За захарта

  • 544
  • 6
Да ви попитам за кафявата и бяла захар-каква е разликата,коя е по полезна и малко инфо за цените Thinking
Виж целия пост
# 1
Ами, кафявата захар има аромат на карамел Rolling Eyes и се използва повече за сладкиши. Цената и е около 4.50 лв/кг. Коя е по-полезна, незнам newsm78 Надали има полезна захар!
Виж целия пост
# 2
Кафявата захар е не рафинирана захар.В зависимост от това през колко рафинации преминава зависи и белотата и чистотата на захарта. В този смисъл има повече полезни вещества в кафявата.
Аз я използвам предимно за топли напитки(кафе, какао и т.н.), защото има аромат, който променя вкуса на сладкишите. Разбира се всичко е въпрос на вкус и навик.
Виж целия пост
# 3
Кафявата захар се продава в диетичните магазини и щандове,така че следва да не е толкова вредна като бялата. Аз съм я ползвала за сладки( меденки) и станаха много сполучливи, просто не бяха чак толкова сладки,като с бялата. Цената на кафявата захар е по-висока,на колко точно не зная.
Виж целия пост
# 4
Истинската кафява захар мирише гадно, ама много гадно, на мръсни чорапи. Аз купувам една унгарска. Иначе тази българската дето я продават тя не е кафява, тя е боядисана  бяла захар и мирише на карамел.
Виж целия пост
# 5
Кафявата захар по магазините ни е толкова рафинирана, колкото и бялата, просто има друг вкус. Ако искаш по-малко вредна захар - ползвай фруктова захар (тя също е калорична обаче, ако това ти е проблема) или нерафинирана захар (която наистина е доста гадна на мирис). И двете ги има в повечето диетични магазини.
Виж целия пост
# 6
Мерси за отговорие Simple Smile аз по принцип до сега не съм ползвала кафявата захар,а съм я срещала в някой рецепти и незнаех дали има някакво значение,ако я заместя с бялата,а и си мислях дали може да е по ниско калорична и да започна да я консумирам,но май ще си остана на бялата
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия