Как казахте на таткото, че сте бременна, а той как реагира?

  • 4 868
  • 13
Здравейте,

направих си тест и ми излезе положителен,
другата седмица ще се опитам да отида на лекар,
но съм в чужбина и тук не се дават толкова бързо часове,
а и съм на работа.

Аз съм пускала вече теми по въпроса, но
ще се обобщя в две изречения.
Бебчето е много искано и желано от мен, от години, с нередовна менструация съм,
без овулация и т.н. няма да се обяснявам.

С таткото сме женени от 5 години, от няколко месеца сме разделени и живеем в различни градове, като той ме посещава събота и неделя.
Не знам, как да му кажа за бременността и кога?
Как ще го приеме? Дали ще ме изостави?
По принцип той много иска да имаме деца, но напоследък се чуди, дали иска да е с мен,
защото не му се иска да напуска работата си и да се мести при мен, а и аз не искам да напускам моята и да се местя при него.
Много объркано го написах.
Детето си обожавам от първия миг, в който почувствах, че съм бременна.
Виж целия пост
# 1
струва ми се, че си много особен човек  Twisted Evil
вечно си заобиколена от някакви странни   Twisted Evil, или от разни други роднини  Crazy.

сега пък и бременна Grinning

хайде, честито и на хаирлия да е  Grinning.

лично при мен  - и в двата случая татковците бяха много щастливи, защото и в двата случая бебетата ми бяха след загуби на предишно дете. във втория случай, и след премахване на един яйчник, така, че беше съвсем чудо, че съм забременяла, при това вътрематочно/таточно Mr. Green/.


реагираха с огромна радост. в единия случай , 20 г  по-късно единият баща си блъска главата, че е реагирал така, защото плаща висока издръжка Mr. Green, а във втория - се радва много, защото детето е пълно негово копие и отражение.

аз играх ролята на инкубатор Twisted Evil - възпрпоизведох две идентични копия на бащите на децата си. нито едно не прилича на мен. жалко  Mr. Green


Виж целия пост
# 2

С таткото сме женени от 5 години, от няколко месеца сме разделени и живеем в различни градове, като той ме посещава събота и неделя.


Този да не би да е онзи скръндзата от другата тема?

Надявам се, че си абсолютно сугурна, че е от него?
 
А другата седмица не се опитвай да отидеш на лекар, а направо отиди, едва когато потвърди бременоста ти тогава съобщи на бащата.

Пожелавам ти след тази новина на мъжа ти да му текне нещо в главата и да те погледне с други очи.
Но не забравяй, че едно дете не лекува темерутщина и егоизъм  Grinning
Виж целия пост
# 3
хайде честита бременност първо!  bouquet
А на таткото му го казваш в прав текст.
Аз на моя му казах докато сменяше нещо по колата и той от изненада чак си дранна главата в отворения капак Joy
Виж целия пост
# 4
Не знам какво би ти помогнало ако ти кажа как моя мъж реагира, когато разбра, че ще имаме дете...
При вас нещата са на светлинни години различни..
Честито и успех от мен, това само ти пожелавам Peace
Виж целия пост
# 5
Много се зарадва.
Не беше изненадващо.

Твоят случай е май доста особен - дано всичко се развие добре.
Виж целия пост
# 6
Честито ! Пожелавам ти да се насладиш изцяло на майчинството .
Казваш го на бащата в прав текст , без значение как ще реагира.
За теб живота ще се промени , за което трябва да бъдеш подготвена.
Изкарай спокойно няколко месеца на работа, след което можеш да
заминеш при него и да го направиш съпричастен към събитието.
Успех и лека бременност.

Виж целия пост
# 7
Закъсняваше ми и решихме да купим тест за бременност. Аз купувам теста, а той (гаджето, с което живеех) уточнява на аптекарката да ми даде тест с две чертички хахаха. Simple Smile Изобщо не очаквах да съм бременна, макар да беше желано, беше почти невероятно, с оглед медицински пречки...
Тестът го направих на следващия ден рано - рано - беше 05.05.05 г. Simple Smile) Правя теста сутринта, оставям го на шкафа да мине минутката и когато отидох да погледна резултата- гледам и бъдещият татко станал, а обичаше да си поспива. Почти едновременно го видяхме , та не се наложи да съобщавам Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Таткото е скръндзата от другата тема? Или не?

Остави си детето ако имаш възможност да го отгледаш сама. Щом е чудо зачеването, роди го.

Никой не знае как ще реагира таткото.
А това кой при кого да живее - обичащите се зрели хора правят компромиси.
Виж целия пост
# 9
Първо-честито
Второ-дано не е скръндзата,че тогава горкото дете Praynig
И двата пъти теста още не беше изсъхнал,а той вече знаеше Laughing Първия път ме прегърна и целуна-след 5минути говорехме с лекаря да си запиша час.Втория път по телефона му казах-той ми отговори "знаех си" Като се прибра от морето/беше на море като му се обадих/ повторих теста и пак му го показах
Дано таткото се зарадва и всичко е наред.Но той не иска да се върне в града където живееш ти,ти не искаш да ходиш при него-странна работа
Виж целия пост
# 10
Втория път по телефона му казах-той ми отговори "знаех си" Като се прибра от морето/беше на море като му се обадих/ повторих теста и пак му го показах

*Мира*, ти си стоиш вкъщи и гледаш дЕтето, а той се развява по моретата  ooooh!
Все си мисля, че това трябва да се случва семейно, иначе самостоятелното ходене по почивки може да донесе неприятни изненади  Grinning
Виж целия пост
# 11
(тя вече е казала на таткото, но не влиза да ни съобщи на нас, кукунделите  Laughing а директно в темата за обезумяване и овчи възторг поради бързо делене на клетки in utero  Laughing)
just update
Виж целия пост
# 12
Живот ли бе, да го опишеш....та и авторката така... Laughing Честито за бебчето, а скръндзата може и да се промени, а дано.... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Честито!Тъкмо имаш възможност да видиш реакцията му,според мен му съобщи на живо, да не е по телефон.Моя мъж се зарадва естествено, след такава новина.Успех и пиши после Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия