Ускорена утайка

  • 3 598
  • 7
Здравейте!  Имаме следния проблем - дъщеря ми е на 3 год. и СУЕ е 100. Решихме, че е станала грешка, защото всички др.показатели са в норма и направихме на следващия ден др.изследвания в др.лаборатория. Оказа се, че СУЕ е 90/115. Направихме тези изследвания, т.к. от почти 2 месеца не спира да кашля. Какви ли не сиропи пи, водихме я на хомеопат, но без резултат. Лич.лекарка ни изпрати при друга. Според нея може да се дължи на вирусна инфекция или на недоизлекувана пневмония. Октомври боледува от пневномия - започнахме да пием Клацид, но наследващия ден вдигна 40 Т. Заведохме я отново да я прегледат. Оказа се, че има и гнойна ангина. Спряхме Клацида и започнахме да пием Зинат, след като го изпи продължихме с Клацида. Точно след 1мес. вдигна отново Т - и пак гнойна ангина. Пихме Аугментин. 2-3 дни след като спряхме АБ отново вдигна Т и пак имаше налепи. Не исках да й давам АБ, но на следващия ден вдигна 40.5 Т. Много се уплаших и веднага започнахме с инжекции Гентамицин. След като ги спряхме след 2-3 дни отново Т и налепи. Тогава не й дадохме АБ и нещата уж се оправиха. Но миналата седмица почна да вдига Т след обедния сън. Първия ден беше 38.4, следващия - 37.7, третия 37.1, четвъртия 37.5. Др.дни не е вдигала Т. От вчера й слагат АБ венозно. Води се, че е в болница, а иначе ние я водим сутрин и вечер, защото не мога да вляза с нея в болицата, т.к. съм бременна в 9мес. Моля ви, някой ако знае нещо да пиши, че много ми е притеснено
Виж целия пост
# 1
 Ускорената утайка е признак на възпалителен процес т.е детето ти е болно от нещо и лекарите най- добре ще кажат какво е , задължително е лечение с АБ  според мен при пиенето на толкова много АБ детето е станало резистентно към повечето от тях.Имах същия проблем с големия когато беше на 3 години- 4 месеца утайката му беше ускорена  и беше станал резистентен към повечето АБ , но не се притеснявай всичко ще се оправи.
Виж целия пост
# 2
proletina, би ли ми казала колко е била утайката на твоя син и с какво го лекувахте?
Виж целия пост
# 3
Много е 100  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Ама така както описваш нещата е напълно възможно. Трябва да решите проблема.. утайката е най-малкия проблем така да се каже..., в смисъл, че дали е 70 или 100 като гледам детето си боледува сериозно. Имай предвид, че утайката е показател, който много бавно се нормализира. Човек може да е излекуван, но утайката да спада 1-2 месеца, че и повече. Лекарите ще преценяват спрямо другите изледвания и това, което виждат... Дъщеря ми имапе утайка 55 когато беше със стрептококова инфекция. Обаче 100.... много е... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
 newsm78Много е 100 утайка.Защо не и вземат секрет нос и гърло,да го изследват за бактерии и на кои  антибиоци е резистентен,иначе така детето ще си пие лекарства без промяна.Освен това когато има сериозно заболяване се пият антибиотици или вливат венозно поне 2-3 седмици докато отшуми всичко.Не съм медицинско лице но имах подобен проблем и знам колко е трудно да отшуми една нелекувана инфекция.Правена ли ви е ренгенова снимка на белия дроб?Да оздравявате и леко раждане.
Виж целия пост
# 5
Ренгенова снимка е правена, даже две. Не се вижда да има на втората пневмония. Само че нещо не ми става ясно - всички лекари, които са гледали снимките казват, че няма разлика от едната и другата, а как така на първата е с диагноза пневмония newsm78. Гърлен секрет й е вземан, както и два пъти от носа. И всички резултати са отрицателни - няма никакви бактерии.
Сега има някакво подобрение - кашлицата почти намаля. Кашля рядко 1-2 пъти на ден и не е влажна, а повърхностна. Надявам се всичко да приключи благополучно.
Виж целия пост
# 6
Ренгенова снимка е правена, даже две. Не се вижда да има на втората пневмония. Само че нещо не ми става ясно - всички лекари, които са гледали снимките казват, че няма разлика от едната и другата, а как така на първата е с диагноза пневмония newsm78. Гърлен секрет й е вземан, както и два пъти от носа. И всички резултати са отрицателни - няма никакви бактерии.
Сега има някакво подобрение - кашлицата почти намаля. Кашля рядко 1-2 пъти на ден и не е влажна, а повърхностна. Надявам се всичко да приключи благополучно.


Ейййй, радвам се, че има подобрение! Дано да се оправя дететнце! Обаче за утайката не очаквай да спадне бързо и не се шашкай ако детето е добре!
Виж целия пост
# 7
 newsm10  Хубаво е че не кашля,след две, три седмици,пак направете изследвания за да се успокоиш и ти.Много се радвам че детето е по добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия