поти се по главата?

  • 1 193
  • 6
Я кажете,нормално ли ви се струва.От известно време мъничето се поти предимно по главата доста често и особено когато я кърмя,без да е прекалено облечена или прекалено да е топло в къщи.Понякога даже нослето или ушетата са леко хладни и пак косичката става мокра.Кърмиме се легнали на леглото,така че главичката не може да се каже че е притисната до мен,че да и става топло.Все едно от емоция се поти
Притеснява ме ,дали не е е показател за нещо ,както потните крачета е един от показателите за рахид
Виж целия пост
# 1
потенето отзад по главичката може да е показател за рахит, но има и много други белези. малчовците изразходват много енергия при сукане, така че може и да не е признак на болест. сподели с педиатъра на детето за да си сигурна.
успех!
Виж целия пост
# 2
Наблюдавай бебешонка - има ли олесяване отзад на теменцето, стряска ли се насън, неспокойна ли е............Но най-добре щом се притесняваш, отиди и се консултирай с педиатър.Успех и дано не е нищо сериозно.......
Виж целия пост
# 3
Моят син се изпотяваше по същия начин, но аз разбрах, че има рахит много време, след като бях започнала да забелязвам потенето. Но той наистина имаше всички признаци за рахита-лош сън, въртене в креватчето и това типично изпотяване по главичката, както и забавяне в двигателното развитие.
За мой късмет, след всички смотани лекари, които обиколихме и след всички страшни диагнози, които чух, попаднахме на една невроложка, която му пипна ребрата и каза: "Ама това дете има рахит".
След един месец ударна доза Вигантол детето коренно се промени.
Така, че ако искаш направи му изследвания за рахит сега. Гадното е само, че се взима кръв от вената на бебето, но пък ще ти спести чакане и притеснения. Успех!!!
Виж целия пост
# 4
И според мен е хубаво да се консултираш с лекар, за твое успокоение. Когато Виктория беше на 1 месец, започна да и се поти тила много, и то основно докато пиеше млякото. Педито каза, че има наченки на рахит. За щастие след като и увеличи капките вит.Д всичко се управи. Но разбира се потенето само по себе си не е признак на рахит. Трябва да има и други признаци, за които вече споменава gabiplus, а освен това и главичката зад ушичките точно става мекичка.
Желая ви успех!
Виж целия пост
# 5
Ние имахме рахит и бебо се поте6е по вратлето и му олеся отзад глави4ката.Консултирай се с педиатъра ви,той 6е ти каже дали има за какво да се притеснява6.
Виж целия пост
# 6
И двете ми деца се потяха по главичката.Голямата особено се роди с дълга коса,която постоянно бише мокра,а малкия пак си се поти и да чукна на дърво нямат рахит или други проблеми baby_neutralМоже и да е нормално,но се консултирай с педито за всеки случай  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия