външни фактори като зъбоникнене и др.За вашата възраст е нереалистично да очакваш бебето да спи непробудно повече от 5-6 часа (може и да се случи - но не е правило,а изключение).Все пак може да пробваш - примерно в следобедните часове да храниш бебето по-често,а някои майки дават вечер каша като нещо по-солидно.
С хапането от зъбките човек може да се справи лесно и без да отбива бебето (много от нас кърмят бебета с по много зъбки Laughing) - бебето не може едновременно да хапе и да суче,то хапе,когато вече се е нахранило и играе.Така че когато усетиш,че почва да се разсейва,просто го махни от гърдата.Ако те хапне,бързо го махаш от гърдата с едно строго Не и го оставяш на леглото.Или друг ефикасен вариант - без да го махаш бързо му притискаш главата към теб,за да му се запуши нослето и да не може да диша (или направо му стисни нослето с ръка) - така ще свърже хапането с неприятни последствия и ще престане (след още няколко опита,за да се увери,че си сериозна и не разрешаваш да те хапе).Бебетата хапят най-често по време на зъбоникнене,опитват се да си чешат зъбките в теб - затова е разумно преди кърмене да му дадеш да дъвче и хапе играчка за дъвкане или просто намокрена и изстудена хавлиена кърпичка да си начеше венците и тогава да суче.
Спирането на кърмата е най-добре да се прави постепенно и без лекарства.Рязкото спиране с хапчета има много недостатъци (странични ефекти от хапчетата,увисване на гърдите заради рязкото отбиване - не се случват при всички,но при доста жени).Ако си решила да отбиваш,най-добре е да стане в рамките на няколко седмици - избираш това хранене,при което бебето суче най-малко (обикновено на обяд) и го заместваш изцяло.Изчакваш няколко дни гърдите да се нагодят и да престанат да се препълват и махаш следващото хранене,пак чакаш няколко дни и така.Последни остават обикновено сутрешното и вечерното кърмене (макар че всяко бебе си е различно и може да иска да суче за заспиване примерно следобед и вечер,а да пропуска сутрешното - то ще си покаже само).В тази тема има и други естествени начини за спиране на кърмата - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13697.
Виж целия пост
# 2
Незрялата нервна система кара бебетата да се будят, а не гладът.Единици са спящите непробудно деца преди година и половина - две.Това е положението.Дори аз съм забелязала, че когато хлапето преяде вечер/този му даде краставичка, онзи му даде кашкавалче Twisted Evil/, после спи още по-неспокойно.
Не проумявам как може да те боли от един зъб #CrazyНики вече има 13 и изобщо не ги усещам.Не  е като да не се е пробвал да ме ръфне...но се научи с времето.А когато пък суче без да се лигави, абсурд да усетя зъб NaughtyТи сигурна ли си, че от зъба те боли?
Виж целия пост
# 3
Белинда, много е възможно да хапе бебо; моята щерка с 2 зъба ме разбива, същото се постига и само с един
Виж целия пост
# 4
Ако не се е научило да суче правилно бебето може. Като при нас за съжаление, така и не се научи да си отваря повече устата .Сега буквално ме захапва с четирите си зъба и смуче,имам и отпечтъци от зъби,които болят,но търпя просто нямам идея вече как да се справям.
Виж целия пост
# 5
Както вече са ти написали мамите, количеството храна няма особено значение за непробудно нощно спане....аз нямам опит, бамбината продължава да суче през ноща, но има мами, който са успели да отучат и махнат нощното хранене.
Що се касае за хапането със зъбки, случваше се с когато се появиха първите 2бр. и сякаш пробваше каква ще бъде реакцията ми. Е, каква да бъде, дръпване от гърдата и обяснение....явно е разбрала Laughing, сега вече има 10бр и суче без да ме хапе
Виж целия пост
# 6
iskam da pitam zdravi4 za6to trjabva da prodaljava da karmi 6tom e bolezneno za neja.dnes kogato ima tolkova bogato raznoobrazie ot hrani na pazara.pak i nie ve4e jademn i supi,musaka....za6to e nujno da se tormozi.men me boli mnogo i smjatam da spiram -7m. sa dobre da karmi6,spored men,pak i smjatam da rajdam o6te vednaj Thinking.ne iskam da ostavam s lo6o 4uvstvo ot karmeneto i da pritesnjavam i bebeto.4ula sam 4e i to use6ta 4e ti e nepriatno i strada.no vseki si ima svoe mnenie.uspeh Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия